powierzhnie z pliku dxf

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
jimny
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 29 maja 2014, 09:29

powierzhnie z pliku dxf

Post autor: jimny »

mam taki problem z takim plikiem dxf
jak w załączniku.
Otóż importuję go w C-geo i chciałbym obliczyć prosto powierzchnię działek
w takim prostym szkicu jak w załączniku ale nie bardzo mogę to zrobić, ponieważ linie w
pliku dxf są oddzielnymi odcinkami ( i nie sposób je połączyć w całość) a nie tak jak w przypadku GML gdzie stanowią odrębną całość powierzchniową.
Jak w takim pliku dxf najlepiej zrobić aby obliczyć powierzchnię ?
a) wskazać punkty ?
b) połączyć odcinki działki i program sobie obliczy powierzchnię ?
c) inne dowolne rozwiązanie które umożliwi mi obliczenie powierzchni działek i użytków
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 970
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: powierzhnie z pliku dxf

Post autor: Wojtek P. »

Niestety w takim przypadku trzeba samemu w oparciu o punkty załamań obiektów "stworzyć" obiekty i wtedy bez problemu można obliczyć powierzchnie itp.
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: powierzhnie z pliku dxf

Post autor: Jurek B. »

Nie jest tak źle, trzeba ustawić warstwę jako Działki (np. w legendzie), a potem w menu Mapa: Stwórz obiekty - dla warstwy działek.
Pozdrawiam Jurek B.
jimny
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 29 maja 2014, 09:29

Re: powierzhnie z pliku dxf

Post autor: jimny »

a czesto mam do czynienia z projektem narysowanym w MS V8i i moje pytanie brzmi jak i czym wyeksportować z v8i zeby można było zrobić cokolwiek w c-geo bo w tym momencie mam część prac wykonanych w V8i z nakładką MK i się okazuje że to kompletnie i wcale nie pasuje do c-geo trzeba rysowac kompletnie od nowa całkowicie tak ? czy jest sjakiś sposób metoda ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: powierzhnie z pliku dxf

Post autor: Jurek B. »

jimny pisze: 28 wrz 2021, 11:37 a czesto mam do czynienia z projektem narysowanym w MS V8i i moje pytanie brzmi jak i czym wyeksportować z v8i zeby można było zrobić cokolwiek w c-geo bo w tym momencie mam część prac wykonanych w V8i z nakładką MK i się okazuje że to kompletnie i wcale nie pasuje do c-geo trzeba rysowac kompletnie od nowa całkowicie tak ? czy jest sjakiś sposób metoda ?
Rozumiem, że sam import DGN V8 do C-GEO jest realizowany, ale geometria obiektów jest kiepska? Dobrze byłoby kontaktować się z nami bezpośrednio, wtedy można będzie skuteczniej pomóc.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: powierzhnie z pliku dxf

Post autor: FaFaL »

jimny pisze: 28 wrz 2021, 11:37 a czesto mam do czynienia z projektem narysowanym w MS V8i i moje pytanie brzmi jak i czym wyeksportować z v8i zeby można było zrobić cokolwiek w c-geo bo w tym momencie mam część prac wykonanych w V8i z nakładką MK i się okazuje że to kompletnie i wcale nie pasuje do c-geo trzeba rysowac kompletnie od nowa całkowicie tak ? czy jest sjakiś sposób metoda ?
A nie byłoby rozwiązaniem zrobienie eksportu z MS V8i do formatu DXF, a później podczas importu DXF w C-GEO ustawić opcję zamiany celek na kody ?
Pozdrawiam Rafał Kocierz
jimny
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 29 maja 2014, 09:29

Re: powierzhnie z pliku dxf

Post autor: jimny »

Bardzo uprzejmie dziękuję Panu Damianowi z C-geo - bardzo pomógł .

Przy imporcie DGNa - kompletnie sie rozjeżdża wszystko
Przy imporcie dxf jest lepiej
Spróbuje z dwg i innymi formatami
ODPOWIEDZ