Zliczanie długości wybranych obiektów

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
tomasw
__
__
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2016, 11:31

Zliczanie długości wybranych obiektów

Post autor: tomasw »

Witam
Czy da się zsumować odcinki różnego rodzaju w ramach jednej warstwy?
Chodzi o to żeby np. w ramach warstwy GES_PrzewodKanalizacyjny zsumować odcinku rury fi200 osobno i fi400 osobno.
We właściwościach warstwy jest jedynie suma odcinków dla całości.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Zliczanie długości wybranych obiektów

Post autor: FaFaL »

W oknie bazy ja bym dodał kolumnę z odległościami a następne zadał zapytanie sql z grupowaniem np po srednicy
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Damian
Team
Team
Posty: 97
Rejestracja: 12 lis 2019, 09:09

Re: Zliczanie długości wybranych obiektów

Post autor: Damian »

tomasw pisze: 09 lis 2022, 12:35 Witam
Czy da się zsumować odcinki różnego rodzaju w ramach jednej warstwy?
Chodzi o to żeby np. w ramach warstwy GES_PrzewodKanalizacyjny zsumować odcinku rury fi200 osobno i fi400 osobno.
We właściwościach warstwy jest jedynie suma odcinków dla całości.
Witam, podsyłam filmik instruktażowy przedstawiający rozwiązanie zaproponowane przez kolegę Rafała
pozdrawiam
Damian M.
ox303
___
___
Posty: 51
Rejestracja: 31 sie 2010, 17:50

Re: Zliczanie długości wybranych obiektów

Post autor: ox303 »

Witam, podsyłam filmik instruktażowy przedstawiający rozwiązanie zaproponowane przez kolegę Rafała


Dzień dobry,
zrobiłem wszystko jak na filmie, za pierwszym razem program całkiem się wykrzaczył przy kliknięciu oblicz, za drugim razem obliczył ale tylko niektóre odcinki. Uzupełniłem brakujące długości ręcznie ale i tak nie podaje sum całkowitych długości.

edit:
Jak ktoś będzie próbował obejść problem po przez eksport do dbf/txt żeby wczytać do Excela i tam policzyć to podpowiadam, że nazwa kolumny nie może mieć polskich znaków o czym oczywiście program nie poinformuje tylko będzie sobie generował albo nic nie mówiące błędy albo puste pliki, losowo. :mrgreen: 21 wiek :lol: kocham to c-geo

--
pozdrawiam
Michał
Załączniki
Zrzut ekranu 2022-11-16 161852.jpg
Zrzut ekranu 2022-11-16 161852.jpg (291.82 KiB) Przejrzano 2538 razy
Zrzut ekranu 2022-11-16 162011.jpg
Zrzut ekranu 2022-11-16 162011.jpg (163.08 KiB) Przejrzano 2538 razy
Damian
Team
Team
Posty: 97
Rejestracja: 12 lis 2019, 09:09

Re: Zliczanie długości wybranych obiektów

Post autor: Damian »

Witam,
podpowiem tylko, że jeśli nie udaje się osiągną takiego samego rezultatu jak pokazujemy na filmach to warto skonsultować to z serwisem i dociec co się robi nie tak. Co do polskich liter - cytując klasyka "oczywista oczywistość".
Ale to i tak już nie istotne. W listopadowej aktualizacji zliczanie długości/powierzchni dla pogrupowanych obiektów zostało bardzo wygodnie rozwiązane (zbędny jest eksport do txt) zresztą proszę oglądnąć nowy film i dać kciuka w górę ;)
pozdrawiam
Damian M.
ox303
___
___
Posty: 51
Rejestracja: 31 sie 2010, 17:50

Re: Zliczanie długości wybranych obiektów

Post autor: ox303 »

Damian pisze: 16 lis 2022, 19:05 podpowiem tylko, że jeśli nie udaje się osiągną takiego samego rezultatu jak pokazujemy na filmach to warto skonsultować to z serwisem i dociec co się robi nie tak. Co do polskich liter - cytując klasyka "oczywista oczywistość".
Ale to i tak już nie istotne. W listopadowej aktualizacji zliczanie długości/powierzchni dla pogrupowanych obiektów zostało bardzo wygodnie rozwiązane (zbędny jest eksport do txt) zresztą proszę oglądnąć nowy film i dać kciuka w górę ;)
Dzień dobry

Zrobiłem wszystko krok po kroku dokładnie tak jak na tym nowym filmie. Tak, mam najnowszą wersję programu. Na trzy tabele znajdujące się w jednym projekcie zawierające tylko skartowaną sieć wodociągową w dwóch nie liczy wszystkich odcinków, a w żadnej nie podaje sumy. Tak jak na załączonych zrzutach ekranu widać. Wiem, że u was zawsze wszystko działa, to my użytkownicy jesteśmy tępi i nie znamy "oczywistych oczywistości" :wink:

--
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zliczanie długości wybranych obiektów

Post autor: grzes »

Żeby podało sumy musi Pan jeszcze raz wykonać obliczenie długości (ikonką żarówki) - dopiero wtedy zapisze się informacja która kolumna zawiera długości. O ile mówimy o tym najnowszym filmie.
Z oczywistą oczywistością to koledze chodziło o fakt że to nasz błąd.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zliczanie długości wybranych obiektów

Post autor: grzes »

Z liczeniem długości faktycznie jest problem - nie wszędzie liczy - dam znać jak będzie poprawka.
pozdrawiam
grzes
ox303
___
___
Posty: 51
Rejestracja: 31 sie 2010, 17:50

Re: Zliczanie długości wybranych obiektów

Post autor: ox303 »

grzes pisze: 17 lis 2022, 09:42 Żeby podało sumy musi Pan jeszcze raz wykonać obliczenie długości (ikonką żarówki) - dopiero wtedy zapisze się informacja która kolumna zawiera długości. O ile mówimy o tym najnowszym filmie.
Niestety nawet kilkukrotne ponowne wykonywanie obliczeń nie pomaga. I to zarówno na tej tabeli gdzie zliczyło wszystkie długości poszczególnych odcinków jak i na tych w których musiałem ręcznie uzupełnić niektóre długości.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zliczanie długości wybranych obiektów

Post autor: grzes »

W wersji testowej poprawione automatyczne liczenie długości. Natomiast z tego co Pan pisze powyżej to rozumiem, że długości są wpisane, a suma się nie liczy, albo liczy się nie ze wszystkich wartości?
Jeśli tak jest, a ma Pan możliwość podesłania takiego projektu, to będę wdzięczny za przykład na grzes małpa geo.pl
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ