błędy w wydruku w skali innej niż domyślna

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
geometr

błędy w wydruku w skali innej niż domyślna

Post autor: geometr »

Dzień dobry

Pojawiły się problemy podczas drukowania w skali innej niż domyślna (miałem następujące ustawienia: skala domyślna 1:500, zaznaczona skala 1:1000):
- rysunek został wydrukowany w skali innej niż 1:1000 (podczas kolejnych prób skala była minimalnie różna)
- siatka krzyży została źle (dowolnie?) zlokalizowana - miałem włączony opis siatki, w układzie "1965" pojawiły się wartości: 040 i 160 (dla skali 1:1000 powinny być pełne setki)
Wydruk sprawdziłem na dwóch, różnych drukarkach.

Proszę zwrócić również uwagę na wyświetlanie obszaru wydruku. Po włączeniu ikony drukowania jest ono niewidoczne. Pojawia się po pierwszym "ruchu" w polu drukowania.

Pozdrawiam
DarekK
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Faktycznie jeśli się nie wprowadzi ponownie wartości skali innej niż domyslna. program drukuje w innej skali. Stało się to po ostatnich poprawkach związanych z zapamiętywaniem ustawień drukowania. Dzisiaj będzie poprawka w aktualizacji C-GEO.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: błędy w wydruku w skali innej niż domyślna

Post autor: marioo »

geometr pisze:...Proszę zwrócić również uwagę na wyświetlanie obszaru wydruku. Po włączeniu ikony drukowania jest ono niewidoczne. Pojawia się po pierwszym "ruchu" w polu drukowania.
Po dzisiejszej aktualizacji /i wczesniej/ faktycznie wyświetlanie obszaru wydruku jest dziwne, czyli na poczatku niewidoczne.

Może da się też poprawić wyświetlanie napisów w tym okienku przy obróconej mapie, to samo się tyczy RTF-ów.

Mam jeszcze taką propozycję żeby do tego okna przenieść /albo sklonować/ z opcji głównych możliwość ustawiania współczynników kalibracji drukarki. Kożystam z 2 drukarek i często muszę przestawiać te współczynniki co aktualnie nie jest zbyt wygodne. Ułatwieniem byłaby możliwość tuż przed wydrukiem ustawienia odpowiednich współczynników.

No i jeszcze możliwość zmiany wielkości okna ... ale o tym chyba ktoś niedawno pisał.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Wyświetlanie obróconych napisów na mapie jest zależne od opcji "Obracaj wszystkie napisy" w menu Opcje-Parametry programu-Mapa.
Tekst lub wstawiony jako RTF nie podlega obracaniu.
Postaramy się wprowadzić opcje kalibracji do okna drukowania.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

postaram sie wyjasnic o co mi chodzi.
w opcjach akurat nie mam ustawionego obracania wszystkich opisow, bo takiej opcji aktualnie nie potrzebuje.
mam mape obrocona o jakis kat, /mapa-obrot mapy/ na ktorej pracuje i miedzy innymi wstawiam opisy.
i tu przy okazji problem z podgladem rtfa (ramka "mapa zasadnicza"):
tlo biale:
Obrazek

tło czarne:

Obrazek

jak widać ramki nie widać...

ale wracajac do opisow, czesc z nich jest wyrownana z katem rotacji 0 do ramki. jak zauwazylem te opisy sie skrecaja na podgladzie wydruku /moze jeszcze jakies - nie sprawdzalem/
teraz okno wydruku:
Obrazek

napisy na tym podgladzie sa jakos poskrecane, co utrudnia ustalenie prawidlowego obszaru wydruku. na wydruku wychodza dobrze.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: błędy w wydruku w skali innej niż domyślna

Post autor: grzes »

marioo pisze:
geometr pisze:...Proszę zwrócić również uwagę na wyświetlanie obszaru wydruku. Po włączeniu ikony drukowania jest ono niewidoczne. Pojawia się po pierwszym "ruchu" w polu drukowania.
Po dzisiejszej aktualizacji /i wczesniej/ faktycznie wyświetlanie obszaru wydruku jest dziwne, czyli na poczatku niewidoczne.

Mam jeszcze taką propozycję żeby do tego okna przenieść /albo sklonować/ z opcji głównych możliwość ustawiania współczynników kalibracji drukarki. Kożystam z 2 drukarek i często muszę przestawiać te współczynniki co aktualnie nie jest zbyt wygodne. Ułatwieniem byłaby możliwość tuż przed wydrukiem ustawienia odpowiednich współczynników.

No i jeszcze możliwość zmiany wielkości okna ... ale o tym chyba ktoś niedawno pisał.
W wersji dzisiejszej poprawione powyższe usterki i dodane nowe opcje
pozdrawiam
grzes
Zbyszek_Gr.

Post autor: Zbyszek_Gr. »

Brawa za możliwość maksymalizacj okna w opcji DRUKOWANIE;
nareszcie szczegółowo widać co zanierzamy drukować !
maxim
____
____
Posty: 107
Rejestracja: 21 kwie 2005, 10:35

Post autor: maxim »

Przyłączam się do powyższych braw i podkreślam
dużą wygodę związaną z wyborem drukarki (współczynniki)
w nowym oknie drukowania.

Pozdrawiam
maxim
Tomek1

Post autor: Tomek1 »

Czy w podglądzie wydruku jest możliwe ustawienie widoczności opisu punktów(zaznaczona opcja podglad numerów)-przy wydruku danych prosto z "bazy", nie z warstw?
zwierz84
__
__
Posty: 41
Rejestracja: 04 mar 2011, 11:45

Re: błędy w wydruku w skali innej niż domyślna

Post autor: zwierz84 »

Witam
A mnie interesuje kwestia tego co poruszył marioo...a mianowicie: Czy da radę ustawić tak żeby RTF był widoczny na tle czarnym tak jak jest to w przypadku tła białego?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: błędy w wydruku w skali innej niż domyślna

Post autor: grzes »

zwierz84 pisze:Witam
A mnie interesuje kwestia tego co poruszył marioo...a mianowicie: Czy da radę ustawić tak żeby RTF był widoczny na tle czarnym tak jak jest to w przypadku tła białego?
Pozdrawiam
Niestety biblioteka renderujaca rtf-a nie ma mozliwosci zrobienia inwersji kolorow.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: błędy w wydruku w skali innej niż domyślna

Post autor: ariel0-0 »

grzes pisze:
zwierz84 pisze:Witam
A mnie interesuje kwestia tego co poruszył marioo...a mianowicie: Czy da radę ustawić tak żeby RTF był widoczny na tle czarnym tak jak jest to w przypadku tła białego?
Pozdrawiam
Niestety biblioteka renderujaca rtf-a nie ma mozliwosci zrobienia inwersji kolorow.
Jakimś wyjściem z sytuacji jest ustawienie w opcjach własnego koloru tła. Od dawna używam szarego (RGB 77, 82, 92) bez inwersji kolorów. Mniejsze kontrasty to mniejsze zmęczenie oczu. Poza tym jest możliwość błyskawicznego przełączania tła ikonką w dolnym lewym narożniku.
Have a nice day
ODPOWIEDZ