eksport do innej mapy

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
geoplan

eksport do innej mapy

Post autor: geoplan »

eksport do innej mapy raczej nie działa
chodzi o zaznaczony obszar zamknięty
objechałem kawałek mapy, dałem eksport, zaznaczyłem ptaszkiem tylko zaznaczone obiekty i nic się prawie nie stało
wyeksportowałem jedynie dwa symbole
może coś nie tak robię?
pozdrawiam
J.S.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Na pewno zrobił Pan coś nie tak - powinien do innej mapy lub do innego formatu (np. dxf,dgn) trafić tylko ten fragment mapy który Pan obwiódł funkcją dostępną z prawego klawisza myszki.
Pozdrawiam Jurek B.
geoplan

eksport

Post autor: geoplan »

pod prawym klawiszem nie ma eksportu do innej mapy :D
pozdrawiam
J.S.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Po prawym klawiszem myszki jest opcja "zaznacz w tabeli/do eksportu" - jeżeli skorzystamy z tej opcji - zaznaczymy fragment mapy - wtedy można go będzie wyeksportować w menu Plik-Eksport.
Pozdrawiam Jurek B.
geoplan

tak czy siak

Post autor: geoplan »

jednak nie działa tak jak powinno
eksportuje wybiórczo dowolne fragmenty linii nie przesyłając napisów, eksportuje za to niektóre linie poza zadanym zakresem
proszę sprawdzić
pozdrawiam
J.S.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Faktycznie programista się przyznał że nie zaznaczał napisów do eksportu - dzisiaj będzie aktualizacja programu.
Co do linii eksportowanych - eksportują się te linie których punkty znajdują się w obszarze wybranym (nawet jeden punkt). Za jakiś czas opracujemy taki wariant eksportu który będzie obcinał obiekty do granic wskazanego obszaru - ze świadomością że zmieni się budowa obiektów (linie, obiekty powierzchniowe).
Pozdrawiam Jurek B.
Manix

Eksport mapy cd

Post autor: Manix »

Cytat z listy zmian:
"Z eksportem danych wiąże się także – zaznaczanie dowolnym obszarem (wielokątem) mapy do eksportu. Po określeniu obszaru, wykonamy eksport tylko interesującego nas fragmentu mapy w menu eksportów map – zaznaczając opcję „tylko obiekty zaznaczone”."

Opcja "tylko obiekty zaznaczone" występuje przy eksporcie do innej mapy.
A co z eksportem dowolnego fragmentu mapy do pliku rastrowego?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Niestety nad tym musimy popracować - tu są inne zasady - wysyłany jest rysunek a nie obiekty
Pozdrawiam Jurek B.
Manix

Eksport mapy cd

Post autor: Manix »

Rozmawialiśmy kiedyś o tym problemie telefonicznie.
W opcji eksportu do pliku rastrowego występuje zakładka " zakres eksportu"
Jeśli chce się z niej skorzystać to należy najpierw umieścić na mapie kwadrat lub prostokąt , odczytać i zapisać 4 współrzędne narożników a potem przepisać je w odpowiednie okienka. Czy nie można by było tego zmienić i obok opcji " ustaw zakres równy aktualnemu widokowi w oknie mapy"
umieścić " ustaw zakres równy zaznaczonemu prostokątowi"
Pozdrawiam MW
ODPOWIEDZ