Problem z wydrukiem szkicu orientacyjnego

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Problem z wydrukiem szkicu orientacyjnego

Post autor: drelson »

Witam, mam problem z wydrukiem szkiców orientacyjnych który niestety występuję co jakiś czas, a nie stale. Nie mogę doszukać się żadnego wzorca który przybliżył by mnie do rozwiązania problemu. Jedyne co dostrzegłem to to że po odinstalowaniu drukarki z systemu windows i ponowne zainstalowanie i wydrukowanie - orientacja jest, przy następnych próbach wydruku już nie ma. Próbowałem ustawień wydruku rastra we wszystkich pozycjach (0,1,2,3 itd) nic to nie zmienia. Czy są jeszcze jakieś ustawienia ? Dodam jeszcze że drukuję na drukarce po wifi, myślałem że być może za słaby bufor czy coś ale czasami jednak udaje się wydrukować. Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki. Dodam jeszcze że drukarka HP DesignJet T120 - właśnie usłyszałem opinię o kolegów że drukarki tej firmy mają problem z rastrami :D ale nie wiem skąd taka myśl.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Problem z wydrukiem szkicu orientacyjnego

Post autor: Wojtek P. »

Można sprawdzić czy wydruk na drukarkę wirtualną idzie prawidłowo. Na przykład "Windows print to pdf"
W najgorszym wypadku można by wtedy wydrukować takiego pdfa...(tylko pewnie skali nie będzie trzymać)
-To serve and protect-
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: Problem z wydrukiem szkicu orientacyjnego

Post autor: drelson »

PDF Creator - drukuje.
Skorzystałem z innego komputera również po wifi - drukuje. Następnie ten drugi komputer został uruchomiony ponownie - nie drukuje.. :D
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Problem z wydrukiem szkicu orientacyjnego

Post autor: Wojtek P. »

To nie mam pomysłu. C-GEO wysyła prawidłowo, bo do pdf wydruk idzie. Zresztą nie mam informacji że jest z tym jakiś problem.
Przy okazji: Ustawienie metody wydruku rastra- 0 - buforowanie na drukarce, (program wysyła raster po pixelu do sterownika drukarki, a on składa obraz w całość)
1 - buforowanie na komputerze, 2-10 - stopień generalizacji rastra
Przydatne jak są problemy z wydrukiem mapy hybrydowej
-To serve and protect-
Andyjas
__
__
Posty: 38
Rejestracja: 31 lip 2019, 15:06

Re: Problem z wydrukiem szkicu orientacyjnego

Post autor: Andyjas »

Jeśli mogę się włączyć.U mnie ten problem załatwiam jakością wydruku na drukarce. Np z best na normal , czy coś takiego. Pewnie decyduje o tym pamięć drukarki.
ODPOWIEDZ