Zaznaczone punkty

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
pomiar
_____
_____
Posty: 371
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Zaznaczone punkty

Post autor: pomiar »

Istnieje opcja dodania nr punktów albo wysokości lub współrzędnych do zaznaczonych punktów?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3119
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Zaznaczone punkty

Post autor: FaFaL »

Tabela->zaznaczone punkty->TRANSLACJA
Pozdrawiam Rafał Kocierz
pomiar
_____
_____
Posty: 371
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Zaznaczone punkty

Post autor: pomiar »

Źle się wyraziłem. Chodzi mi o to ,że robię szkic cyfrowy i chciałbym zanumerować pkt ale tylko zaznaczone a nie wszystkie z danej warstwy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zaznaczone punkty

Post autor: grzes »

Tabela->zaznaczone punkty->Przenumerowanie ?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3119
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Zaznaczone punkty

Post autor: FaFaL »

pomiar pisze: 22 lip 2020, 13:59 Źle się wyraziłem. Chodzi mi o to ,że robię szkic cyfrowy i chciałbym zanumerować pkt ale tylko zaznaczone a nie wszystkie z danej warstwy
Zanumerować, czy na szkicu opisać punkty numerami ? Ja w podobnej sytuacji przenosiłem punkty na nową warstwę, a następnie robiłem opis punktów dla tej warstwy, później można przenieść je z powrotem.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
pomiar
_____
_____
Posty: 371
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Zaznaczone punkty

Post autor: pomiar »

FaFaL pisze: 22 lip 2020, 16:03
pomiar pisze: 22 lip 2020, 13:59 Źle się wyraziłem. Chodzi mi o to ,że robię szkic cyfrowy i chciałbym zanumerować pkt ale tylko zaznaczone a nie wszystkie z danej warstwy
Zanumerować, czy na szkicu opisać punkty numerami ? Ja w podobnej sytuacji przenosiłem punkty na nową warstwę, a następnie robiłem opis punktów dla tej warstwy, później można przenieść je z powrotem.
Na szkicu opisać punkty numerami. Przenoszenie na inną warstwę jest jakimś rozwiązaniem ,ale myślałem ,że jest jakiś inny szybszy sposób
KZibi
____
____
Posty: 232
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Zaznaczone punkty

Post autor: KZibi »

pomiar pisze: 22 lip 2020, 16:58
FaFaL pisze: 22 lip 2020, 16:03
pomiar pisze: 22 lip 2020, 13:59 Źle się wyraziłem. Chodzi mi o to ,że robię szkic cyfrowy i chciałbym zanumerować pkt ale tylko zaznaczone a nie wszystkie z danej warstwy
Zanumerować, czy na szkicu opisać punkty numerami ? Ja w podobnej sytuacji przenosiłem punkty na nową warstwę, a następnie robiłem opis punktów dla tej warstwy, później można przenieść je z powrotem.
Na szkicu opisać punkty numerami. Przenoszenie na inną warstwę jest jakimś rozwiązaniem ,ale myślałem ,że jest jakiś inny szybszy sposób
Witam
Ja zakładam warstwę o nazwie np. nr punktów, oznaczam interesujące mnie punkty na mapie bądź w tabeli, następnie zaznaczam na mapie dowolny punkt (w przypadku zaznaczonych w tabeli) i pod prawym klawiszem myszy wybieram "wstaw opis dla punktów " (tu zaznaczamy na mapie bądź w tabeli) i dodatkowo wybieramy interesujące nas opcje zatwierdzam i gotowe. Jest jeszcze drugi sposób poprzez ikonę "Wstaw opis" ta funkcja jest bardziej zaawansowana (dalej dedykowana warstwa) ale to dobre przy małej ilości punktów działa przez wskazanie ale to kolega zapewne wie.
Pozdrawiam
KZibi
pomiar
_____
_____
Posty: 371
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Zaznaczone punkty

Post autor: pomiar »

Właśnie o to mi chodziło. Dziękuję
ODPOWIEDZ