baza osób

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
geoproj5
___
___
Posty: 96
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

baza osób

Post autor: geoproj5 »

Witam. Czy dałoby się dodać opcje wyłączania zapamiętywania osób GESUT? Często mam tak, że już wole je wyczyścić, bo nie wiem z jakiego powiatu pochodzą a od ostatniej aktualizacji często nie działa usuwanie pozycji z listy tzn. usuwam a jak wejdę ponownie w listę albo zrestartuje program - lista jest nietknięta

problem jest o tyle nieciekawy, że często zamiast pozycji osób gesut mam w atrybutach obiektów numerki i pomaga jedynie wyczyszczenie listy i restart cgmla. w tej chwili morduje się z gml na powiat brodnicki i wszystkie przewody mam władający : 0
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: baza osób

Post autor: Polaris »

1. Zauważyłem różne nagłówki tabel (p. foto - pojawiły się w różnym czasie i różnych obiektach) - czym sie różną i z czego to wynika?
2. Można sobie zarchiwizować taką tabelę, np. kopiując jakiś plik z katalogu cgeo? Zdarzało się, że dane znikały po jakiejś aktualizacji lub też potem pojawiał się odmienny zestaw w różnych obiektach Cgeo (obiekty zakładane w różnym czasie) - to sytuacja chyba zbieżna z opisaną w punkcie 1, ale początkowo nie wzróciłem na to uwagi więc trudno mi teraz ocenic zależność.
3. Czy podczas importu lub ręcznego dodawania pozycji można przypisać dane do konkretnego powiatu? Nie znalazłem możliwości a jej brak trochę utrudnia utrzymanie "porządku" w bazie przy korzystaniu z wielu powiatów. Może dodanie kolumny do sortowania/filtrowania, coś typu "własne"?
Załączniki
Baza osób 1.jpg
Baza osób 1.jpg (36.53 KiB) Przejrzano 2188 razy
Baza osób 2.jpg
Baza osób 2.jpg (22.33 KiB) Przejrzano 2188 razy
geoproj5
___
___
Posty: 96
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

Re: baza osób

Post autor: geoproj5 »

punkt 3
jak po wczytaniu gml wskocza do bazy osoby gesut to podobno jak sie im ustawi powiat to juz zostaja tak przyporzadkowane. nie wiem jak to dziaala w praktyce bo ja przed kazda robota czyszcze te baze
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: baza osób

Post autor: Polaris »

Z GML powiat wskakuje automatycznie jak się w obiekcie ustawi TERYT.
Opisany problem jest w imporcie np. z csv lub dopisywaniu ręcznym.
geoproj5
___
___
Posty: 96
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

Re: baza osób

Post autor: geoproj5 »

czy to jest odpowiedz do mojego pierwszego posta?
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: baza osób

Post autor: Polaris »

Nie, to tak informacyjnie odnośnie przyporządkowania powiatu z automatu. Co do opcji wyłączenia całkowicie importu nie pomogę - nie znalazłem takiej opcji, co prawda mi osobiście nieprzydatna ale faktycznie mogłaby być.
Ja czekam na info odnośnie ręcznego dodawania powiatów.
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: baza osób

Post autor: Polaris »

Ponawiam pytania z posta wyżej (szczególnie pkt. 2 i 3):
Polaris pisze: 02 sty 2023, 10:50 1. Zauważyłem różne nagłówki tabel (p. foto - pojawiły się w różnym czasie i różnych obiektach) - czym sie różną i z czego to wynika?
2. Można sobie zarchiwizować taką tabelę, np. kopiując jakiś plik z katalogu cgeo? Zdarzało się, że dane znikały po jakiejś aktualizacji lub też potem pojawiał się odmienny zestaw w różnych obiektach Cgeo (obiekty zakładane w różnym czasie) - to sytuacja chyba zbieżna z opisaną w punkcie 1, ale początkowo nie wzróciłem na to uwagi więc trudno mi teraz ocenic zależność.
3. Czy podczas importu lub ręcznego dodawania pozycji można przypisać dane do konkretnego powiatu? Nie znalazłem możliwości a jej brak trochę utrudnia utrzymanie "porządku" w bazie przy korzystaniu z wielu powiatów. Może dodanie kolumny do sortowania/filtrowania, coś typu "własne"?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: baza osób

Post autor: Jurek B. »

2. Można sobie zarchiwizować taką tabelę, np. kopiując jakiś plik z katalogu cgeo? Zdarzało się, że dane znikały po jakiejś aktualizacji lub też potem pojawiał się odmienny zestaw w różnych obiektach Cgeo (obiekty zakładane w różnym czasie) - to sytuacja chyba zbieżna z opisaną w punkcie 1, ale początkowo nie wzróciłem na to uwagi więc trudno mi teraz ocenic zależność.
Można zapisać plik baza.db z katalogu C-GEO\BIN przy wyłączonym C-GEO.
3. Czy podczas importu lub ręcznego dodawania pozycji można przypisać dane do konkretnego powiatu? Nie znalazłem możliwości a jej brak trochę utrudnia utrzymanie "porządku" w bazie przy korzystaniu z wielu powiatów. Może dodanie kolumny do sortowania/filtrowania, coś typu "własne"?
Przy imporcie powiat jest nadawany automatycznie (ważne by był on określony w danych projektu), a przy ręcznym dodawaniu jest taka możliwość:
Załączniki
Zrzut ekranu 2023-02-20 081608.png
Zrzut ekranu 2023-02-20 081608.png (29.62 KiB) Przejrzano 1304 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: baza osób

Post autor: Polaris »

Przy otwartym obiekcie edycja "powiatów" faktycznie działa, dziękuję. Wcześniej chyba próbowałem edycji zawsze tylko bezpośrednio po uruchomieniu programu, bez otwierania obiektu i wtedy właśnie lista z powiatami nie jest dostępna.

A jeszcze pytanie czy można dodać do importu z zewnetrznego pliku kolumnę "powiat"?
ODPOWIEDZ