cgeo problem z włączeniem

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

cgeo problem z włączeniem

Post autor: drelson »

Witam, wczoraj działałem na cgeo wszystko w porządku, dzisiaj próba odpalenia i wyskakuje taki komunikat jak na załączniku. Nie mogę korzystać z programy. proszę o szybką pomoc dziękuję.
Załączniki
Bez nazwy.png
Bez nazwy.png (122.03 KiB) Przejrzano 3231 razy
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: cgeo problem z włączeniem

Post autor: Wojtek P. »

Proszę nie instalować programu w tym katalogu . Zalecany katalog to C:/C-GEO. Program Files to katalog Windowsa. Mogą być problemy z uprawieniami
. Komunikat jest taki że brak pliku , dlatego się nie uruchamia
-To serve and protect-
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: cgeo problem z włączeniem

Post autor: drelson »

Niezależnie czy program jest w tym czy w innym katalogu te błędy wyskakują regularnie, czasem się samo naprawi czasem serwis coś pomoże. Teraz w międzyczasie windows 10 aktualizaował się, po aktualizacji i próbie uruchomienia c geo błąd z pierwszej wiadomości zniknął pojawił się za to następny (w załączniku) co z tym zrobić ?
Folder c geo w tej lokalizacji ma nadane wszystkie potrzebne uprawnienia. Ostatecznie mogę przeinstalować do innego katalogu ale wiem że to nic nie da bo już próbowałem. Generalnie pod win 10 program ma same problemy, na 7 tego nie było.
Załączniki
Bez nazwy.png
Bez nazwy.png (155.12 KiB) Przejrzano 3223 razy
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: cgeo problem z włączeniem

Post autor: Wojtek P. »

Niestety przez forum nie pomożemy. Za dużo możliwych zmiennych :). W indywidualnych problemach prosimy kontaktować się bezpośrednio z serwisem
-To serve and protect-
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: cgeo problem z włączeniem

Post autor: Polaris »

Może nie problem (jak w temacie) ale upierdliwość ;-)
Otóż mianowicie taka sytuacja:
FOTO 1: Windows 10, ustawienia dostępu wg instrukcji z Wiki ale we właściwościach skrótu mam na stałe zaznaczony i wyszarzony (niedostępny) check box "Uruchom...", natomiast w Wiki na przykładzie jest odznaczone i zalecenie aby nic nie zaznaczać.

FOTO 2: Za każdym razem przy uruchomieniu mam takie okienko do kliknięcia -- jest to jakoś do obejścia z poziomu Win10? Jakieś dodanie wyjątku, itp.?
admin.jpg
admin.jpg (62.1 KiB) Przejrzano 1586 razy
Załączniki
cgeo-win10 2.jpg
cgeo-win10 2.jpg (15.7 KiB) Przejrzano 1586 razy
kouczan
____
____
Posty: 214
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: cgeo problem z włączeniem

Post autor: kouczan »

Na tym drugim screenie, widać opcje do kliknięcia, która przeniesie Cię do ustawień tego powiadomienia.
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: cgeo problem z włączeniem

Post autor: Polaris »

To wiem, ale to są ustawienia ogólne poziomu zabezpieczeń systemu. Ja szukam rozwiązania aby c-geo było "zaufanym" programem, tak jak można zrobić wyjątek w antywirysach.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: cgeo problem z włączeniem

Post autor: Jurek B. »

Polaris pisze: 17 lut 2023, 22:17 Może nie problem (jak w temacie) ale upierdliwość ;-)
Otóż mianowicie taka sytuacja:
Tu widać przyczynę problemu - ma Pan włączone wymuszenie uruchamiania programu jako administrator - trzeba to koniecznie wyłączyć - klikając w tą drugą zaznaczoną przeze mnie opcję:
Załączniki
Zrzut ekranu 2023-02-19 202132.png
Zrzut ekranu 2023-02-19 202132.png (71.48 KiB) Przejrzano 1446 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: cgeo problem z włączeniem

Post autor: Polaris »

Super, działa! Tak czułem, ale nie mogłem dojść jak to wyłaczyć bo było niedostępne (wyszarzone).
Tylko ale... teraz natomiast wyskakuje to samo okienko z plikiem update.exe - we właściwościach admin jest wyłączony.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: cgeo problem z włączeniem

Post autor: Jurek B. »

Polaris pisze: 19 lut 2023, 21:49 Super, działa! Tak czułem, ale nie mogłem dojść jak to wyłaczyć bo było niedostępne (wyszarzone).
Tylko ale... teraz natomiast wyskakuje to samo okienko z plikiem update.exe - we właściwościach admin jest wyłączony.
Update to program aktualizacyjny, wywoływany z C-GEO i przy standardowych ustawieniach poziomu zabezpieczeń Windows będzie pytanie o zgodę na jego wywołanie. Można obniżyć ten poziom, albo wyłączyć wywoływanie sprawdzania - w otwartym oknie Update jest możliwość wyłączenia:
Załączniki
Zrzut ekranu 2023-02-20 080711.png
Zrzut ekranu 2023-02-20 080711.png (71.03 KiB) Przejrzano 1447 razy
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ