Podgląd GML bez importu bazy do c-geo

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Robert71
____
____
Posty: 100
Rejestracja: 03 lut 2015, 19:33

Podgląd GML bez importu bazy do c-geo

Post autor: Robert71 »

Witam, mam zainstalowany w C-geo moduł "Importu danych podmiotowych i przedmiotowych EGiB w formatach SWDE/GML". Czy można obejrzeć
dane ewidencyjne opisowe z pliku GML bez konieczności importu całej bazy z pliku do projektu c-geo?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Podgląd GML bez importu bazy do c-geo

Post autor: Jurek B. »

Można próbować przeglądać plik np. w Firefox, ale dane ewidencyjne są tak zbudowane, że trudno będzie Panu dotrzeć np. do nazwisk właścicieli konkretnej działki, albo do spisu dokumentów własności.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Podgląd GML bez importu bazy do c-geo

Post autor: Jurek B. »

Robert71 pisze: 23 gru 2022, 14:45 Witam, mam zainstalowany w C-geo moduł "Importu danych podmiotowych i przedmiotowych EGiB w formatach SWDE/GML". Czy można obejrzeć
dane ewidencyjne opisowe z pliku GML bez konieczności importu całej bazy z pliku do projektu c-geo?
Jest jeszcze jedno rozwiązanie, o którym nie napisałem - nasza komercyjna wtyczka do QGIS - przy jej pomocy można załadować GML z danymi EGiB i przeglądać je w QGIS - tu film o wtyczce:
Pozdrawiam Jurek B.
Robert71
____
____
Posty: 100
Rejestracja: 03 lut 2015, 19:33

Re: Podgląd GML bez importu bazy do c-geo

Post autor: Robert71 »

Trochę słabo mając już zakupione moduły importu SWDE oraz GML inwestować jeszcze we wtyczki komercyjne. Może dałoby się przerobić
program C-GEO SWDE by była opcja przeglądania danych GML bez konieczności importu grafiki do projektu?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Podgląd GML bez importu bazy do c-geo

Post autor: Jurek B. »

Robert71 pisze: 10 sty 2023, 16:40 Trochę słabo mając już zakupione moduły importu SWDE oraz GML inwestować jeszcze we wtyczki komercyjne. Może dałoby się przerobić
program C-GEO SWDE by była opcja przeglądania danych GML bez konieczności importu grafiki do projektu?
Nie napisałem tego, bo wydawało się to oczywiste - ta wtyczka tak jak C-GEO i moduł EGiB importuje całość danych GML - czyli również geometrię i ją także wyświetla na mapie numerycznej. Zaletą C-GEO jest możliwość wyłączenia widoczności obiektów mapy numerycznej.
Plik GML zawiera dane przestrzenne czyli geometrię obiektów oraz ich atrybuty opisowe. Baza danych EGiB to punkty graniczne, działki, budynki... czyli obiekty przestrzenne - z geometrią, atrybutami i powiązaniami z obiektami bez geometrii (jednostka rejestrowa). Dane opisowe EGiB nie istnieją bez danych geometrycznych. Systemy informacji geograficznej importują i potem przetwarzają geometrię obiektów i związane z nimi atrybuty.
Jeśli szuka Pan oprogramowania, które pomija dane przestrzenne, a wyświetla same dane opisowe, musi Pan pytać gdzie indziej - niestety nie wiem gdzie.
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 366
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Podgląd GML bez importu bazy do c-geo

Post autor: pomiar »

Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Podgląd GML bez importu bazy do c-geo

Post autor: Jurek B. »

pomiar pisze: 11 sty 2023, 05:50 To się przyda
https://www.opgk.gda.pl/software.php
Tak, to jedna z aplikacji, która podobnie jak nasze, na podstawie GML generuje mapę numeryczną i udostępnia dane podmiotowe.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Podgląd GML bez importu bazy do c-geo

Post autor: grzes »

W wersji testowej dodałem taką opcję:
gml1.png
gml1.png (23.62 KiB) Przejrzano 1800 razy
Żeby działała trzeba jeszcze podmienić ten plik w katalogu c-geo/BIN/EGIB
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ