Dorabianie niwelacji

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
pride13
_
_
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2018, 10:47

Re: Dorabianie niwelacji

Post autor: pride13 »

Witam, odświeżę trochę wątek bo natrafiłem na program który umożliwia dorobienie niwelacji i posiada możliwość odczytu i zapisu do pliku C-Geo(.niw). Kwestie etyczne pozostawiam dla każdego według własnego podejścia. Myślę że każdy sam wie najlepiej czy może przy danym zleceniu pozwolić sobie na jakieś manewry z niwelacją czy nie.
Link do darmowego pobrania programu:
http://bit.ly/Program-Niwelacja

Krótki film prezentujący:
Ostatnio zmieniony 20 maja 2022, 11:43 przez pride13, łącznie zmieniany 2 razy.
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Re: Dorabianie niwelacji

Post autor: herrtur »

Dlaczego dziennik nie wygląda jak klasyczny,tzn. odczyt wstecz,pośredni i wprzód ? Wtedy te kolory byłyby zbędne. Jakoś nie przemawia do mnie taki dziennik,chociaż program jest potrzebny dzięki debilom od kretyńskich przepisów.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Dorabianie niwelacji

Post autor: MarekOtt »

Sposób wprowadzania obserwacji, zastosowany w tej wtyczce, zgodny jest z Niwelacja w C-Geo. Pewnie dlatego twórca wtyczki zachował tą zasadę. Oczywiście od jakiegoś czasu w C-Geo, też można zmieniać metodę wprowadzania, właśnie na taką o jakiej Pan wspomniał.
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Re: Dorabianie niwelacji

Post autor: MACIERZ »

Wydaje mi się, że w tym dzienniku jest błąd. Odczyt pośredni robi się jak pamiętam po odczycie wstecz.
MM
pride13
_
_
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2018, 10:47

Re: Dorabianie niwelacji

Post autor: pride13 »

W tym programie nie ma różnicy gdzie się wstawi odczyt pośredni - można wstawiać i po odczycie wstecz i po odczycie wprzód i tak obliczy. Przy zapisie do pliku .niw odczyty są przestawiane tak że wszystkie pośrednie są po odczycie wprzód żeby łatwiej zaimportować do C-Geo.
mnx
__
__
Posty: 10
Rejestracja: 26 maja 2015, 12:10

Re: Dorabianie niwelacji

Post autor: mnx »

Spoko, dzięki za info ale może Cię rozczaruje bo jest lepszy program do "robienia" niwelacji :)
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Dorabianie niwelacji

Post autor: MarekOtt »

mnx pisze: 12 sty 2019, 18:49 Spoko, dzięki za info ale może Cię rozczaruje bo jest lepszy program do "robienia" niwelacji :)
Że niby wtyczka od Anonima?
ODPOWIEDZ