Ave
Założyłem tabelę z szablonem mapa zasadnicza 2015.
Zaimportowałem z ośrodka GML'a i nie wyświetla numerów działek, użytków i budynków. Import poprzez GML Mapa zasadnicza 2015.
A gdy import poprzez SWDE i Import pliku GML to wszystko jest na mapie.
Import GML - brak nr działek, użytków, budynków
Import GML - brak nr działek, użytków, budynków
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
Andrzej Maciejczek
Re: Import GML - brak nr działek, użytków, budynków
Witam, ten pierwszy import (Plik-Import...), gdy w GML nie ma zapisanych danych redakcyjnych - czyli tu numerów działek, oznaczeń użytków i budynków, nie generuje ich sam, dlatego, że ma odwzorować to co jest zapisane w GML (skoro tam nie ma to może oznaczać, że w PODGiK też nie ma, albo eksportujący źle wybrał opcje eksportu.
Jeśli po imporcie nie ma tych etykiet, można je wygenerować samodzielnie - podświetlić i kliknąć prawym klawiszem myszki na poziom "EGIB Ewidencja Gruntów i budynków" w Legendzie i wybrać opcję "Wstaw etykiety" - wtedy program je wygeneruje dla warstw w folderze: Natomiast moduł importu wyłącznie danych EGiB przez ikonkę na mapie (w wariancie "... bez możliwości eksportu do PZGiK"), ma widoczne opcje do samodzielnego generowania etykiet, co przydaje się gdy w GML nie ma zapisanej redakcji mapy.
Jeśli po imporcie nie ma tych etykiet, można je wygenerować samodzielnie - podświetlić i kliknąć prawym klawiszem myszki na poziom "EGIB Ewidencja Gruntów i budynków" w Legendzie i wybrać opcję "Wstaw etykiety" - wtedy program je wygeneruje dla warstw w folderze: Natomiast moduł importu wyłącznie danych EGiB przez ikonkę na mapie (w wariancie "... bez możliwości eksportu do PZGiK"), ma widoczne opcje do samodzielnego generowania etykiet, co przydaje się gdy w GML nie ma zapisanej redakcji mapy.
Pozdrawiam Jurek B.