Nowy moduł SWDE

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Night
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 15 gru 2021, 12:06

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: Night »

Rozumiem podejście - bardzo ciekawe i ładnie wszystko szeregujące kiedy trzeba faktycznie posiadać działkę główną + sąsiednie.

Natomiast to o czym myślę - to jak zwykle - optymalizacja kosztów. Świetnie by było jakby moduł łączył te działki, tudzież grupy działek, pod jedną pozycją do wysyłki - co wiązałoby się z wygenerowaniem jednej koperty, jednej zwrotki, jednej pozycji na liście książki nadawczej. Tak, żeby nie wysyłać korespondencji dla każdej z działek w niezależnej kopercie - do jednego właściciela.

Ergo, w skrócie:
1. Rozumiem, że jest - 100 działek głównych, 2 właścicieli - 100 listów do każdej działki głównej (+ ew. sąsiednie).
2. A kiedy tak wystarczy to to o czym mówię - 100 działek, 2 właścicieli - 2 listy.

Dzięki za reakcję,
pierwsza klasa działanie,
pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: grzes »

W tej chwili łączenie odbywa się w obrębie działek sąsiednich. Tzn jak dodajemy kolejną działkę sąsiednią, to jeśli osoba jest już na liście to dopisuję numer działki do tej osoby. Ale rozumiem że chodzi o zachowanie oznaczenia "działka główna" bo później tą informację wykorzystujemy w szablonie pisma. I tu mam prośbę o przesłanie na grzes małpa geo.pl takiego szablonu pisma, żebym mógł sobie w głowie poukładać co jest potrzebne i jak to wcisnąć do programu.
pozdrawiam
grzes
pabik1
_____
_____
Posty: 385
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: pabik1 »

W poprzednim module swde , zaznaczona działka na mapie automatycznie została podswietrona w module.
czy w obecnym ,,nowym,, module jest tak samo ?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: grzes »

pabik1 pisze: 13 kwie 2023, 19:08 W poprzednim module swde , zaznaczona działka na mapie automatycznie została podswietrona w module.
czy w obecnym ,,nowym,, module jest tak samo ?
Było tak samo, ale chyba coś zepsuliśmy w ostatniej aktualizacji. W wersji testowej c-geo poprawiłem (zeby dzialało musi być włączona ikonka "i" i nie moze być otwarty stary moduł)
pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: marcinn »

Zauważyłem, że po kliknięciu na działkę nie zaznaczają się budynki w oknie "Budynki i lokale" dla wybranej działki. Z tego co pamiętam wcześniej się zaznaczały. Mam aktualną wersję z 08.03.2023
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 18 kwie 2023, 10:43 Zauważyłem, że po kliknięciu na działkę nie zaznaczają się budynki w oknie "Budynki i lokale" dla wybranej działki. Z tego co pamiętam wcześniej się zaznaczały. Mam aktualną wersję z 08.03.2023
Może to też przestało działać w tej marcowej aktualizacji, ale w obecnych testowych wersjach jest ok i będzie w aktualizacji na przełomie tego i przyszłego tygodnia.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: marcinn »

Takie pytanie odnośnie nowego modułu>Poczta>Korespondencja seryjna. Nie ma tam gotowych szablonów? Jeszcze zauważyłem jakiś mały bałagan. W zakładce Poczta jest okno Raporty. Jest tam protokół wznowienia znaków granicznych. Nie powinien być w zakładce Raporty (ta między Dane a Poczta) ? Bo widzę, że tam są m.in. protokoły ustalenia, czy przyjęcia granic.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: grzes »

marcinn pisze: 19 kwie 2023, 08:57 Takie pytanie odnośnie nowego modułu>Poczta>Korespondencja seryjna. Nie ma tam gotowych szablonów? Jeszcze zauważyłem jakiś mały bałagan. W zakładce Poczta jest okno Raporty. Jest tam protokół wznowienia znaków granicznych. Nie powinien być w zakładce Raporty (ta między Dane a Poczta) ? Bo widzę, że tam są m.in. protokoły ustalenia, czy przyjęcia granic.
Szablonów gotowych nie mamy.
Raporty z zakładki poczta bazują na danych osób z listy adresowej z tej zakładki. Zakładka "Raporty" zbiera dane z całego pliku GML.
pozdrawiam
grzes
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: tomek »

1)Czy możliwe jest dodanie szablonu wykazu zmian budynku z tylko z obowiązującymi obecnie danymi?
2)Przydałaby się możliwość wyboru szablonu starego i nowego
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: grzes »

tomek pisze: 19 kwie 2023, 21:03 1)Czy możliwe jest dodanie szablonu wykazu zmian budynku z tylko z obowiązującymi obecnie danymi?
2)Przydałaby się możliwość wyboru szablonu starego i nowego
Ma Pan na myśli coś innego niż to co już jest?
wzdebud.png
wzdebud.png (6.04 KiB) Przejrzano 8495 razy
pozdrawiam
grzes
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: Ezy »

Night pisze: 12 kwie 2023, 09:34 (...) Świetnie by było jakby moduł łączył te działki, tudzież grupy działek, pod jedną pozycją do wysyłki - co wiązałoby się z wygenerowaniem jednej koperty, jednej zwrotki, jednej pozycji na liście książki nadawczej. Tak, żeby nie wysyłać korespondencji dla każdej z działek w niezależnej kopercie - do jednego właściciela.
polecam koledze zapoznania się z usługą envelo o nazwie wysyłka masowa. Pod ten produkt w module EGIB znajduje się narzędzie do tworzenia przesyłek/listów, tak ażeby program łączył listy jednego adresata w jedeną korespondencję.
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: MarekOtt »

Wczytałem plik GML, na każdej z wczytanych działek, położone są budynki. Klikam i zaznaczam działkę a mimo to na liście budynków pojawiają się wszystkie budynki, a nie tylko te z zaznaczonej działki. W opcjach wyświetlania budynków mam oznaczone "zaznaczone".

Pytanie czy to błąd modułu czy coś źle robię ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: Jurek B. »

MarekOtt pisze: 26 kwie 2023, 12:35 Wczytałem plik GML, na każdej z wczytanych działek, położone są budynki. Klikam i zaznaczam działkę a mimo to na liście budynków pojawiają się wszystkie budynki, a nie tylko te z zaznaczonej działki. W opcjach wyświetlania budynków mam oznaczone "zaznaczone".

Pytanie czy to błąd modułu czy coś źle robię ?
Lista zawiera wszystkie budynki, ale ten który jest położony na wybranej działce powinien być oznaczony na tej liście.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: marcinn »

Będzie możliwość wprowadzenia w formularzach w nowym module obsługi własnych zmiennych z opisu projektu?
Tak przy okazji edytując jakiś formularz gdzie mogę zobaczyć listę zmiennych, które można wykorzystać w danym formularzu?
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: Wojtek P. »

Zmienne mogą być wprowadzane tylko z TEGO opisu
-To serve and protect-
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: marcinn »

Wojtek P. pisze: 08 maja 2023, 11:46 Zmienne mogą być wprowadzane tylko z TEGO opisu
Ok. W starym module działało wstawianie własnych zmiennych z opisu projektu. W nowym nie ma szans tego zaadoptować?
Na szybko spróbowałem sobie poradzić wykorzystując pole Zleceniodawca, tworząc własny protokół przyjęcia granic, i nie wrzuca wartości z tego pola
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: Wojtek P. »

Trzeba pobrać i zastąpić plik w katalogu C-GEO/BIN/EGIB:
https://softline.geo.pl/test/egib.exe
W edycji formularza wstawione zmienne z $P... np:.[$pZleceniodawca] będą już wpisywane z opisu projektu.
-To serve and protect-
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: pomiar »

Witam, jak przerzucić szablon koperty na inny komputer ? Jest gdzieś zapisywane ten szablon ?
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: Wojtek P. »

Skopiować odpowiednie pliki z katalogu:
C:/Użytkownicy/Publiczne/Domumenty publiczne/MAPA_m6
-To serve and protect-
jergeo
__
__
Posty: 38
Rejestracja: 27 sty 2022, 08:37

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: jergeo »

Night pisze: 12 kwie 2023, 09:34 Rozumiem podejście - bardzo ciekawe i ładnie wszystko szeregujące kiedy trzeba faktycznie posiadać działkę główną + sąsiednie.

Natomiast to o czym myślę - to jak zwykle - optymalizacja kosztów. Świetnie by było jakby moduł łączył te działki, tudzież grupy działek, pod jedną pozycją do wysyłki - co wiązałoby się z wygenerowaniem jednej koperty, jednej zwrotki, jednej pozycji na liście książki nadawczej. Tak, żeby nie wysyłać korespondencji dla każdej z działek w niezależnej kopercie - do jednego właściciela.

Ergo, w skrócie:
1. Rozumiem, że jest - 100 działek głównych, 2 właścicieli - 100 listów do każdej działki głównej (+ ew. sąsiednie).
2. A kiedy tak wystarczy to to o czym mówię - 100 działek, 2 właścicieli - 2 listy.

Dzięki za reakcję,
pierwsza klasa działanie,
pozdrawiam
Również oceniam wprowadzone zmiany na wielki minus w tym zakresie. Owszem, można było wprowadzić grupowanie wg działek głównych+sąsiednie, ale nie jako domyślne ustawienie, lecz jako opcja. W obecnym układzie trzeba o wiele więcej przeklikać/odklikać żeby uzyskać podobny efekt jak w starym module.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: grzes »

jergeo pisze: 07 cze 2023, 15:51
Również oceniam wprowadzone zmiany na wielki minus w tym zakresie. Owszem, można było wprowadzić grupowanie wg działek głównych+sąsiednie, ale nie jako domyślne ustawienie, lecz jako opcja. W obecnym układzie trzeba o wiele więcej przeklikać/odklikać żeby uzyskać podobny efekt jak w starym module.
Zgodnie z rozmową telefoniczną spróbujemy cos podziałać - na razie mam pomysł żeby zrobić alternatywny (do włączenia przez użytkownika) układ wprowadzania danych, taki sam (lub bardzo zblizony) jak w starym module.
pozdrawiam
grzes
SmartGeo
__
__
Posty: 25
Rejestracja: 14 cze 2021, 00:05

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: SmartGeo »

"Rozwala" zawiadomienia przy wydruku. Przy zbiorczym drukowaniu zawiadomień pierwsze drukuje się dobrze a kolejne są porozrzucane - część adresu odbiorcy przeskakuje do następnej linii i z prawej na lewą, nagłówek z nazwą miejscowości i datą pisma też przerzuca z prawej na środek, niektóre w ogóle rozrzuca na więcej stron niż inne. Przy podglądzie w module wszystko wygląda ok i przy drukowaniu pojedynczo też jest ok, problem pojawia się przy drukowaniu wszystkiego hurtem. Sytuacja taka sama przy zapisie do pdf, wydruku pdfcreatorem, wydruku fizycznie a drukarce. Niestety z oczywistych względów nie mogę zamieścić tutaj zawiadomienia. Czy coś komuś wiadomo na ten temat?
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: Wojtek P. »

Proszę o telefon na serwis bo mi drukuje prawidłowo
-To serve and protect-
pabik1
_____
_____
Posty: 385
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: pabik1 »

W książce nadawczej w lewym górnym rogu generuje się jakiś dziwny numer.
Kiedyś w tym miejscu generował się numer zgłoszenia (dawny KERG)
W jaki sposób mogę to zmodyfikować ?
Damian
Team
Team
Posty: 93
Rejestracja: 12 lis 2019, 09:09

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: Damian »

pabik1 pisze: 06 lip 2023, 07:28 W książce nadawczej w lewym górnym rogu generuje się jakiś dziwny numer.
Kiedyś w tym miejscu generował się numer zgłoszenia (dawny KERG)
W jaki sposób mogę to zmodyfikować ?
Dzień dobry,
w szablonie książki nadawczej w lewym górnym rogu wywoływany jest nadawca. Jeśli chce Pan aby w tym miejscu był drukowany nr zgłoszenia (dawny KERG) należy przejść w tryb modyfikacji szablony i zmienić zmienną na id_pracy - jak na zdjęciu
Zrzut ekranu 2023-07-06 102042.jpg
Zrzut ekranu 2023-07-06 102042.jpg (64.27 KiB) Przejrzano 2846 razy
Należy pamiętać aby wartość id_pracy była uzupełniona w module EGIB w Informacjach (jest o tym mowa w tym filmie)
pozdrawiam
Damian M.
ODPOWIEDZ