czcionka @C-geo

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

czcionka @C-geo

Post autor: maciekwu »

paręnaście lat temu było pytanie o możliwość zaimplementowania czcionki @C-Geo w Windowsie. Nie odnalazłem odpowiedzi na forum dlatego ponawiam pytanie.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: czcionka @C-geo

Post autor: Jurek B. »

Nie ma takiej możliwości by jej definicja była dostępna poza C-GEO.
Pozdrawiam Jurek B.
latajacekolano
___
___
Posty: 76
Rejestracja: 26 wrz 2019, 03:36

Re: czcionka @C-geo

Post autor: latajacekolano »

Witam,
Mam takie pytanie, jak Państwo intepretujecie zmianę czcionki, chodzi o jej wielkość/rozmiar w zależności od skali mapy 1;500/1000/2000/5000 ?
Wczytuję się w rozporządzenie i wg. mnie nie jest to jasno napisane, chciałbym poznać Państwa zdanie jako Twórcy oprogramowania.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: czcionka @C-geo

Post autor: Jurek B. »

latajacekolano pisze: 24 sty 2023, 13:04 Witam,
Mam takie pytanie, jak Państwo intepretujecie zmianę czcionki, chodzi o jej wielkość/rozmiar w zależności od skali mapy 1;500/1000/2000/5000 ?
Wczytuję się w rozporządzenie i wg. mnie nie jest to jasno napisane, chciałbym poznać Państwa zdanie jako Twórcy oprogramowania.
Pozdrawiam
Etykiety obiektów w rozporządzeniu w sprawie MZ nie zostały objęte zapisami o pomniejszaniu ich wielkości, w przeciwieństwie do znaków umownych (Załącznik 4), dlatego ich wielkość jest taka jak podano w tabelach konkretnych znaków kartograficznych (wynosi najczęściej 1.5mm). Jeśli w mniejszej skali niż 1:500 dany znak nie jest przedstawiany to i jego etykieta nie jest wyświetlana.
Tego się trzymamy.
Pozdrawiam Jurek B.
latajacekolano
___
___
Posty: 76
Rejestracja: 26 wrz 2019, 03:36

Re: czcionka @C-geo

Post autor: latajacekolano »

Jasne, gorzej to wygląda przy większych czcionkach np. dla jednostki ewidencyjnej albo budynku w skali 1:2000 czy 1;5000 to będzie zasłaniało większość część mapy, co moim zdaniem jest bez sensu i słabo zostało to opisane w rozporządzeniu, stare lepiej o tym mówiło.
ODPOWIEDZ