Strona 1 z 1

Przekroje pionowe hektometraż

: piątek, 2 kwietnia 2021, 09:10
autor: Robert71
Jak ustawić hektometraż tak by był liczony i przedstawiany na przekroju od zadanej wartości początkowej, nie od zera.
Po zmianie szerokości wiersza, opis i wartości nie ustawiają się w połowie wysokości wiersza tylko z wyrównaniem do góry.
Po uruchomieniu przycisku "Wykonaj rysunek przekrojów" mam komunikat że brak pliku formularza jak w załączeniu,
po zamknięciu okna komunikatu i formularza, przekrój jest na mapie.

Re: Przekroje pionowe hektometraż

: piątek, 2 kwietnia 2021, 10:38
autor: Jurek B.
Jak ustawić hektometraż tak by był liczony i przedstawiany na przekroju od zadanej wartości początkowej, nie od zera.
Hektometraż w module jest pokazywany tylko na pełnych setkach metrów, natomiast jego początek można ustalić przez podanie wartości hektometrażu początkowego - np. u Pana widzę że podana jest wartość: 63.145, to oznacza, że pierwszy znak hektometru pokaże się na 36.855 metrze od początku przekroju - widać to na Pana rysunku.
Jest też inna opcja, która być może dla Pana będzie lepsza - w zakładce "I" można podać "Przesunięcie D" - czyli wartość początkową dla odległości skumulowanych. To jest wartość niezależna od przesunięcia hektometru początkowego. Proszę sobie sprawdzić co będzie bardziej przydatne w Pana sytuacji.
Sądzę, że najlepiej byłoby dodać także wiersz z odległościami skumulowanymi - to lepiej obrazowałoby lokalizację punktów przekroju.
Co do położenia opisów wewnątrz wierszy - niestety nie ma możliwości ich justyfikacji - dlatego najlepiej dobrać tak szerokość wiersza by opisy wewnątrz były najlepiej rozmieszczone.
Komunikat wynika z ograniczenia długości nazwy formularza przekroju - jest ona taka jak nazwa zadania przekroju - Pan nazwał je: LK208 63-144_84 - proszę nadać nazwę przekroju nie dłuższą niż 8 znaków, wtedy tego komunikatu nie będzie. Można też zignorować to ostrzeżenie.