GML - EDYCJA KIERUNKÓW LINII NAPOWIETRZNYCH

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
geotmk
_
_
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2020, 11:09

GML - EDYCJA KIERUNKÓW LINII NAPOWIETRZNYCH

Post autor: geotmk »

Dzień dobry.
Poniżej opiszę swój problem i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże go rozwiązać i wytłumaczyć czy coś robię nie tak :)

W załączniku dodałam mapę wywiadu i raport jaki się tworzy przy eksporcie do gml.
Moim zadaniem było usunięcie jednego słupa i kierunków napowietrznych linii telekomunikacyjnej.
Po otrzymaniu pliku gml ze starostwa sieć, która mnie interesuje jest jako jeden obiekt/linia.
Z usunięciem słupa nie miałam problemu i myślałam, że z kierunkami jest tak samo ale niestety się myliłam.
Z ośrodka dostałam informację, że kierunki linii nie są usunięte i nawet nie są zmodyfikowane.
Poniżej opiszę sposób w jaki usuwałam w programie te kierunki bo wydawało mi się, że robię to dobrze.
1. Całą sieć ustawiłam jako edytowalną.
2. Następnie za pomocą przycisku "przetnij obiekt otwarty" przecięłam w miejscach, gdzie te kierunki mają być usunięte (w 3 miejscach).
3. W tabeli bazy danych powstały jednocześnie 3 nowe obiekty, które później zostaną usunięte a obiekt który, został przycięty został zmodyfikowany.
Wydawałoby się, że jest wszystko okej ale wg wygenerowanego raportu, który jest w załączniku, powstał tylko jeden obiekt, żaden nie został zmodyfikowany a usunięte zostały tylko słupy a informacji o kierunkach nie ma.
Osoba sprawdzająca w ośrodku, po wgraniu mojego pliku słupów nie ma ale dalej widzi te kierunki, które u mnie zostały usunięte.
Zmodyfikowany plik wgrałam jeszcze raz do c-geo i innego programu i tam tych połączeń nie ma.
Czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć na pytanie co jest nie tak? Bardzo byłabym wdzięczna za pomoc :)
Załączniki
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg (302.54 KiB) Przejrzano 1503 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GML - EDYCJA KIERUNKÓW LINII NAPOWIETRZNYCH

Post autor: Jurek B. »

Proszę o telefon do mnie - może się uda pomóc w miarę prosto.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ