Eksport mapy do innej po przycięciu

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
kouczan
____
____
Posty: 215
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Eksport mapy do innej po przycięciu

Post autor: kouczan »

Dzień dobry.
Mam następujący problem (kolejność działań):
- import pliku GML do CGEO
- eksport treści mapy do innej tabeli w celu przygotowania mapy porównania z terem
- przycięcie mapy do odpowiedniego zakresu, edycja etykiet itp.
- eksport treści EGiB tak obrobionej mapy do kolejnej tabeli, która z założenia ma zawierać wynik pomiaru
i tu mam zagwozdkę bo nie eksportują się wszystkie linie granic. Te które były przycięte nie importują się do nowej tabeli. Coś robię nie tak czy to błąd w programie?
Pozdrawiam
Michał

ps. próbowałem to załatwić eksportem/imptrem dxf-a, ale również nie importują się granice (chociaż w pliku dxf są)
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Eksport mapy do innej po przycięciu

Post autor: FaFaL »

Warstwa działek jest dość szczególna i podczas niektórych operacji dokonywana jest kontrola obiektów - działki mają być obiektami powierzchniowymi. W przypadku przycięcia mapy powstały obiekty otwarte które są odrzucane w momencie eksportu do innej mapy. Chyba najprostszym rozwiązaniem jest zmiana typu warstwy działek na "Inna". Jedynie po zmianie trzeba wstawić numery działek z bazy - jeśli znikną po zmianie typu warstwy.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
kouczan
____
____
Posty: 215
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: Eksport mapy do innej po przycięciu

Post autor: kouczan »

Działa! Bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Michał
pomiar
_____
_____
Posty: 371
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Eksport mapy do innej po przycięciu

Post autor: pomiar »

Prościej zaznaczyć opcje żeby program przy przycięciu domykał obiekty powierzchniowe i wtedy przechodzi wszystko razem z etykietami. Warstwę z zakresem wrzucić na samą górę i jest git
ODPOWIEDZ