Data pomiaru

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
ma.concept
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 05 lut 2021, 13:35

Data pomiaru

Post autor: ma.concept »

Cześć

Czy istnieje możliwość zmiany daty pomiaru zaznaczonych punktów w tabeli za jednym razem ? Chodzi mi zarazem w tabeli oraz w zbiorach danych dla pliku gml.

Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Data pomiaru

Post autor: Jurek B. »

Czołem niestety, obecnie trzeba to robić osobno. Tym bardziej, że nie wszystkie obiekty w bazach danych to obiekty punktowe, a tylko takie mogłyby mieć ewentualnie automatycznie zmienianą datę pomiaru przy jej zmianie punktom w tabeli współrzędnych.
Być może programiście uda się jednak zrobić coś takiego.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Data pomiaru

Post autor: Jurek B. »

W wersji testowej zmodyfikowaliśmy funkcję w tabeli: menu Tabela-Zaznaczone punkty-Wstaw atrybuty do baz danych, tak by zmiana daty pomiaru w bazie danych obiektów punktowych zmieniała również datę pomiaru tych punktów w tabeli współrzędnych.
Pozdrawiam Jurek B.
ma.concept
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 05 lut 2021, 13:35

Re: Data pomiaru

Post autor: ma.concept »

Super!

Dziękuje bardzo, przy najbliższej okazji sprawdzę jak to działa.
Qazi5
_
_
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2023, 08:00

Re: Data pomiaru

Post autor: Qazi5 »

Mam taki problem, mianowicie odrzucono operat z powodu błędnie wpisanej daty przy obiektach bazy GESUT i BDOT500 (mój błąd wpisana data to daleka przyszłość np. 2223.12.23). Czy jest możliwość zmiany daty pomiaru globalnie dla wszystkich obiektów wprowadzonych? Czy trzeba kliknąć każdy obiekt i zmieniać ręcznie? Udało mi się zmienić to w wordpadzie, ale to trochę zajmuje, gdy jest dużo obiektów.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Data pomiaru

Post autor: Jurek B. »

Polecam szukanie rozwiązań w C-GEO Wiki, np. przez Pomoc-Wyszukaj w bazie wiedzy...
Po wpisaniu tekstu "wypełnij pole", wyświetla się między innymi artykuł, gdzie pkt 3 opisuje jak to robić:
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ