okno mapy

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
george20
__
__
Posty: 30
Rejestracja: 07 lut 2009, 10:41

okno mapy

Post autor: george20 »

Witam. Czy jest możliwość przeniesienia okna mapy na 2 monitor? pracuje na laptopie i mam podłączony drugi monitor i to znacznie ułatwiłoby prace, niestety próbowałem i nic z tego (albo nie wiem jak). jedynie całe okno programu można przenieść.

Pozdrawiam, Grzegorz Grzegorzewski
Pozdrawiam, Grzegorz Grzegorzewski
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
1. Okno główne programu nie może być zmaksymalizowane
2. Panel główny programu - czyli jego pulpit należy rozciągnąć na oba monitory
3. Okno mapy przemieścić na drugi monitor
Pozdrawiam Jurek B.
george20
__
__
Posty: 30
Rejestracja: 07 lut 2009, 10:41

Post autor: george20 »

Bardzo dziękuję.
Pozdrawiam, Grzegorz Grzegorzewski
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Post autor: janek »

Może troszkę inna sprawa, ale też chodzi o wygląd okna mapy. Czy nie dałoby się wprowadzic na stałe napisu informującego o warstwie aktualnie ustawionej jako edytowalna.
Pozdrawiam Janek B.
Zbyszek_Gr.

Post autor: Zbyszek_Gr. »

Bardzo dobry pomysł, popieram !!!
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Post autor: tuvalu »

janek pisze:Czy nie dałoby się wprowadzic na stałe napisu informującego o warstwie aktualnie ustawionej jako edytowalna.
Informacja o edytowalnej warstwie jest dostępna w prawym dolnym rogu okienka mapy gdy tylko kliknie się kursorem w puste miejsce na mapie.
Jak dla mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie i nie potrzebuję informacji "na stałe"
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Post autor: janek »

Wiem o tym, tylko jeśli możliwe jest małe usprawnienie to dlaczego go nie wprowadzić...
Janek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Jeszcze takie rozwiązanie - jeśli pracuje się na dwóch monitorach i nie cierpi się na brak miejsca na ekranie, można wówczas włączyć na stałe okno Legendy - tam widoczna jest warstwa aktualnie edytowalna - jest opisana kolorem czerwonym.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Taka uwaga do pracy na dwóch monitorach. Pracuję na laptopie i często podłączam do niego drugi monitor o innej rozdzielczości (1400x1050). Rozwijam C-GEO tylko na tym drugim ekranie (dodatkowy monitor) i mam problem z okienkami wszystkich funkcji z paska "Obliczenia". Wszystkie obliczenia działają, ale np. nie mogę zamknąć okienka czy jego przesunąć ponieważ tak jakby myszka nie trafiała we właściwe miejsce - zamiast przesunąć okienko zmieniam jego rozmiar. Czy może być to efekt różnych rozdzielczości ?? Dodam, że jeśli przesunę okno C-GEO na monitor główny to wszystko jest już ok.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Hmm dziwne - ja też tak pracuję - rozdzielczość jest minimalnie różna - 1900x1200 na głównym i 1900x1080 na dodatkowym - nigdy nie miałem problemów z kursorem - ale może w jakimś przypadku tak może się dziać.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Tak dla próby proszę zmienić rozdzielczość na monitorze dodatkowym (zmniejszyć) i przenieść okno C-GEO na monitor drugorzędny (okno może być zmaksymalizowane lub nie - dzieje się to samo). Mam tak na obu laptopach. Jeśli chciałbym pracować na drugim monitorze bez problemów to musiałbym go zmienić na podstawowy.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Wszystko mimo to dobrze działa u mnie.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Cóż, nie wszystko da się wyjaśnić ;) dziękuję za próby
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ