Punkty w tabeli i punkty obiektu
Punkty w tabeli i punkty obiektu
Witam. Mam taką sytuacje. Mam kilkanaście obiektów które zrobiłem w oprogramowaniu GNSS i wyeksportowalem dxf do c geo. Problem w tym ze obiekt jest oparty na punktach z @ a nie na pomierzonych punktach ( maja takie same współrzędne ), przez co nie mogę np hurtowo zrobić kodowania i liczyć powierzchni itp. Jest na to jakiś sposób żeby pkt z @ zastąpić punktami pomierzonymi ?
Re: Punkty w tabeli i punkty obiektu
Witam, jeśli punkty z DXF z @ mają takie same współrzędne jak punkty z pomiaru GNSS, które mają nadane numery z pomiaru i są na tej samej mapie/tabeli, to wystarczy zrobić kontrolę spójności mapy w menu Mapa. Ta operacja zastąpi punkty z @ w obiektach, punktami z numerami z pomiaru GNSS.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: Punkty w tabeli i punkty obiektu
Dziękuję pomogło
Re: Punkty w tabeli i punkty obiektu
A teraz podobne pytanie tylko z gmla. Mam użytki oparte na tych samych punktach. Zmieniam nr w jednym dużym użytku na swoje ( w podgik nie przyjmują pkt z @ ) i daje kontrolę spójności i użytki które są oparte na tych samych punktach mają inne numery, zmieniły się tylko te które zmieniłem ręcznie, a reszta ma te sa wsp ale inne oznaczenia ( z @ ). Jest na to jakiś patent. Muszę niestety dawać obliczenia powierzchni użytków do operatów
Re: Punkty w tabeli i punkty obiektu
Jeśli zmienia Pan te numery w edytorze obiektów, to proszę nie włączać opcji "Usuń stare punkty z tabeli" - później wykonana Kontrola spójności mapy powinna zadziałać właściwie:
- Załączniki
-
- Przechwytywanie.JPG (64.66 KiB) Przejrzano 2093 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Re: Punkty w tabeli i punkty obiektu
Dziękuję wszystko działa