Model postępowania w sprawach EGiB

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
ma.concept
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 05 lut 2021, 13:35

Model postępowania w sprawach EGiB

Post autor: ma.concept »

Cześć Wszystkim!

Jestem świeżym użytkownikiem tego forum więc jeśli podobny temat już gdzieś został poruszony to proszę o podesłanie linku i z góry przepraszam za zaśmiecanie forum.

Tak jak w temacie chciałbym dowiedzieć się czy ktoś ma wypracowany jakiś model postępowania w sprawach EGiB (wznowienia, podziały, itp.).
A konkretniej niedawno wznawiałem/ustalałem granicę działki na obszarach wiejskich, mimo wznowienia granice działki mocno się przesunęły. Co powinienem robić krok po kroku w C-geo aby na końcu wygenerować stosowne raporty, WZDE, szkice, które będą wypełniały się (wiem, że nie ma czegoś takiego jak wszystko z automatu ale wiele rzeczy przewidzianych do takiego działania bardzo często nie działało lub działało źle w moim przypadku) automatycznie (np. WZDE nie wypełnił mi stanu nowego po zmianie powierzchni działki).

Jeżeli ktoś mógłby pomóc i podesłać swoje przemyślenia porady itp.

Z góry dziękuję za pomoc.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Model postępowania w sprawach EGiB

Post autor: pomiar »

Ja postępuje w ten sposób
1- import gml
2- w trakcie wykonywania roboty w ternie wszystkie punkty które mierze zapisuje tak samo jak w bazie tylko np z końcówka „t”
3- import do c geo
4- działkę przedmiotowa klikam na mapie i w naciskam f7 wtedy w tabeli zaznaczają mi się pkt graniczne działki, następnie kopiuje je i wklejam do porównania wsp
5- w porównaniu z lewej strony stare wsp a z prawej nowe z końcówka t i przed obliczeniem zaznaczam opcje przepisz numery z tabeli 1 do 2. Wtedy wsp mi się zastępują( tabela misi jako robocza )
6-po takim czymś mam pewność ze żadnego pkt nie przeoczyłem.
7- następnie modyfikuje użytki i tutaj 2 opcje albo robie przecięcia prostych i przeciagam użytki albo robie przecięcie warstw w zależności od sytuacji
8- atrybuty no to już ręcznie i raport
9- obliczenia powierzchni - rozliczenie i raport
10- jeżeli podział no to robie najczęściej przecięcia obiektu zamkniętego obiektem liniowym stara działkę kasuje i nowe do wykazu
Z doświadczenia mogę powiedzieć ze najczęstsze błędy to zły szablon albo brak ustawionej właściwej tabeli roboczej
ma.concept
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 05 lut 2021, 13:35

Re: Model postępowania w sprawach EGiB

Post autor: ma.concept »

Super!

Dziękuję bardzo. Przetestuje przy następnej robocie, szczególnie punkt z porównania współrzędnych.
Jeszcze raz wielkie dzięki!!!
ODPOWIEDZ