wysokość punktu
wysokość punktu
obiektuję punkty wysokościowe naturalne. Po zaznaczeniu punktu pobierany jest do danych jego numer natomiast nie jest pobieranajego wysokość, chociaż taką wysokość posiada w tabeli. Jaki robię błąd?
Re: wysokość punktu
Dzięki za pomoc. Pojawił się inny problem. Chcę przejąc punkty z wysokościami z mapy w tle. Przejmowane są prawidłowo wysokości natomiast tworzą się punkty z @. nie dotyczy to wszystkich przejmowanych punktów, niektóre przejmowane są prawidłowo. Mapa w tle nie posiada żadnych punktów z@. Było dobrze do zmiany ustawienia na pobieranie wysokości
Re: wysokość punktu
To nie jest problem - w tym punkcie umieszczany jest roboczy punkt o nr z @ - o niego właśnie oparty jest kolejny obiekt. Jest to niezbędne do tworzenia prawidłowego GML - dzięki temu powstają właściwe relacje np. między punktem wys. a włazem, itd. Do GML oczywiście nie są zapisywane żadne numery punktów, a jedynie geometria - czyli współrzędne i atrybuty obiektów.maciekwu pisze: ↑08 wrz 2020, 12:17 Dzięki za pomoc. Pojawił się inny problem. Chcę przejąc punkty z wysokościami z mapy w tle. Przejmowane są prawidłowo wysokości natomiast tworzą się punkty z @. nie dotyczy to wszystkich przejmowanych punktów, niektóre przejmowane są prawidłowo. Mapa w tle nie posiada żadnych punktów z@. Było dobrze do zmiany ustawienia na pobieranie wysokości
Pozdrawiam Jurek B.
Re: wysokość punktu
Dziękuję za wyjaśnienie. Jednak nie tak łatwo iść z postępem, niestety.