Przewody energetyczne na podporach.

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
radeck
___
___
Posty: 57
Rejestracja: 08 lut 2012, 10:19

Przewody energetyczne na podporach.

Post autor: radeck »

Witam.
Mam wątpliwość dotyczącą rysowania przebiegu przewodu energetycznego na podporach.
Bo nie jest to przewód energetyczny napowietrzny ( z wąsami).
Rysujecie jako przewód podziemny i dopiero w atrybutach rodzaj urządzenia zmieniacie na nadziemny?
No i jak z podporami. Pod jakim kodem można to zaznaczyć, żeby powiązane było z GESUTEM -
Kody podpora (BUIB) odnoszą sie tylko do obiektów BUBI, BUBS, BUUT.
Ktoś może pomóc w rozwiązaniu.
I jeżeli narysuje przewód energetyczny podziemny i zmienię rodzaj urządzenia na nadziemny to nie powinno mi zmienić kodu na ten z wąsami?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Przewody energetyczne na podporach.

Post autor: Jurek B. »

Witam, napisał Pan:
Mam wątpliwość dotyczącą rysowania przebiegu przewodu energetycznego na podporach.
Bo nie jest to przewód energetyczny napowietrzny ( z wąsami).
Nie jestem pewien o jaki obiekt chodzi - gdyby podał Pan jego kod kartograficzny z rozporządzenia w sprawie mapy zasadniczej albo GESUT, wtedy moglibyśmy coś podpowiedzieć. Nie kojarzę by jakikolwiek przewód energetyczny na podporach nie był przewodem napowietrznym i w związku z tym nie obowiązywały w jego przypadku linie z symbolem "wąsów".
Ponadto w kontekście przewodów elektroenergetycznych nie występuje pojęcie podpory, a jedynie różne rodzaje słupów ("zwykłych", łączonych, kratowych). Podporę zarezerwowano w rozporządzeniu MZ wyłącznie do obiektów bazy BDOT - podpór związanych z obiektami BDOT, a nie GESUT. W rozporządzeniu w sprawie GESUT podpora występuje tylko jako element konstrukcyjny słupa:
§ 20. 1. Klasę obiektów SUSM reprezentuje słup i maszt.
2. Reprezentacją geometryczną klasy obiektów SUSM jest punkt, linia, powierzchnia.
3. Reprezentacją geometryczną obiektu klasy SUSM słup łączony jest linia, w przypadku
gdy słup jest złożony z dwóch podpór, lub powierzchnia, w przypadku gdy słup jest złożony
z trzech podpór.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ