Różnice w długości obiektu

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
ZwierzPL
__
__
Posty: 10
Rejestracja: 29 maja 2022, 15:52

Różnice w długości obiektu

Post autor: ZwierzPL »

Witam
Zauważyłem pewien problem z wyświetlaniem długości obiektów liniowych.
A mianowicie jest różnica w długości podawanej z pomiaru ręcznego linijką, a długościami podawanymi po zaznaczeniu obiektu(te drugie są mniejsze).
Tak jakby program nie zliczał z automatu linii nachodzących na siebie. :roll:

Generuje to pewien problem bo jak rozliczam teraz sporą inwentaryzację, to z 30km wyszło mi 1,5km różnicy :shock:
A nie uśmiecha mi się klikać ręcznie wszystkie obiekty miarką jeszcze raz od nowa :?

W załączniku dwa pliki z pokazanymi różnicami na tym samym obiekcie.
Załączniki
automatyczny pomiar
automatyczny pomiar
automat.jpg (301.93 KiB) Przejrzano 1095 razy
ręczny pomiar
ręczny pomiar
ręczne.jpg (213.59 KiB) Przejrzano 1095 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Różnice w długości obiektu

Post autor: Jurek B. »

Sprawdziłem podobny przypadek - przewód kanalizacyjny o długości ponad 400 m. U mnie suma długości jego odcinków z miarki zgadza się co do mm z długością zredukowaną przewodu z okna Informacje. Długość pokazywana w dolnej części okna mapy to długość matematyczna - bez redukcji odwzorowawczej.
Przypuszczam, że Pana wynik długości z miarki różniący się od długości obiektu z Informacji wynika z dodatkowego kliknięcia w niewłaściwy punkt czasie pomiaru miarką. Jeśli nie dotrze Pan samodzielnie do przyczyny różnic - proszę o kontakt ,z naszym serwisem - pracownicy pomogą online.
Załączniki
Zrzut ekranu 2022-11-28 204632.png
Zrzut ekranu 2022-11-28 204632.png (106.99 KiB) Przejrzano 1089 razy
Pozdrawiam Jurek B.
ZwierzPL
__
__
Posty: 10
Rejestracja: 29 maja 2022, 15:52

Re: Różnice w długości obiektu

Post autor: ZwierzPL »

Przypuszczam, że Pana wynik długości z miarki różniący się od długości obiektu z Informacji wynika z dodatkowego kliknięcia w niewłaściwy punkt czasie pomiaru miarką.
Nie jest to ten powód. ponieważ sprawdziłem w cadzie i podaje tyle samo co miarka.
A różnice pomiędzy matematyczną, a zredukowaną w tym przypadku są żadne.
Poza tym sprawdzałem na różnych odcinkach inwentaryzacji i np. odcinek z cada ma dł 1500m a z cgeo ma 1200, cad 5400 - cgeo 4900, a znowu inny odcinek w cad 3000 i w cgeo 3000 :shock:

I jedyne wytłumaczenie to fakt że program nie zlicza tych odejść do lampy jako podwójna długość tylko bierze jedną pod uwagę. Bo sytuacja występuje tylko na odcinkach klikanych polilinią z odejściami do lamp.
W załączniku jeszcze jeden przykład.
Załączniki
1.jpg
1.jpg (93.55 KiB) Przejrzano 1041 razy
2.jpg
2.jpg (141.95 KiB) Przejrzano 1041 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Różnice w długości obiektu

Post autor: Jurek B. »

Tak, rzeczywiście jeśli odcinki są zapętlone, wtedy program pomija te powroty w liczeniu długości. Wynika to z warunków poprawnej geometrii obiektów mapy zasadniczej, ale można wprowadzić także te wartości jako dodatkowe informacje. Czy wystarczy by te długości były podawane w informacji?
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ