Punkty w tabeli i punkty obiektu

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Punkty w tabeli i punkty obiektu

Post autor: pomiar »

Witam. Mam taką sytuacje. Mam kilkanaście obiektów które zrobiłem w oprogramowaniu GNSS i wyeksportowalem dxf do c geo. Problem w tym ze obiekt jest oparty na punktach z @ a nie na pomierzonych punktach ( maja takie same współrzędne ), przez co nie mogę np hurtowo zrobić kodowania i liczyć powierzchni itp. Jest na to jakiś sposób żeby pkt z @ zastąpić punktami pomierzonymi ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Punkty w tabeli i punkty obiektu

Post autor: Jurek B. »

Witam, jeśli punkty z DXF z @ mają takie same współrzędne jak punkty z pomiaru GNSS, które mają nadane numery z pomiaru i są na tej samej mapie/tabeli, to wystarczy zrobić kontrolę spójności mapy w menu Mapa. Ta operacja zastąpi punkty z @ w obiektach, punktami z numerami z pomiaru GNSS.
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Punkty w tabeli i punkty obiektu

Post autor: pomiar »

Dziękuję pomogło
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Punkty w tabeli i punkty obiektu

Post autor: pomiar »

A teraz podobne pytanie tylko z gmla. Mam użytki oparte na tych samych punktach. Zmieniam nr w jednym dużym użytku na swoje ( w podgik nie przyjmują pkt z @ ) i daje kontrolę spójności i użytki które są oparte na tych samych punktach mają inne numery, zmieniły się tylko te które zmieniłem ręcznie, a reszta ma te sa wsp ale inne oznaczenia ( z @ ). Jest na to jakiś patent. Muszę niestety dawać obliczenia powierzchni użytków do operatów
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Punkty w tabeli i punkty obiektu

Post autor: Jurek B. »

Jeśli zmienia Pan te numery w edytorze obiektów, to proszę nie włączać opcji "Usuń stare punkty z tabeli" - później wykonana Kontrola spójności mapy powinna zadziałać właściwie:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (64.66 KiB) Przejrzano 2093 razy
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Punkty w tabeli i punkty obiektu

Post autor: pomiar »

Dziękuję wszystko działa
ODPOWIEDZ