Obliczanie objetości - rzutowanie - raport

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
kouczan
____
____
Posty: 214
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Obliczanie objetości - rzutowanie - raport

Post autor: kouczan »

Witam.
Nie wiem czy któraś aktualizacja to zepsuła czy zawsze tak było, ale nie mogę wygenerować raportu z modułu objętości z zakładki rzutowanie. Potrzebuję zrobić raport z odległościami pomierzonych pikiet od stworzonego na podstawie xml-a modelu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Obliczanie objetości - rzutowanie - raport

Post autor: Jurek B. »

Witam, czy po utworzeniu modelu terenu, przełączył Pan moduł w tryb obliczania wysokości punktu nad modelem? i potem wykonał obliczenia?
Załączniki
Zrzut ekranu 2022-07-27 125522.png
Zrzut ekranu 2022-07-27 125522.png (105.77 KiB) Przejrzano 2236 razy
Pozdrawiam Jurek B.
kouczan
____
____
Posty: 214
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: Obliczanie objetości - rzutowanie - raport

Post autor: kouczan »

Problem występuje gdy nie otwieram zadania a jedynie wskazuję model na podstawie, którego mają zostać wykonane obliczenia (mam sporo takich modeli, które zostały zaimportowane z xml-a bez importu zadania). W przypadku gdy otworzy się zadanie raport generuje się normalnie.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Obliczanie objetości - rzutowanie - raport

Post autor: Jurek B. »

kouczan pisze: 17 sie 2022, 13:21 Problem występuje gdy nie otwieram zadania a jedynie wskazuję model na podstawie, którego mają zostać wykonane obliczenia (mam sporo takich modeli, które zostały zaimportowane z xml-a bez importu zadania). W przypadku gdy otworzy się zadanie raport generuje się normalnie.
Wywołanie zadania jest niestety wymagane - zakładamy, że tam są wpisane dane do rzutowania, co prawda można je wpisać "luzem" ale tak to już programiści zrobili.
Pozdrawiam Jurek B.
kouczan
____
____
Posty: 214
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: Obliczanie objetości - rzutowanie - raport

Post autor: kouczan »

Czy byłaby możliwość dodania opcji co ma być wyświetlane w raporcie w module objętości? Coś na wzór tego co jest w trasach drogowych. Teraz np. robiąc raport z punktami rzutowanymi na model drukuje się wszystko łącznie z punktami modelu, a chciałbym mieć możliwość wydrukowania jedynie tabeli z liczonymi punktami.
Pozdrawiam
Michał
ODPOWIEDZ