Przechowywanie projektów

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Aoschin
_____
_____
Posty: 274
Rejestracja: wtorek, 27 sierpnia 2019, 12:35

Przechowywanie projektów

Post autor: Aoschin »

Witam!
Przymierzamy się do modernizacji infrastruktury w firmie i pomyśleliśmy, że dobrze by było przechowywać wszystkie projekty C-GEO i inne materiały na zewnętrznym dysku sieciowym (spięte przewodowo, przepustowość do 1GB, więc myślimy, że przenoszenie projektów nie będzie trudne).
Wiemy, że nie jest wskazane pracowanie "sieciowo" na projektach, więc wstępna koncepcja jest taka, aby na dyskach lokalnych na PC mieć tylko aktualne projekty, a następnie "archiwizować" je na dysku sieciowym.
Jakieś wskazówki od strony technicznej dotyczące takiego mechanizmu?
Może koledzy, współużytkownicy mają jakiś działający schemat albo pomysły, którymi zechcą się podzielić?
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3038
Rejestracja: poniedziałek, 11 lipca 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Przechowywanie projektów

Post autor: FaFaL »

Można pomyśleć o repozytorium - wtedy przy wyłączaniu programu lub zmianie projektu będzie się zapisywała kopia projektu - z czasem robi się problem wielu kopii danego projektu, ale na forum powinien być skrypt winniego który kasuje starsze kopie. Choć z drugiej strony, nie trzeba włączać automatycznego zapisu kopii projektu, tylko robić to ręcznie.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
UGMK
_
_
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 1 lipca 2021, 13:05

Re: Przechowywanie projektów

Post autor: UGMK »

U nas działamy na komputerach lokalnie, następnie raz dziennie (lub w dowolnym interwale) wykonywana jest przez oprogramowanie kopia lustrzana projektów/katalogu C-Geo i innych plików/katalogów związana z daną pracą. Po zakończeniu tematu zapisuję kopię projektu (.cgp) i przenoszę do katalogu z daną pracą jako archiwum. Dostęp do wszystkich projektów nadal jest na komputerze, a dla pozostałych osób możliwy jest z poziomu dysku sieciowego.
ODPOWIEDZ