Opracowanie model terenu pod maszyny sterujące

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Opracowanie model terenu pod maszyny sterujące

Post autor: MarekOtt »

Dzień dobry.

Czy ktoś miał do czynienia z opracowaniem modelu terenu pod maszyny sterujące do robót ziemnych (spychacze itp) w formacie SVL/SVD ? Jeśli tak to bardzo proszę o informację, czy jest jakaś możliwość wykonania tego w C-Geo, za pomocom modułu Objętości/warstwice.

W informacjach na forum i wiki C-Geo, doczytałem się, że jest możliwość eksportu do LandXML. Urządzenie dla którego poproszono mnie o opracowanie takiego modelu, pracuje na Trimblu i stąd chyba ten format SVL/SVD.

I drugie pytanie, czy miałby ktoś z Państwa opracowany taki model w c-geo, chciałbym podejrzeć parę rzeczy i porównać je z tym co mam wykonane.
Może być do model trasy, placu czy czegokolwiek.

Pozdrawiam
kouczan
____
____
Posty: 214
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: Opracowanie model terenu pod maszyny sterujące

Post autor: kouczan »

Podpytaj czy w firmie budowlanej nie mają jakiegoś konwertera xml-a do plików Trimbla. Taką konwersję można zrobić np. w TBC, ale to nie każdy ma. Ewentualnie możesz poszukać w sieci programu Trimble File Flipper. Generalnie to plik svd jest z modelem, a svl z liniami nieciągłości. Jak byś miał jakieś pytania to pisz.
Michał
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Opracowanie model terenu pod maszyny sterujące

Post autor: MarekOtt »

Chciałem tylko ponformować, ze temat został rozwiązany, pomocną dłonią okazał się kolega @kouczan, który pomógł wyeksportowany przez C-Geo model w LandXML przekonwertować do formatu Trimble.

Jeszcze raz dziękuję Michał za pomoc.
ODPOWIEDZ