serdeczna prośba

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
geoplan

serdeczna prośba

Post autor: geoplan »

tak jak w 7 zostało to również w 8
pracuję sobie na mapce oczywiście na punktach z pomiaru , coś tam sobie rysuję aż przychodzi mi ohcota na wydruk
daję więc "drukuj" drukarka bieże się do pracy i co widzę na wydruku
obrazek owszem ładny ale w punktach gdzie miałem pikiety drukarka pakuje mi podgląd punktów a to dlatego,że programowo ma ustawiony podgląd numerów a ja zapomniałem go wyłączyć
więc pierwsza kartka wędruje do kosza
może by tak cuś ustawić żeby mi drukowała podgląd pikiet jak sobie tego będę wyraźnie życzył? :roll:
pozdrawiam
J.S.
Adam
____
____
Posty: 156
Rejestracja: 20 mar 2005, 12:49
Lokalizacja: Silesia

Post autor: Adam »

Popieram, popieram. Wiele juz złych słów padło z tego powodu, myślę, że wystarczająco. Domyślnie powinno przybierać taki stan jak jaki był ustawiony w czasie wcześniejszego ustawienia, a nie ciągle i na "drukuj".
ciesiel
____
____
Posty: 109
Rejestracja: 19 gru 2005, 19:24

Post autor: ciesiel »

Dodam do tego jeszcze brak możliwości powiększenia lub rozciągnięcia okna z podglądem wydruku
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

ja tez sie dołacze do prośby, bo to przeszkadza. zapamiętywanie ostatnich ustawień jest w tym przypadku jak najbardziej porządane tak jak w innych okienkach np.: dodaj nową tabele -> zaznaczanie żeby ustawić jako tabelę roboczą. za każdym razem trzeba klikac i klikać, a przecież częściej zakłada się tabele robocze /przynajmniej ja tak mam/
Pozdrawiam
geoplan

tak tak

Post autor: geoplan »

najczęściej pracuje się na tabeli roboczej więc może by tak ustawić program
aby przy zakładaniu nowej tabeli ładowała się robocza
pozdrawiam
J.S.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Post autor: grzes »

Adam pisze:PDomyślnie powinno przybierać taki stan jak jaki był ustawiony w czasie wcześniejszego ustawienia, a nie ciągle i na "drukuj".
Dodane w dzisiejszej aktualizacji.
najczęściej pracuje się na tabeli roboczej więc może by tak ustawić program
aby przy zakładaniu nowej tabeli ładowała się robocza
Dodane zapamiętywanie ustawienia "Ustaw jako roboczą" w okienku dodawania nowej tabeli
pozdrawiam
grzes
geoplan

odeszliśmy od pierwotnego tematu a mianowicie od "ptasz

Post autor: geoplan »

w okienku podgląd numerów
ptaszek narazie ma się całkiem dobrze
pozdrawiam
J.S.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: odeszliśmy od pierwotnego tematu a mianowicie od "p

Post autor: grzes »

geoplan pisze:w okienku podgląd numerów
ptaszek narazie ma się całkiem dobrze
pozdrawiam
J.S.
mozna prosic o wiecej szczegółów? Rozumiem ze cos jeszcze jest nie tak, ale jakos nie wiem co :)
pozdrawiam
grzes
geoplan

pierwszy wpis

Post autor: geoplan »

pierwszy wpis na tej stronie
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

grzes pisze: Dodane zapamiętywanie ustawienia "Ustaw jako roboczą" w okienku dodawania nowej tabeli
Działa, ale tylko w przypadku gdy dodajemy kolejną nową tabelę w tym samym projekcie, a mi chodziło o to żeby po założeniu nowego projektu i nowej tabeli pamiętało poprzednie ustawienie - czyli "ustaw jako roboczą" w moim przypadku :) Chodzi o to, że zakładając nowy projekt, zakładam tabelę w której będę pracował i w 99% ta pierwsza tabela jest roboczą. Zawsze wygodniej odznaczyć jeżeli nie chcę roboczej (bo takich przypadków jest mniej), niż za każdym razem klikać że się chce roboczą.
To takie pierduły i właściwie mało znaczące elementy, ale ktoś kto pracuje dużo na tym programie chce żeby był on jak najbardziej sprawnym i prostym narzędziem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: pierwszy wpis

Post autor: grzes »

geoplan pisze:pierwszy wpis na tej stronie
no to wlasnie to jest zrobione - jak raz wylaczy Pan drukowanie podgladu numeru punktow to powinien to pamietac
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Post autor: grzes »

marioo pisze: Działa, ale tylko w przypadku gdy dodajemy kolejną nową tabelę w tym samym projekcie, a mi chodziło o to żeby po założeniu nowego projektu i nowej tabeli pamiętało poprzednie ustawienie - czyli "ustaw jako roboczą" w moim przypadku :)
jasne - moje przeoczenie - mialo pamietac na stale, w przyszlym tygodniu bedzie poprawione
pozdrawiam
grzes
geoplan

ptaszek

Post autor: geoplan »

ptaszek faktycznie ostatecznie oddał ducha
cześć jego pamięci
J.S.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

mam jeszcze taka prosbe zwiazana z zapamietywaniem ustawien drukowania, a mianowicie zeby program zapamietywal ostatnie ustawienia drukowania w kazdym projekcie tzn. przy otworzeniu nowego projektu byly ustawienia takie jak ostatnio sie drukowalo. obecnie jest tak ze w nowym projekcie mamy ustawione "ustawienia poczatkowe" czyli trzeba ustawiac na nowo.
ja przewaznie z kazdej roboty robie prosty wydruk -punkty, podglad numerow, siatka i dobrze byloby zeby te ustawienia byly zapamietywane.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Post autor: grzes »

marioo pisze:mam jeszcze taka prosbe zwiazana z zapamietywaniem ustawien drukowania, a mianowicie zeby program zapamietywal ostatnie ustawienia drukowania w kazdym projekcie tzn. przy otworzeniu nowego projektu byly ustawienia takie jak ostatnio sie drukowalo. obecnie jest tak ze w nowym projekcie mamy ustawione "ustawienia poczatkowe" czyli trzeba ustawiac na nowo.
ja przewaznie z kazdej roboty robie prosty wydruk -punkty, podglad numerow, siatka i dobrze byloby zeby te ustawienia byly zapamietywane.
Zrobione w wersji dzisiejszej
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ