operat elektroniczny

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

operat elektroniczny

Post autor: maciekwu »

czy jest możliwość zaimportowania robót z Geo Organizera (roboty mam na serwerze)?
czy można zaimportować szablony dokumentów z Geo Organizera?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: operat elektroniczny

Post autor: Jurek B. »

Szablony dokumentów można przenosić przez zapis do pliku wzorca w GeoOrganizerze, a potem importować w module do wzorców szablonów.
Co do danych prac, to nie ma takiej możliwości obecnie, może za jakiś czas opracujemy jakiś konwerter, ale to dużo pracy i szybko nie powstanie.
Pozdrawiam Jurek B.
geolot
_
_
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2018, 17:39

Re: operat elektroniczny

Post autor: geolot »

Gdzie można zamówić moduł?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: operat elektroniczny

Post autor: Jurek B. »

Od poniedziałku będzie możliwość zamówienia.
Pozdrawiam Jurek B.
geolot
_
_
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2018, 17:39

Re: operat elektroniczny

Post autor: geolot »

Ok. Dzięki.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: operat elektroniczny

Post autor: pomiar »

Czyli rozumiem ,że działa to jako osobna baza na każdym komputerze tak? Nie ma możliwości wspólnego korzystania z bazy ?
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: operat elektroniczny

Post autor: maciekwu »

brak możliwości importu robót utrudni przejście tym, którzy pracowali w Geo Organizerze. Oglądajc moduł widzę jego zgodność z Geo Organizerem dlatego jestem zdziwiony, że to taki problem.
Nie widzę możliwości archiwizowania. Czy zapisy archiwizują się wraz z archiwizowaniem projeku C-Geo?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: operat elektroniczny

Post autor: Jurek B. »

pomiar pisze: 16 paź 2020, 20:16 Czyli rozumiem ,że działa to jako osobna baza na każdym komputerze tak? Nie ma możliwości wspólnego korzystania z bazy ?
Tak jest, jeśli baza miałaby być dostępna dla większej ilości użytkowników, należy wybrać GeoOrganizera.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: operat elektroniczny

Post autor: Jurek B. »

maciekwu pisze: 16 paź 2020, 20:36 brak możliwości importu robót utrudni przejście tym, którzy pracowali w Geo Organizerze. Oglądajc moduł widzę jego zgodność z Geo Organizerem dlatego jestem zdziwiony, że to taki problem.
Nie widzę możliwości archiwizowania. Czy zapisy archiwizują się wraz z archiwizowaniem projeku C-Geo?
Jednorazowe przeniesienie bazy jest możliwe, ale wymaga założenia w GeoOrganizerze konta superadministratora, żeby po przeniesieniu do bazy el. operatu można było z niej korzystać. Jeśli będzie to komuś niezbędnie potrzebne - proszę napisać do softline e-maila - przekażemy instrukcje jak to zrobić.
Archiwizację bazy modułu trzeba realizować we własnym zakresie, nie jest ona związana z żadnym projektem - to jednolita baza danych, przechowywana w pliku roboty.geo w katalogu C-GEO\Operat
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: operat elektroniczny

Post autor: piotr j. »

Dzień Dobry.

Niby drobnostka, ale... nie działa opcja koloruj cały wiersz, tak jak w geoorganizerze.
Załączniki
Bez nazwy.png
Bez nazwy.png (81.53 KiB) Przejrzano 4569 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: operat elektroniczny

Post autor: Jurek B. »

Dzień dobry, u mnie działa, więc to musi być co innego:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (34.27 KiB) Przejrzano 4567 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: operat elektroniczny

Post autor: piotr j. »

Tylko co :( ? Na dwóch stanowiskach tak mam, i nie mam pojęcia, czym jest to spowodowane.
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: operat elektroniczny

Post autor: piotr j. »

Wykonuje eksport z formularza v.2 bezpośrednio do operatu elektronicznego. Mimo ustawień DPI=600 otrzymuję obraz o słabej rozdzielczości. Dotyczy się to tylko okna z mapą. Sam opis formularza jest poprawny. Przy wydruku np pdfcreatorem, obraz jest dobrej jakości.
Załączniki
SharedScreenshot.png
SharedScreenshot.png (319.33 KiB) Przejrzano 4552 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: operat elektroniczny

Post autor: Jurek B. »

Zalecam kontakt bezpośredni, wtedy łatwiej pomóc niż pisząc na forum.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: operat elektroniczny

Post autor: grzes »

piotr j. pisze: 07 gru 2020, 10:14 Tylko co :( ? Na dwóch stanowiskach tak mam, i nie mam pojęcia, czym jest to spowodowane.
Posprawdzałem i na razie nie widzę w kodzie co może powodować brak kolorowania - jeszcze będę szukał. Póki ci można sprawdzić czy zmiana skórki coś daje.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: operat elektroniczny

Post autor: piotr j. »

Przeinstalowałem program, skórki też zmieniałem i nic się nie poprawiło.
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: operat elektroniczny

Post autor: grzes »

piotr j. pisze: 07 gru 2020, 10:18 Wykonuje eksport z formularza v.2 bezpośrednio do operatu elektronicznego. Mimo ustawień DPI=600 otrzymuję obraz o słabej rozdzielczości. Dotyczy się to tylko okna z mapą. Sam opis formularza jest poprawny. Przy wydruku np pdfcreatorem, obraz jest dobrej jakości.
Do testów takie rozwiązanie:
- do podmiany plik cgeo na testowy
- do wgrania do katalogu c-geo/BIN nowy plik
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: operat elektroniczny

Post autor: grzes »

piotr j. pisze: 07 gru 2020, 11:00 Przeinstalowałem program, skórki też zmieniałem i nic się nie poprawiło.
Instalował Pan setup testowy czy normalny? Aktualna wersja jest teraz w normalnym.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: operat elektroniczny

Post autor: grzes »

piotr j. pisze: 07 gru 2020, 09:32 Dzień Dobry.

Niby drobnostka, ale... nie działa opcja koloruj cały wiersz, tak jak w geoorganizerze.
Na tym zrzucie jest tylko 1 rekord - rekord aktywny nie jest kolorowany - wiec jak jest 1 to on musi być aktywny i nie będzie kolorowany po całości.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: operat elektroniczny

Post autor: piotr j. »

grzes pisze: 07 gru 2020, 12:12 Do testów takie rozwiązanie:
- do podmiany plik cgeo na testowy
- do wgrania do katalogu c-geo/BIN nowy plik
Pojawia się u mnie komunikat jak na rys, po czym jest że plik został wysłany do operatu elektronicznego. Plik jest, ale jako pusta strona.
Załączniki
SharedScreenshot.png
SharedScreenshot.png (32.13 KiB) Przejrzano 4501 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: operat elektroniczny

Post autor: grzes »

piotr j. pisze: 07 gru 2020, 13:04
grzes pisze: 07 gru 2020, 12:12 Do testów takie rozwiązanie:
- do podmiany plik cgeo na testowy
- do wgrania do katalogu c-geo/BIN nowy plik
Pojawia się u mnie komunikat jak na rys, po czym jest że plik został wysłany do operatu elektronicznego. Plik jest, ale jako pusta strona.
Dziękuję za testy. Kolejne poprawki:
- do podmiany plik cgeo8.exe
- do podmiany c-geo/BIN nowy plik
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: operat elektroniczny

Post autor: piotr j. »

Teraz wszystko działa poprawnie. Eksport przeszedł bezbłędnie, i obraz jest odpowiedniej jakości :D .
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: operat elektroniczny

Post autor: piotr j. »

grzes pisze: 07 gru 2020, 12:26 Na tym zrzucie jest tylko 1 rekord - rekord aktywny nie jest kolorowany - wiec jak jest 1 to on musi być aktywny i nie będzie kolorowany po całości.
Przy większej ilości prac, koloruje się cała linia :D . Dziękuję. Temat zamknięty.
Pozdrawiam.
piotr j.
margo
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 08 kwie 2019, 09:48

Re: operat elektroniczny

Post autor: margo »

Witam , mam pytanie odnośnie modułu operatu elektronicznego. Zauważyłam że "dokumenty dołączane do pracy" oraz te "kopiowane do operatu" w module e-operat zapisują się w folderze C/C-Geo/Operat/Dokumenty/0 . Czy jest możliwość zmiany ścieżki tego zapisu, na inny dysk ? Jeżeli zapisują się tam faktyczne kopie , a nie jakieś odnośniki do lokalizacji, to dysk C: bardzo szybko się zapcha.
A z drugiej strony , jeśli skasuję pliki z katalogu Operat/Dokumenty, to czy one znikną w module e-operat ,czy ich pierwotna lokalizacja zostanie jakoś zapamiętana?
Próbuję poukładać sobie jakoś metodykę pracy z modułem e-operatu , żeby jednocześnie mieć w nim wszystko pod ręką i nie zapchać dysku C: kopiami plików , które zwykle zapisuję w innej lokalizacji na innym dysku.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: operat elektroniczny

Post autor: Jurek B. »

margo pisze: 21 paź 2021, 12:27 Witam , mam pytanie odnośnie modułu operatu elektronicznego. Zauważyłam że "dokumenty dołączane do pracy" oraz te "kopiowane do operatu" w module e-operat zapisują się w folderze C/C-Geo/Operat/Dokumenty/0 . Czy jest możliwość zmiany ścieżki tego zapisu, na inny dysk ? Jeżeli zapisują się tam faktyczne kopie , a nie jakieś odnośniki do lokalizacji, to dysk C: bardzo szybko się zapcha.
A z drugiej strony , jeśli skasuję pliki z katalogu Operat/Dokumenty, to czy one znikną w module e-operat ,czy ich pierwotna lokalizacja zostanie jakoś zapamiętana?
Próbuję poukładać sobie jakoś metodykę pracy z modułem e-operatu , żeby jednocześnie mieć w nim wszystko pod ręką i nie zapchać dysku C: kopiami plików , które zwykle zapisuję w innej lokalizacji na innym dysku.
Proszę po restarcie komputera i nie włączanym C-GEO, odszukać w katalogu C-GEO\operat plik serwer.ini, i końcu dodać te dwie linie:
[Opcje]
SciezkaDokumentow="moja ścieżka"

Wówczas po włączeniu modułu E-Operatu program założy w podanym folderze podkatalog dokumenty i będzie zapisywał dodawane pliki PDF.
Wcześniej zapisane dokumenty w standardowym katalogu nie będą już dostępne, trzeba je będzie ponownie dodawać do poszczególnych prac po skopiowaniu do nowej lokalizacji.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ