odnośnik-nieoczekiwana zmiana miejsca

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
gregpin

odnośnik-nieoczekiwana zmiana miejsca

Post autor: gregpin »

W części sporego projektu odnośniki zmieniły swoje położenie względem rzędnych (tak jak na rysunku). Czy da się to jakoś odwrócić?
Załączniki
rys1.jpg
rys1.jpg (21.99 KiB) Przejrzano 3855 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Dziwna sprawa - nie wie Pan jaka czynność była wykonywana wcześniej?
Może zmiana skali, wysokości napisów itp.?
Proszę spróbować wykonać kontrole spójności mapy - może to pomoże.
Ewentualnie wysłać do nas fragment tej mapy z takimi przypadkami - może nam się uda znaleźć rozwiązanie.
Pozdrawiam Jurek B.
gregpin

Post autor: gregpin »

Właśnie za późno się zorientowałem aby zobaczyć po czym to mogło się wydarzyć. Skale zmieniam często ponieważ mam wczytane rastry w różnych skalach i na takich muszę pracować. Odnośnik nie wygląda dobrze ani w skali w jakiej był wstawiany ani w żadnej innej. Wstawiam także "opis dla punktów" może ta operacja może być przyczyną. Natomiast kontrola spójności mapy nie pomaga. W jaki sposób mogę wysłać część mapy? Cały projekt na ~20MB.
gregpin

Post autor: gregpin »

A nie przepraszam okazuje się że odnośnik wygląda dobrze po zmianie skali na dwa razy większą niż ta w której został wstawiony - tylko wtedy inne opisy są bardziej "skupione".
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Coś się musiało stać że przy zmianie skali odnośnik nie ustawił się tak jak trzeba - normalnie zmiana skali nie wywołuje takiego efektu.
Co do wysłania fragmentu - to trzeba najpierw założyć nowy projekt z tabelą, potem w mapie bieżącej ustawić widok tej części mapy która ma być wydzielona do eksportu i wybrać opcję eksportu do innej mapy - tam w zakładce Zakres eksportu podać - widoczne okno mapy i wskazać mapę w tym nowym projekcie jako docelową.
Pozdrawiam Jurek B.
kouczan
____
____
Posty: 215
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: odnośnik-nieoczekiwana zmiana miejsca

Post autor: kouczan »

Czy jest możliwość wprowadzenia zmiany, która sprawiłaby w przypadku zmiany rozmiaru czcionki wstawionej na odnośniku podążenie za tekstem. W tym momencie w przypadku gdy mam rzędne kanałów i zmienię czcionkę lub jej wielkość napis zmienia położenie a odnośnik zostaje w starym miejscu.

Pozdrawiam
Michał

ps. jeszcze jeden problem nie związany z odnośnikami. Zapisałem kopię kilku tabel z projektu i w momencie wczytywania do świeżego projektu, wczytuje się jedynie pierwsza tabela, przy próbie wczytania kolejnych pojawia się komunikat, że taka tabela już istnieje.
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: odnośnik-nieoczekiwana zmiana miejsca

Post autor: PUG »

Zauważyłem że podczas wstawienia rzędnych przy powiększonej mapie na maxa, odnośnik jest wydłużony po za napis i trzeba go skasować, pomniejszyć mapę i ponownie wstawić ręcznie. Czy da się to poprawić?
Czy dałoby się wprowadzić zamianę poprzez kliknięcie podpięcia odnośnika z prawej strony na lewą (i odwrotnie)?
Pozdrawiam.
Lukasz C
___
___
Posty: 82
Rejestracja: 15 lip 2014, 22:55

Re: odnośnik-nieoczekiwana zmiana miejsca

Post autor: Lukasz C »

Witam,
u mnie po zmianie skali też się tak dzieje z odnośnikami:( ale myślałem, że tak już jest i nie zgłaszałem tego nigdzie wcześniej.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: odnośnik-nieoczekiwana zmiana miejsca

Post autor: Jurek B. »

PUG pisze:Zauważyłem że podczas wstawienia rzędnych przy powiększonej mapie na maxa, odnośnik jest wydłużony po za napis i trzeba go skasować, pomniejszyć mapę i ponownie wstawić ręcznie. Czy da się to poprawić?
Czy dałoby się wprowadzić zamianę poprzez kliknięcie podpięcia odnośnika z prawej strony na lewą (i odwrotnie)?
Co do tego wydłużonego odnośnika przy umieszczaniu w dużej skali - nie umiem tego efektu wywołać, a co do edycji odnośnika - to zobaczymy co się da zrobić.
Pozdrawiam Jurek B.
kouczan
____
____
Posty: 215
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: odnośnik-nieoczekiwana zmiana miejsca

Post autor: kouczan »

podbijam
kouczan pisze:Czy jest możliwość wprowadzenia zmiany, która sprawiłaby w przypadku zmiany rozmiaru czcionki wstawionej na odnośniku podążenie za tekstem. W tym momencie w przypadku gdy mam rzędne kanałów i zmienię czcionkę lub jej wielkość napis zmienia położenie a odnośnik zostaje w starym miejscu.

Pozdrawiam
Michał

ps. jeszcze jeden problem nie związany z odnośnikami. Zapisałem kopię kilku tabel z projektu i w momencie wczytywania do świeżego projektu, wczytuje się jedynie pierwsza tabela, przy próbie wczytania kolejnych pojawia się komunikat, że taka tabela już istnieje.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: odnośnik-nieoczekiwana zmiana miejsca

Post autor: Jurek B. »

możliwość wprowadzenia zmiany, która sprawiłaby w przypadku zmiany rozmiaru czcionki wstawionej na odnośniku podążenie za tekstem
Mamy to na liście, ale czy w listopadzie opracujemy, nie ma pewności.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ