Import bazy FDB

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
k95n
__
__
Posty: 44
Rejestracja: 19 mar 2018, 16:07

Import bazy FDB

Post autor: k95n »

Dostałem taki oto protokół do roboty:
Na całym powiecie XXX w działkach prywatnych tam gdzie władającym nie jest gestor sieci należy wypełniać atrybut WŁADAJACY: (własciciel działki) - atrybut należy wypełnić ze słownika, natomiast na mieście xxx obowiązkowo wypełniamy do wszystkich sieci władającego, oczywiście korzystając ze słowników – jeżeli brak w słowniku gestora sieci należy zgłosić do ośrodka my wprowadzamy nowego władającego i udostępniamy nowy słownik.
UWAGA - plik z władającymi do pobrania na portalu geodety (plik z rozszerzeniem FDB).
Pobrałem taki plik FDB tylko jak zaimportować go do C-GML? Import osób możliwy jest tylko z pliku csv. Sytuacja powtórzy się przy każdej kolejnej robocie ;/ Ośrodek prowadzi bazę w WebEWID.
Asia T.
Team
Team
Posty: 700
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Import bazy FDB

Post autor: Asia T. »

k95n pisze: 20 lis 2023, 11:21 Dostałem taki oto protokół do roboty:
Na całym powiecie XXX w działkach prywatnych tam gdzie władającym nie jest gestor sieci należy wypełniać atrybut WŁADAJACY: (własciciel działki) - atrybut należy wypełnić ze słownika, natomiast na mieście xxx obowiązkowo wypełniamy do wszystkich sieci władającego, oczywiście korzystając ze słowników – jeżeli brak w słowniku gestora sieci należy zgłosić do ośrodka my wprowadzamy nowego władającego i udostępniamy nowy słownik.
UWAGA - plik z władającymi do pobrania na portalu geodety (plik z rozszerzeniem FDB).
Pobrałem taki plik FDB tylko jak zaimportować go do C-GML? Import osób możliwy jest tylko z pliku csv. Sytuacja powtórzy się przy każdej kolejnej robocie ;/ Ośrodek prowadzi bazę w WebEWID.
Niestety nie ma takiej możliwości, ale myślę, że ośrodek na pewno ma możliwość eksportu z bazy do formatu txt przynajmniej, wtedy już Pan wczyta bazę do C-GML.
k95n
__
__
Posty: 44
Rejestracja: 19 mar 2018, 16:07

Re: Import bazy FDB

Post autor: k95n »

Podobno "nie ma możliwości eksportu bazy władających do innego formatu"...
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Import bazy FDB

Post autor: grzes »

FDB to pewnie plik bazy Firebird - w sieci jest trochę narzędzi do konwersji fdb na csv. Niczego nie uzywałem więc nic konkretnego nie polecę.
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ