przycięcie mapy

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

przycięcie mapy

Post autor: viadro »

Witam,
Zauważyłem że podczas używania funkcji "Przycięcie mapy" / Przytnij do wskazanego obiektu (mam włączone funkcje "pozostaw treść mapy znajdującą się wewnątrz zadanego obiektu" oraz "Nie domykaj obiektów powierzchniowych") usuwa i niektóre obiekty np: jedną krawędź budynku, jedną stronę jedni gdzie obiekty powinny zostać ponieważ znajdują się wewnątrz obiektu. Usuwanie nie dotyczy wszystkich obiektów tylko wybranych przypadkowo.
Ma ktoś podobny problem? Jak sobie radzicie z tym?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: przycięcie mapy

Post autor: Jurek B. »

Witam, jeśli ma Pan mapę, której przycięcie daje opisany efekt - proszę ją przesłać na nasz serwis - sprawdzimy i może uda się znaleźć przyczynę, ewentualnie proszę o telefon - spróbujemy pomóc online jeśli uda się powtórzyć taki efekt.
Pozdrawiam Jurek B.
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

Re: przycięcie mapy

Post autor: viadro »

Jeśli będzie miał ktoś podobny problem proszę włączyć funkcję "zapisz jako wielolinie/multipoligon" pod opcją przycięcie mapy.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: przycięcie mapy

Post autor: marcinn »

viadro pisze: 26 sie 2021, 15:06 Jeśli będzie miał ktoś podobny problem proszę włączyć funkcję "zapisz jako wielolinie/multipoligon" pod opcją przycięcie mapy.
Przydałoby się globalne zapamiętywanie tej opcji. Zauważyłem, że przy nowym projekcie opcja jest domyślnie odznaczona. Inne wartości są zapamiętywane
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: przycięcie mapy

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 26 sie 2021, 17:10
viadro pisze: 26 sie 2021, 15:06 Jeśli będzie miał ktoś podobny problem proszę włączyć funkcję "zapisz jako wielolinie/multipoligon" pod opcją przycięcie mapy.
Przydałoby się globalne zapamiętywanie tej opcji. Zauważyłem, że przy nowym projekcie opcja jest domyślnie odznaczona. Inne wartości są zapamiętywane
W wersji testowej dodaliśmy zapamiętywanie.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: przycięcie mapy

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 30 sie 2021, 12:00
marcinn pisze: 26 sie 2021, 17:10
viadro pisze: 26 sie 2021, 15:06 Jeśli będzie miał ktoś podobny problem proszę włączyć funkcję "zapisz jako wielolinie/multipoligon" pod opcją przycięcie mapy.
Przydałoby się globalne zapamiętywanie tej opcji. Zauważyłem, że przy nowym projekcie opcja jest domyślnie odznaczona. Inne wartości są zapamiętywane
W wersji testowej dodaliśmy zapamiętywanie.
Coś z tym zapamiętywaniem jest nie tak- po utworzeniu nowego projektu opcja znowu się odhacza. Dopóki nie zrobię nowego projektu to jest ok.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: przycięcie mapy

Post autor: Jurek B. »

Coś z tym zapamiętywaniem jest nie tak- po utworzeniu nowego projektu opcja znowu się odhacza. Dopóki nie zrobię nowego projektu to jest ok.
U mnie ta opcja raz włączona, jest pamiętana także po założeniu i otwarciu nowego projektu i mapy, po powrocie do mapy w poprzednim projekcie również.
Pozdrawiam Jurek B.
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

Re: przycięcie mapy

Post autor: viadro »

U mnie również po założeniu nowego projektu opcja "zapisz jako wielolinie/multipoligon" jest odznaczona.
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

Re: przycięcie mapy

Post autor: viadro »

Zauważyłem że jak przycinam mapę i nią eksportuję do innej mapy to usuwa mi granice działek, które zostały przycięte. Tabela zakładam dla pierwszej i drugiej mapy z szablonem mapa zasadnicza 2015
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: przycięcie mapy

Post autor: Jurek B. »

viadro pisze: 27 paź 2021, 17:59 Zauważyłem że jak przycinam mapę i nią eksportuję do innej mapy to usuwa mi granice działek, które zostały przycięte. Tabela zakładam dla pierwszej i drugiej mapy z szablonem mapa zasadnicza 2015
Tak będzie niezależnie od tego czy potem mapa jest eksportowana, jeśli w opcjach przycinania jest zaznaczona opcja "nie domykaj obiektów powierzchniowych".
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: przycięcie mapy

Post autor: FaFaL »

viadro pisze: 27 paź 2021, 17:59 Zauważyłem że jak przycinam mapę i nią eksportuję do innej mapy to usuwa mi granice działek, które zostały przycięte. Tabela zakładam dla pierwszej i drugiej mapy z szablonem mapa zasadnicza 2015
Można przed eksportem warstwie z działkami usunąć atrybut "Działki" wtedy chyba nie będzie kontroli i usuwania obiektów otwartych. Pewnie na mapie docelowej przed eksportem też będzie trzeba zmienić ten atrybut.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

Re: przycięcie mapy

Post autor: viadro »

Skoro zostają granice działek (linie granic działek) wewnątrz zadanego obszaru to dlaczego nie mogę wysłać tak przyciętej mapy do innej tabeli.
Jak rozumiem to muszę wysłać sobie mapę do innej tabeli przed przecięciem?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: przycięcie mapy

Post autor: Jurek B. »

Działki to obiekty, które mogą istnieć wyłącznie jako powierzchnie. Ich granice zapisywane w bazie jako odcinki, są podczas eksportu do innej mapy kontrolowane i jeśli nie spełniają wymagań topologii (nie tworzą obiektów powierzchniowych), wówczas są usuwane. Można to ominąć tak jak opisał kolega FaFaL - zmieniając przed eksportem status warstwy Działki na Inny i podobnie w mapie docelowej - tamta warstwa Działek nie może mieć tego statusu.
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: przycięcie mapy

Post autor: pomiar »

Nie można wprowadzić jakiegoś wyboru przy eksporcie, np. zamieniaj działki na łamane. Często po przycięciu gmla mam gotowy np. wstępny projekt podziału, robię eksport do osobnej tabeli jako podział nieruchomości i działki znikają czego niekiedy nie zauważę
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: przycięcie mapy

Post autor: Jurek B. »

Nie można wprowadzić jakiegoś wyboru przy eksporcie, np. zamieniaj działki na łamane. Często po przycięciu gmla mam gotowy np. wstępny projekt podziału, robię eksport do osobnej tabeli jako podział nieruchomości i działki znikają czego niekiedy nie zauważę
Przy takim trybie pracy, najlepiej zmienić nazwę warstwy działek na np. DziałkiProjektowane i wyłączyć im status Działki.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ