kanał technologiczny

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
akima
_
_
Posty: 9
Rejestracja: 12 cze 2020, 18:48

kanał technologiczny

Post autor: akima »

Dzień dobry, proszę o pomoc.
1) Po wprowadzeniu do mapy obiektu "kanał technologiczny o średnicy >0,75m" i przeprowadzeniu walidacji pojawia się błąd krytyczny weryfikacji atrybutowej:
"Nie wypełniono lub wypełniono błędnie obowiązkowy atrybut "rodzajSieci". Atrybut "rodzajSieci" musi być uzupełniony (wartością słownikową) więcej niż jeden raz, gdy atrybut "obudowa" przyjmuje wartość "kanalTechnologiczny"."
Jak to rozgryźć, skoro nie ma możliwości wprowadzenia kolejnego rodzaju sieci. Póki co , w kanale jest tylko kabel elektroenergetyczny średniego napięcia i innej sieci nie ma, ale jeśli by była, to w jaki sposób mam ją wprowadzić.

2) Jak szybko "pozbyć się" zaznaczenia na mapie obiektów z błędami. Zakładam, że na razie nie chcę ich poprawiać . Odznaczanie ich jeden po drugim zabiera trochę czasu.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam :D
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: kanał technologiczny

Post autor: Asia T. »

akima pisze: 08 lis 2020, 15:44 Dzień dobry, proszę o pomoc.
1) Po wprowadzeniu do mapy obiektu "kanał technologiczny o średnicy >0,75m" i przeprowadzeniu walidacji pojawia się błąd krytyczny weryfikacji atrybutowej:
"Nie wypełniono lub wypełniono błędnie obowiązkowy atrybut "rodzajSieci". Atrybut "rodzajSieci" musi być uzupełniony (wartością słownikową) więcej niż jeden raz, gdy atrybut "obudowa" przyjmuje wartość "kanalTechnologiczny"."
Jak to rozgryźć, skoro nie ma możliwości wprowadzenia kolejnego rodzaju sieci. Póki co , w kanale jest tylko kabel elektroenergetyczny średniego napięcia i innej sieci nie ma, ale jeśli by była, to w jaki sposób mam ją wprowadzić.

2) Jak szybko "pozbyć się" zaznaczenia na mapie obiektów z błędami. Zakładam, że na razie nie chcę ich poprawiać . Odznaczanie ich jeden po drugim zabiera trochę czasu.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam :D
Dzień dobry,
1. faktycznie w tej chwili nie ma możliwości wprowadzenia więcej niż jednego rodzaju sieci dla kanałów technologicznych - dodamy te pola do szablonu i jak tylko się on pojawi oraz możliwość eksportu wielu rodzajów sieci do gml wrzucimy tutaj informację. Jeśli będzie potrzeba dodania tych pól w istniejącym już u Pana projekcie to proszę go przesłać na at@geo.pl .
2. W Legendzie ikona najbardziej z lewej:
odnzaczenie.JPG
odnzaczenie.JPG (42.34 KiB) Przejrzano 1724 razy
akima
_
_
Posty: 9
Rejestracja: 12 cze 2020, 18:48

Re: kanał technologiczny

Post autor: akima »

Witam
operat oddany, jeśli nie zostanie przyjęty, to prześlę projekt na podany adres. Dziękuję
Pozdrawiam
Katarzyna
ODPOWIEDZ