QUASIGEOIDA

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

QUASIGEOIDA

Post autor: drelson »

Witam, zainstalowałem c geo na nowym komputerze (win10). W opcjach programu zakładka obliczenia wybieram model quasigeoidy jako ostatnią opcję - PLEVRF2007. Po zamknięciu programu i ponownym uruchomieniu model geoidy z powrotem wraca na c-geo 2009. Jak to ustawić na stałe ?
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: QUASIGEOIDA

Post autor: FaFaL »

może trzeba uruchomić program jako Administrator, albo zastosować się do tego opisu : https://softline.geo.pl/wiki/index.php? ... ciem_pracy
Pozdrawiam Rafał Kocierz
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: QUASIGEOIDA

Post autor: drelson »

Próbowałem, ustawiłem wszystko wg opisu i dalej to samo. ponad to na drugim kompie gdzie również jest win 10 i wszystko zostało ustawione identycznie ten problem nie występuje. Przyczyna musi być gdzieś indziej ale nie wiem gdzie :)
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: QUASIGEOIDA

Post autor: grzes »

a inne opcje sie zapisują? To się zapisuje w pliku ini w katalogu cgeo/BIN. Jak sie nie zapisują to wygląda jednak na brak uprawnien do zapisu w swoim katalogu. Przypadkiem nie jest zainstalowany w "program files"?
pozdrawiam
grzes
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: QUASIGEOIDA

Post autor: drelson »

Inne opcje się zapisują. Owszem c geo jest w lokalizacji C/Program Files/C GEO. A coś z tym może być nie tak ? Na drugim kompie z win 10 jest tak samo i nie ma problemu ?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: QUASIGEOIDA

Post autor: grzes »

drelson pisze: 16 lis 2020, 15:03 Inne opcje się zapisują. Owszem c geo jest w lokalizacji C/Program Files/C GEO. A coś z tym może być nie tak ? Na drugim kompie z win 10 jest tak samo i nie ma problemu ?
No niestety to pewnie jest źrodlo problemu - na tym drugim tez radze przeniesc. W nowych systemach program files jest traktowany przez system w sposob specjalny. I nalezy tam instalować tylko programy ktore są do tego przystosowane. Głownie chodzi o zapis plików generowanych przez program. Programy instalowane do "program files" powinny zapisywac wszystkie ustawienia i pliki tymczasowe w katalogach użytkownika. A C-Geo zapisuje w swoim katalogu.
pozdrawiam
grzes
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: QUASIGEOIDA

Post autor: drelson »

tak zrobie i dam znac.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: QUASIGEOIDA

Post autor: drelson »

Czy program files x86 to też taki specjalny folder ? Bo przeinstalowałem tam i dalej to samo.
A z innej beczki - co daje ustawienie tego modelu na taki a nie inny ? Tzn czy to oddziałuje na obliczenia w jakiś sposób ? Czy jest to ogólne ustawienie a w obliczeniach / zadaniach i tak można coś innego ustawić ? Jeśli tak to nie będę się tym przejmował. Proszę o wyjaśnienie tej funkcji

Ps. ale umieram z ciekawości i przeinstaluje jeszcze do innego katalogu żeby zobaczyć co będzie ;)
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: QUASIGEOIDA

Post autor: drelson »

Hmm a to dziwna sprawa :D

WIęc przeinstalowałem do katalogu C/G-EO. Ustawiłem wszystko wg instrukcji i zaleceń i teraz tak:
- po pierwszym poście problem był taki ze ciage mialem model 2009 po kazdym ponownym uruchomieniu się ustawiał na 2009 mimo że chciałem mieć na stałe ustawiony EVRF ep. 2011

- teraz po przenstalowaniu sytuacja wygląda jak wyżej z tym że na stałe przypisuje się model ETRF stacje ASG.....

Irytujące to, ale jeśli to ustawienie nie wpływa na obliczenia to dam se spokój także czekam na odpowiedź czy to ma jakieś znaczenie. Chyba że widzicie jeszcze jakąś opcję..
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: QUASIGEOIDA

Post autor: FaFaL »

Ustawienie geoidy wpływa na dwa moduły "Wyrównanie ścisłe 3D" oraz "Dziennik RTK/RTN".
Pozdrawiam Rafał Kocierz
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: QUASIGEOIDA

Post autor: drelson »

No i ten dziennik RTK chyba jest źródłem problemu :O

Wróciłem do instalacji c geo do katalogu C/Program Files x86 następnie wszedłem w program i widzę model 2009.. wszedłem więc w moduł RTK ustawiełm obliczaj na podstawie modelu geoidy c geo zmieniłem model z 2009 na ep. 2011 zamknąłem program otworzyłem i w ustawieniach programu model sam zmienił się na ep. 2011 - wniosek taki że moduł wpływa na ustawienia programu. Niezależnie co się ustawi w ustawieniach ważniejsze będzie to co jest ustawione w module.. jakiś błąd pewnie się wkradł w programie. No ale można uznać że problem rozwiązany :)

Ps. Pojawił się natomiast problem taki że mimo iż odhaczam/zahaczam "nie sprawdzaj aktualizacji przy starcie programu" i tak update ciągle się uruchamia co powoduje że musze tą irytującą kontrole użytkownika potwierdzać.. ale to już tam. Mały pikuś. Dzięki za pomoc
ODPOWIEDZ