Wartość GAMMA

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Zbyszek_Gr.

Wartość GAMMA

Post autor: Zbyszek_Gr. »

W opcji: Dokumenty podpięte > Drukuj
... nie skuteczna jest zmiana warości Gamma,
chociaż na podglądzie jest wszystko OK.
Próbuję drukować podpięte Opisy Topograficzne (czarno-białe TIFY), których druk na skanie jest bardzo "tłusty".
Pomimo ustawienia wartości na 10 - na wydruku
wszelkie wartości liczbowe są praktycznie nie czytelne.
Podobnie zresztą rzecz się miała w ostatnich wersjach C-geo7.
Proszę Programistów o skuteczną interwencję !

Tak przy okazji, dlaczego zegar rejestruje godzinę 18 z groszami, a nie 17 ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Kąt gamma jest skuteczny tylko dla rastrów z atrybutem kolorów -truecolor, więc najpierw trzeba byłoby zmienić atrybuty rastra w programie graficznym na np. 24bit, wtedy byłby widoczny efekt zmiany kąta gamma.
Czarno-biały tiff który drukowałem wyglądał normalnie.
Pisał Pan: (czarno-białe TIFY), których druk na skanie jest bardzo "tłusty" - czy to oznacza że już plik zeskanowany był taki? Jeśli tak to C-GEO przy ich drukowaniu nic nie "psuje".
Proszę o wysłanie mi przykładowego skanu (softline@geo.pl) - to ułatwiłoby mi pomoc Panu.

Ustawienia strefy czasowej na forum poprawiliśmy. Teraz już sie czas powinien zgadzać.
Pozdrawiam Jurek B.
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Post autor: Zbysiu »

Może nie jest to dobrze widoczne na tym skanie, ale też mam efekt "tłustego" wydruku:
fragment mapy po prawej został zeskanowany w odcieniach szarości i skalibrowany w cgeo8, zapisany rcf czarno-biały i wydrukowany z cgeo8 (na podglądzie mapy wszystko OK), fragment po lewej to ten sam tyle, że "podczytany" w cegeo7 i tam wydrukowany (na tej samej drukarce).
Co jest grane?
Załączniki
Tlusty.jpg
Tlusty.jpg (85.88 KiB) Przejrzano 1371 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Proszę sprawdzić jaka jest wartość parametru Metoda wydruku rastra w menu Opcje-Parametry programu -Inne - im większa wartość tym większa redukcja jakości - więc także cieńsze liniie - może jest "0" - proszę przestawić na "1" i wtedy sprawdzić efekt
Pozdrawiam Jurek B.
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Post autor: Zbysiu »

Hm, pomogło, choć jest odwrotnie: przy "0" wydruk jest OK, przy "1" wydruk trochę tłuściutki. Ale oczywiście dzięki za pomoc (nie zauważyłem, że w siódemce i ósemce mam różne wartości tego parametru)
ODPOWIEDZ