Witam!
Importując pliki GML z Geo-Info wszystkie furtki i bramy są obrócone o 180*. Przypadłość GI, że oni mają symbol po prawej od linii, C-GEO po lewej. Można by coś na to poradzić? Automatyczne rozpoznawanie skąd jest GML i zmianę tej linii na prawą, tak aby mapa generowała się poprawnie?
Albo okienko wyboru przy imporcie z wyborem "normalny import" i "import Geo-Info" ?
Import GML z Geo-Info
Import GML z Geo-Info
Pozdrawiam
Ao
Ao
Re: Import GML z Geo-Info
Dzień dobry,
Nie ma sprawy, poradzimy coś na ten import i będziemy rozpoznawać pliki GML z Geo-info. Zmiana pojawi się w kolejnej aktualizacji.
Nie ma sprawy, poradzimy coś na ten import i będziemy rozpoznawać pliki GML z Geo-info. Zmiana pojawi się w kolejnej aktualizacji.
Re: Import GML z Geo-Info
Witam!
Przy imporcie słupów z latarniami nie generują się "wąsy". W GI słupy dostają latarnie po uzupełnieniu atrybutu i ten atrybut przechodzi w GML'u do C-GEO, ale same "wąsy" już nie.
Przy imporcie słupów z latarniami nie generują się "wąsy". W GI słupy dostają latarnie po uzupełnieniu atrybutu i ten atrybut przechodzi w GML'u do C-GEO, ale same "wąsy" już nie.
Pozdrawiam
Ao
Ao
Re: Import GML z Geo-Info
Podbijam temat, bo po aktualizacji GML wciąż importują się błędnie
Aoschin pisze: ↑09 kwie 2021, 13:43 Witam!
Importując pliki GML z Geo-Info wszystkie furtki i bramy są obrócone o 180*. Przypadłość GI, że oni mają symbol po prawej od linii, C-GEO po lewej. Można by coś na to poradzić? Automatyczne rozpoznawanie skąd jest GML i zmianę tej linii na prawą, tak aby mapa generowała się poprawnie?
Albo okienko wyboru przy imporcie z wyborem "normalny import" i "import Geo-Info" ?
Pozdrawiam
Ao
Ao
Re: Import GML z Geo-Info
Kolejne błędy importu.
Szafa elektroenergetyczna obrócona o 90*,
Trójnik obrócony o 180*,
I taki drobny błąd
Punkty o określonej wysokości na GESUT są czarne zamiast w kolorach sieci.
Szafa elektroenergetyczna obrócona o 90*,
Trójnik obrócony o 180*,
I taki drobny błąd
Punkty o określonej wysokości na GESUT są czarne zamiast w kolorach sieci.
Pozdrawiam
Ao
Ao
Re: Import GML z Geo-Info
Na to prawdopodobnie nic nie poradzimy - zły kąt skrętu to częsty błąd z geoinfo, który po zgłoszeniu poprawiają w Systhermie. Proszę podesłać plik gml na at@geo.pl to to sprawdzimy.
Punkty wysokości GESUT będą czarne jeśli nie wchodzą w relację z innymi obiektami GESUT - punkt GES nie ma atrybutu rodzajSieci i tylko po relacji możemy mu nadać kod, a tym samym kolor, zatem jest to prawdopodobnie kolejna rzecz do zgłoszenia przez Pana do ośrodka, ale potwierdzę to, gdy spojrzę na gml.
Re: Import GML z Geo-Info
Pliki poszły na mail'a.
Jeśli chodzi o punkty wysokościowe to jest kosmetyka, więc nie ma większego znaczenia.
Najbardziej problem sprawiają nie wyświetlające się latarnie na słupach, poodwracane ogrodzenia, bramy i furtki.
W kwestii symboli, jeżeli wina leży po stronie Systhermu, to szybko tego nie naprawią (na poprawkę odnośników z innego wątku czekaliśmy 4 miesiące, jak nie lepiej). Jest jakaś opcja w C-Geo, aby zmienić kąt obrotu symboli dla obiektów zaznaczonych w bazie danych? Przez SQL'a, albo coś?
Jeśli chodzi o punkty wysokościowe to jest kosmetyka, więc nie ma większego znaczenia.
Najbardziej problem sprawiają nie wyświetlające się latarnie na słupach, poodwracane ogrodzenia, bramy i furtki.
W kwestii symboli, jeżeli wina leży po stronie Systhermu, to szybko tego nie naprawią (na poprawkę odnośników z innego wątku czekaliśmy 4 miesiące, jak nie lepiej). Jest jakaś opcja w C-Geo, aby zmienić kąt obrotu symboli dla obiektów zaznaczonych w bazie danych? Przez SQL'a, albo coś?
Pozdrawiam
Ao
Ao