Problem przy zakładaniu nowej tabeli w projekcie

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Problem przy zakładaniu nowej tabeli w projekcie

Post autor: drelson »

Ad1 Witam, mam taki problem jak w temacie. Przy próbie założenia nowej tabeli w projekcie wyskakuje komunikat i błąd "taka mapa/tabela już istnieje" po czym błąd "Access violation at address 01A5380B in module 'cgeo8.exe'. Read of address 00000034."

zaczęło się od tego kiedy swój szablon zapisałem w formacie zmp, proszę o pomoc

Ad2 Przy okazji, mam swoje warstwy w folderze. Chciałbym jednak stworzyć taki szablon który zawierałby szablon mapa zasadnicza 2015+K1 oraz szablon mój własny - jak połączyć te warstwy z mapy zas z moimi warstwami tak aby stworzyć jeden szablon ? Z góry dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Problem przy zakładaniu nowej tabeli w projekcie

Post autor: Jurek B. »

Witam, błąd przy zakładaniu nowej tabeli zapewne wynika z uszkodzenia innych tabel w tym projekcie - żeby tu pomóc, potrzebne byłoby przesłanie kopii projektu - wtedy po usunięciu "śmieci" powinno być już ok.
Co do łączenia szablonów - najłatwiej przez eksport jednej mapy do innej - wtedy powstanie docelowa mapa z warstwami z obu map.
Pozdrawiam Jurek B.
Asia T.
Team
Team
Posty: 697
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Problem przy zakładaniu nowej tabeli w projekcie

Post autor: Asia T. »

drelson pisze: 31 paź 2020, 12:40 Ad1 Witam, mam taki problem jak w temacie. Przy próbie założenia nowej tabeli w projekcie wyskakuje komunikat i błąd "taka mapa/tabela już istnieje" po czym błąd "Access violation at address 01A5380B in module 'cgeo8.exe'. Read of address 00000034."

zaczęło się od tego kiedy swój szablon zapisałem w formacie zmp, proszę o pomoc

Ad2 Przy okazji, mam swoje warstwy w folderze. Chciałbym jednak stworzyć taki szablon który zawierałby szablon mapa zasadnicza 2015+K1 oraz szablon mój własny - jak połączyć te warstwy z mapy zas z moimi warstwami tak aby stworzyć jeden szablon ? Z góry dziękuję za pomoc :)
Ad 1 - Tutaj chodzi o nazwę tabeli - jeśli tabela w projekcie, z którego zapisuje Pan szablon .zmp nazywała się "mapa" to nie może Pan założyć przy jego użyciu kolejnej tabeli o nazwie "mapa", ponieważ będzie wyrzucany ww. błąd - szablon .zmp to skompresowana tabela, która wewnątrz ma zapisaną nazwę tabeli, na której szablon ten został zapisany, więc nazwa ta nie może się powielać.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: Problem przy zakładaniu nowej tabeli w projekcie

Post autor: drelson »

Akurat nie odbyło się to kiedy zakładałem nową tabelę o takiej samej nazwie.. ale rozumiem o co chodzi. Zauważyłem natomiast że zgodnie z tym co pan pisze powstał taki problem:
Mam taki projekt jak niżej z tabelą

PROJEKT 1
-tabela 1 (gps 2020 10 29)

rozumiem że gdy w danym projekcie założyłbym tabelę o takiej samej nazwie to program wywala błąd,ale ja zakładam innny nowy projekt

PROJEKT 2
-tabela 1 (gps 2020 10 29)

w nowym projekcie o innej nazwie zakładam natomiast tabele o takiej samej nazwie co w projekcie 1 (tak jest non stop kiedy to kilka robót z jednego dnia np.) i wtedy to wyskakuje ten błąd że " taka mapa już istnieje"
Asia T.
Team
Team
Posty: 697
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Problem przy zakładaniu nowej tabeli w projekcie

Post autor: Asia T. »

drelson pisze: 02 lis 2020, 12:48 Akurat nie odbyło się to kiedy zakładałem nową tabelę o takiej samej nazwie.. ale rozumiem o co chodzi. Zauważyłem natomiast że zgodnie z tym co pan pisze powstał taki problem:
Mam taki projekt jak niżej z tabelą

PROJEKT 1
-tabela 1 (gps 2020 10 29)

rozumiem że gdy w danym projekcie założyłbym tabelę o takiej samej nazwie to program wywala błąd,ale ja zakładam innny nowy projekt

PROJEKT 2
-tabela 1 (gps 2020 10 29)

w nowym projekcie o innej nazwie zakładam natomiast tabele o takiej samej nazwie co w projekcie 1 (tak jest non stop kiedy to kilka robót z jednego dnia np.) i wtedy to wyskakuje ten błąd że " taka mapa już istnieje"
Dokładnie tak - i na to się nic nie poradzi, taka jest zasada tworzenia szablonów .zmp. Jedynie utworzenie szablonu .sz nie reaguje na nazwę tabeli, ale wiadomo, zmp zakłada się szybciej ;)
ODPOWIEDZ