Moduł SWDE/GML

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Moduł SWDE/GML

Post autor: KZibi »

Witam
Jest problem z modułem swde polegający na tym że wskazane działki na mapie nie są podświetlone w wykazie działek.
W robotach z przed aktualizacji z 23 marca 2020 tego problemu nie ma. Tak się dzieje we wszystkich projektach założonych po
aktualizacji z marca (albo po "testowym" nie zauważyłem w którym momencie tak się stało). Czy jest szansa na poprawę tej sytuacji w bieżącej aktualizacji lub wcześniej.
Pozdrawiam
KZibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Moduł SWDE/GML

Post autor: Jurek B. »

Witam, ok, sprawdzimy co się stało i w nowej aktualizacji będzie to poprawione.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Moduł SWDE/GML

Post autor: Jurek B. »

W wersji testowej jest już to poprawione - dziękuję za czujność.
Pozdrawiam Jurek B.
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Moduł SWDE/GML

Post autor: KZibi »

Jurek B. pisze: 04 cze 2020, 08:34 W wersji testowej jest już to poprawione - dziękuję za czujność.
Dzięki działa
KZibi
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Moduł SWDE/GML

Post autor: KZibi »

Po ostatniej aktualizacji moduł SWDE/GML błędnie importuje plik gml z poziomu "do wymiany z ...."
Błąd polega na braku wszystkich etykiet (oznaczenie użytków, budynków i działek) widoczne są tylko działki, budynki i kontury użytków.
Po wykonaniu (pod prawym klawiszem) "aktualizuj etykietę" etykiety pojawiają się. Problemu niema z poziomu "bez możliwości ...."
Sprawdzałem na kilku różnych plikach GML i to samo. Przed aktualizacją było dobrze.
Pozdrawiam
KZibi
Załączniki
Obraz z możliw.png
Obraz z możliw.png (20.18 KiB) Przejrzano 3127 razy
Obra bez możliw.png
Obra bez możliw.png (25.75 KiB) Przejrzano 3127 razy
Obraz z możliw.png
Obraz z możliw.png (20.18 KiB) Przejrzano 3129 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Moduł SWDE/GML

Post autor: Jurek B. »

U mnie wszystko jest ok, więc to problem nie wynikający z błędu w aktualizacji C-GEO.
Proszę w oknie edytora mapy obiektowej ponownie załadować zestaw obiektów mapy zasadniczej (ikonka "...", opcja Definicja obiektów, wczytać zestaw Mapa Zasadnicza 2015), potem założyć nową mapę i zaimportować plik GML. Jeśli to nie pomoże, proszę o telefon do serwisu w piątek - pomożemy online.
Pozdrawiam Jurek B.
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Moduł SWDE/GML

Post autor: KZibi »

Jurek B. pisze: 10 cze 2020, 20:23 U mnie wszystko jest ok, więc to problem nie wynikający z błędu w aktualizacji C-GEO.
Proszę w oknie edytora mapy obiektowej ponownie załadować zestaw obiektów mapy zasadniczej (ikonka "...", opcja Definicja obiektów, wczytać zestaw Mapa Zasadnicza 2015), potem założyć nową mapę i zaimportować plik GML. Jeśli to nie pomoże, proszę o telefon do serwisu w piątek - pomożemy online.
Dzięki pomogło :D
KZibi
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Moduł SWDE/GML

Post autor: KZibi »

Witam
Nie działa w tabeli działek funkcja "zaznacz sąsiadujące z wybraną".
W wcześniejszych projektach działa normalnie a w nowo założonych projektach już nie.
Zauważyłem jeszcze, że po wgraniu GML-a nie otwiera się automatycznie podgląd.
Pozdrawiam
KZibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Moduł SWDE/GML

Post autor: Jurek B. »

Witam, proszę najpierw ponownie pobrać aktualizację i wtedy zaimportować GML z EGB.
Jeśli to nie pomoże, to w module Importu SWDE/GML, w menu Opcje sprawdzić stan tej opcji i ustalić na taki jak na obrazku, potem ponownie zaimportować dane - to powinno pomóc.
Co do automatycznego otwierania się okna modułu po imporcie - być może trzeba będzie dodać opcję to włączającą, bo nie zawsze jest to niezbędne, czasem może przeszkadzać i dlatego teraz to jest wyłączone.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (77.59 KiB) Przejrzano 2946 razy
Pozdrawiam Jurek B.
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Moduł SWDE/GML

Post autor: KZibi »

Jurek B. pisze: 17 cze 2020, 08:27 Witam, proszę najpierw ponownie pobrać aktualizację i wtedy zaimportować GML z EGB.
Jeśli to nie pomoże, to w module Importu SWDE/GML, w menu Opcje sprawdzić stan tej opcji i ustalić na taki jak na obrazku, potem ponownie zaimportować dane - to powinno pomóc.
Co do automatycznego otwierania się okna modułu po imporcie - być może trzeba będzie dodać opcję to włączającą, bo nie zawsze jest to niezbędne, czasem może przeszkadzać i dlatego teraz to jest wyłączone.
Witam
Pomogła ponowna aktualizacja, co do automatycznego otwierania okna to w zasadzie jak dla mnie może być po nowemu,
pytałem bardziej z ciekawości.
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
KZibi
ODPOWIEDZ