porady odnośnie tworzenia i drukowania szkiców w c-geo

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
michalex134
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 05 lip 2021, 08:35

porady odnośnie tworzenia i drukowania szkiców w c-geo

Post autor: michalex134 »

Witam, pierwszy raz w życiu podjąłem się drukowania szkiców bezpośrednio z c-geo. Z tego z wyczytałem na forum to wiem jak zrobić formularz i jak drukować itp. Moje problemy czysto organizacyjne, to znaczy:
1) za duże lub zbyt małe i nieczytelne czołówki
2) wielkość numerów pikiet, czasami są niewidoczne jeżeli nałożę np. hydrant a czasami numery są przysłaniane przez inne numery pikiet
3) :!: no i najważniejsze, mam około 1800 pikiet, i nie wiem w jak prosty sposób przenieść swoje zmiany lub elementy, które "dotykałem" na tabelę ze szkicem (pracuję na pliku GML z blokadą w c-geo)

Ośrodek, który przyjmie moją pracę jest bardzo wymagający, nie mówiąc wręcz, że upierdliwy. Dlatego szukam szybkich sposobów na edycję szkiców.

Z góry dziękuję z wszelką pomoc ^_^
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: porady odnośnie tworzenia i drukowania szkiców w c-geo

Post autor: Jurek B. »

3) :!: no i najważniejsze, mam około 1800 pikiet, i nie wiem w jak prosty sposób przenieść swoje zmiany lub elementy, które "dotykałem" na tabelę ze szkicem (pracuję na pliku GML z blokadą w c-geo)
To akurat chyba jest najprostsze - wystarczy zmodyfikowane/nowe obiekty wyeksportować do innej mapy ze szkicem - z kryterium "Od daty modyfikacji" w zakładce Obszar eksportu.
Pozdrawiam Jurek B.
michalex134
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 05 lip 2021, 08:35

Re: porady odnośnie tworzenia i drukowania szkiców w c-geo

Post autor: michalex134 »

Jak dokładnie to zrobić?
Asia T.
Team
Team
Posty: 709
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: porady odnośnie tworzenia i drukowania szkiców w c-geo

Post autor: Asia T. »

michalex134 pisze: 12 lip 2021, 13:29 Witam, pierwszy raz w życiu podjąłem się drukowania szkiców bezpośrednio z c-geo. Z tego z wyczytałem na forum to wiem jak zrobić formularz i jak drukować itp. Moje problemy czysto organizacyjne, to znaczy:
1) za duże lub zbyt małe i nieczytelne czołówki
2) wielkość numerów pikiet, czasami są niewidoczne jeżeli nałożę np. hydrant a czasami numery są przysłaniane przez inne numery pikiet
3) :!: no i najważniejsze, mam około 1800 pikiet, i nie wiem w jak prosty sposób przenieść swoje zmiany lub elementy, które "dotykałem" na tabelę ze szkicem (pracuję na pliku GML z blokadą w c-geo)

Ośrodek, który przyjmie moją pracę jest bardzo wymagający, nie mówiąc wręcz, że upierdliwy. Dlatego szukam szybkich sposobów na edycję szkiców.

Z góry dziękuję z wszelką pomoc ^_^
Ad 1 - Proszę zobaczyć, jakie ma Pan ustawienie napisów podczas wstawiania pola roboczego w formularz:
obraz_2021-07-13_130341.png
obraz_2021-07-13_130341.png (19.43 KiB) Przejrzano 1844 razy
- czasami zmiana z ustawienia "w skali" na "rzeczywiste" może poprawić wyświetlanie

Ad 2 - Wtedy lepiej skorzystać z wstawienia numerów punktów jako tekst - inaczej podgląd numerów może zostać przesłonięty przez symbole.
obraz_2021-07-13_130557.png
obraz_2021-07-13_130557.png (30.88 KiB) Przejrzano 1844 razy
Jeśli to nie pomoże prosimy o kontakt telefoniczny z serwisem, na pewno coś pomożemy na pomocy zdalnej :)
Asia T.
Team
Team
Posty: 709
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: porady odnośnie tworzenia i drukowania szkiców w c-geo

Post autor: Asia T. »

michalex134 pisze: 13 lip 2021, 13:06 Jak dokładnie to zrobić?
Menu Plik -> Eksport -> Do innej mapy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: porady odnośnie tworzenia i drukowania szkiców w c-geo

Post autor: Jurek B. »

Asia T. pisze: 13 lip 2021, 13:13
michalex134 pisze: 13 lip 2021, 13:06 Jak dokładnie to zrobić?
Menu Plik -> Eksport -> Do innej mapy
I tam zakładka - Obszar eksportu - podać datę startową jako kryterium wyboru obiektów zmodyfikowanych
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ