Moduły c-swde/egib / internet

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Kunzite
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 18 mar 2014, 09:09

Moduły c-swde/egib / internet

Post autor: Kunzite »

Witam.
Jak wiadomo gml gml-owi nie równy. Dotychczas wszystkie gml ewidencji gruntów otwierał mi Cgeo przez stary moduł C-swde. Ostatnio jednak natrafiłem na taki gml który otwiera mi się przez moduł egib (podobieństwo do programu mapa m6 raczej nieprzypadkowe). W sumie nie wiem czemu ten gml się otwiera w egib a ten w c-swde - trochę to komplikuje pracę. Ale jest też drugi problem - ten moduł egib potrzebuje dostępu do Internetu (nie ktoś wyjaśni po co?). Dziś mi przez to robota padła bo głupiego wypisu nie mogę obejrzeć, bo akurat net wysiadł.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Moduły c-swde/egib / internet

Post autor: grzes »

Pewnie importował Pan GML w wersji 2021 - wtedy nie ma wyjścia - musi być przez nowy moduł (można też w opcjach przełączyć zeby wszystko działało przez nowy).
Koncept był taki żeby każdy użytkownik miał swoje repozytorium szablonów pism, szablonów wypisów, raportów itp. I żeby te wszystkie własne druki były dostępne na wszystkich stanowiskach jakie są w firmie od razu. Po to jest ten dostęp.
Przygotowujemy możliwość odcięcia tego modułu od internetu. Będzie dostępna na żądanie, konieczne będzie doinstalowanie modułu który będzie zarządzał szablonami na lokalnym komputerze. Proszę się odezwać telefonicznie pod koniec przyszłego tygodnia jeśli chce Pan taką wersję.
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ