Uwagi do v.8

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
pawel-geo

Uwagi do v.8

Post autor: pawel-geo »

1) Przy tachimetrii program nie pokazuje obserwacji z drugiego położenia lunety przy pierwszym nawiązaniu - wersja 6 to robiła.
2) Nadal nie rozwiązano mojego problemu z zapisem raportów - program sygnalizauje zapisanie raportu, ale tego nie robi ( w menadżeże raportów pustka)
3) W paskach narzędzi brak undo - redo (cofnij - ponów)
4) Brak dodatkowych funkcji przy wpasowaniu rastra (nie działa rolka myszki, nie można przesuwać "ręką").
Pkt. 2-4 miał być rozwiązany po dwukrotnej interwencji telefonicznej. Miałem dzisiaj otrzymać plik c-geo.dat do podmiany - czekam.
Może moje problemy z działaniem c-geo v. 8 wynikają z tego, że przy instalacji v. 8 zaktualizowałem program Borland Shared, który był zainstalowany w odrębnym katalogu (bezpośrednio na dysku - nie w katalogu z C-geo.) podczas instalacji v. 6
Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc.
Z poważaniem P.Probola
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Post autor: MarekOtt »

do tego wsyztskiego

Brak dorobienia obserwacji do pojedynczej pikiety w obserwacjach tachimetrycznych. Mialo to byc .. a ni ma ;)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Do pkt.1 - niestety nie wiem o co chodzi - sprawdzałem obliczenia tachimetrii dla obserwacji nawiązań w dwóch położeniach - wydają mi sie identyczne w obu wersjach - prosiłbym o przesłanie jakiegoś przykładu z opisem na softline@geo.pl.
Pozostałe punkty wyjasnią się gdy zainstaluje Pan zarejestrowany program z płyty CD którą Panu przesłaliśmy po Pana zamówieniu upgrade.
Co do zapytania Pana Marka - niestety z tego co pamiętam zgłoszenie to zostało nam przekazane już w trakcie opracowywania wersji 8.0 gdy mielismy zamkniętą listę zmian do poczatkowej wersji 8.0, a więc będzie to realizowane w ramach aktualizacji V8. Podobnych zgłoszeń mieliśmy conajmniej kilkadziesiąt i są opracowywane sukcesywnie.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ