Informacja

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
ma.concept
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 05 lut 2021, 13:35

Informacja

Post autor: ma.concept »

Cześć

Po którejś z ostatnich aktualizacji zaczęła mi wyskakiwać "informacja", np. : po wgraniu xml-a za pomocą modułu Leica xml lub przy przecinaniu warstw, "Zmieniono kod obiektu. Czy zastosować nową stylizację". Czy ktoś z 'team-u' mógłby powiedzieć coś więcej na ten temat? Jest czym się przejmować ? A może to jest jakiś błąd, którego w cale nie powinno być.

PS : Przy okazji tego pytania mam jeszcze jedno (z innej beczki :D). Jak otworzyć bazę danych przypisaną do warstwy, nie klikając na obiekt, mam tu na myśli głównie klasoużytki, nie widać ich od razu więc nie można na nie kliknąć, co skutkuje otwarciem konkretnej bazy danych.

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Informacja

Post autor: Jurek B. »

Dzień dobry, to ostrzeżenie jest obecne nawet przed wprowadzeniem tego modułu i jest związane z modyfikacją danych w bazie, która będzie skutkowała zmianą prezentacji obiektu na mapie, np. gdy dla obiektu w klasie BDZ_ObiektZwiazanyzKomunikacja zostanie wprowadzony atrybut rodzajObiekt (np. zamiast braku danych, "brama"). Tak się dzieje w trakcie przetwarzania danych np. w tym module, gdzie najpierw na warstwę BDZ_ObiektZwiazanyzKomunikacja trafia obiekt liniowy, następnie zostaje mu przypisany atrybut i np. kod kartograficzny. To ostrzeżenie wynika z funkcji automatycznej stylizacji obiektów po jakichkolwiek zmianach, nie tylko w module Leica XML, ale także np. gdy użytkownik sam zmodyfikuje atrybuty obiektów w bazie.
Otworzyć okno bazy można przez kliknięcie w legendzie na wiersz "Zbiór danych dla obiektów":
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (30.22 KiB) Przejrzano 1359 razy
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ