Układ 2000 - 65

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Zbyszek_Gr.

Układ 2000 - 65

Post autor: Zbyszek_Gr. »

W najnowszym C-geo jest błąd polegający na uporczywym powracaniu w ustawieniach do układu współrzędnych 65/3.
Po przestawieniu np na 2000/18 i ponownym wybraniu opcji, program sam powraca na 65/3.
Trzeba o sprawie ciągle pamiętać i każdorazowo po otwarciu projektu kontrolować ustawienia.
Sprawa dotyczy nowozakładanych projektów.
Proszę o możliwie szybką korektę - sprawa bardzo uciążliwa !
pabik1
_____
_____
Posty: 386
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Post autor: pabik1 »

Potwierdzam też dla 65/5.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

Tak jest w każdej strefie - mam to samo. Przydałaby się jakaś szybka aktualizacja...
Pozdrawiam
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

Nie ma żadnej reakcji... a u mnie w nowo zakładanym projekcie, mimo wybrania innego układu niż 1965 tabela otwiera się z układem 65. Po każdym nowym odpaleniu programu mamy ustawiony układ 65.

Panowie, coś z tym trzeba zrobić i to w miarę szybko. Nie da się za każdym razem pamiętać i zmieniać układ wsp. Mam nadzieję, że nad tym pracujecie i pojawi się łatka która zlikwiduje ten błąd.

Czy ktoś mi odpisze?
Pozdrawiam
grzechuh
__
__
Posty: 41
Rejestracja: 25 lis 2005, 21:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: grzechuh »

Kilka dni temu postulowałem aby ustawienia projektu były przy projekcie a nie w opcje -> parametry programu
http://www.softline.xgeo.pl/phpBB/viewt ... ght=#12128
cytuję: "Druga sprawa to: lista projektów->projekt. Chodzi o wprowadzenie opcji właściwości gdzie istniałaby możliwość sprawdzenia ustawień projektu i wprowadzenia ewentualnych zmian np układu odwzorowania, zestawu kodów itp. Powrót do projektu po latach jest bolesny trudno znaleźć te informacje a także dokonać zmian w ustawieniach." niestety nie wzbudziłem euforii. Ponoć to działa w opcje -> parametry programu :lol: Pozdrowionka GH
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

Jeszcze lepiej byłoby gdyby takie parametry ustawiało się dla tabeli. Jeżeli robię daną robotę w 2 różnych układach (mierzę GPSem) a potem muszę dać wyniki także w 65, to bardzo fajnie byłoby mieć w jednym projekcie 2 tabele z ustawionym innym układem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Powróciliśmy już ze szkolenia i widzę że pozostali koledzy z softline trochę przespali zeszły tydzień.
Dzisiaj postaramy się nadrobić zaległości w komunikacji przez forum.
Co do problemu przełączania się strefy - postaramy się szybko poprawić ten błąd.
Natomiast jestem ostrożny w ocenie pomysłu przypisania układu do tabeli - ale jeśli wszyscy będą za - nie będziemy się bronił.
Pozdrawiam Jurek B.
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

układ 2000 - 65

Post autor: geobar »

bardzo dobrze byłoby mieć w jednym projekcie 2 tabele z ustawionym innym układem, gdyż prawie w każdym projekcie mam dwa układy i muszę pamiętać o zmianie układu przy zmianie tabeli.
Awatar użytkownika
Wojtek
____
____
Posty: 153
Rejestracja: 01 kwie 2005, 11:46

Post autor: Wojtek »

Również jestem za wprowadzeniem możliwości przypisania układu do tabeli. Lada chwila mój ośrodek bedzie wymagał dwóch układów i myślę że ta opcja sie bardzo przyda.
Zbyszek_Gr.

Post autor: Zbyszek_Gr. »

Też popieram ten pomysł !
georodeo
__
__
Posty: 43
Rejestracja: 23 cze 2009, 11:36
Lokalizacja: WKS Śląsk Wrocław

Post autor: georodeo »

Witam.
Zdecydowanie popieram propozycję przypisywania układów współrzędnych do tabel - jest to bardziej logiczne i bezpieczniejsze niż dotychczasowa struktura przypisania układu do całego projektu. Mając na uwadze nie tylko pracę z GPS ale i przymus "likwidacji" układu 1965 przez ośrodki dokumentacji - co w wielu ośrodkach skończy się udekorowaniem wykonawców wykonywaniem obliczeń w dwóch układach współrzędnych - to pomysł wart jest zaakceptowania.
Pozdrawiam.
Hej Śląsk
turecki

Post autor: turecki »

To jest b. dobry pomysł i powinien dotyczyć także dokł. obliczeń xyh - przypisanie do tabeli.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

A może pójść dalej i wszystkie ustawienia dostępne w "parametrach programu" w kartach "mapa" i "obliczenia" przypisać do tabeli? Teraz jest potrzeba posiadania tabel w różnych układach, a może komuś potrzebne są inne ustawienia dla tabel w tym samym projekcie? warto to przy tej okazji przemyśleć.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Post autor: grzes »

georodeo pisze:Witam.
Zdecydowanie popieram propozycję przypisywania układów współrzędnych do tabel - jest to bardziej logiczne i bezpieczniejsze niż dotychczasowa struktura przypisania układu do całego projektu. Mając na uwadze nie tylko pracę z GPS ale i przymus "likwidacji" układu 1965 przez ośrodki dokumentacji - co w wielu ośrodkach skończy się udekorowaniem wykonawców wykonywaniem obliczeń w dwóch układach współrzędnych - to pomysł wart jest zaakceptowania.
Pozdrawiam.
Ciekaw jestem czy zastosowane rozwiazanie w ostatniej aktualizacji spelnia zwoje zadanie. Dodane zostało przypisanie ukladu do tabeli i obsluga GPS. Co razem fajnie sie zgralo: w sytuacji kiedy mamy otwarte 2 mapy w roznych ukladach, to przelaczajac sie miedzy nimi, automatycznie dostosowuje sie GPS (przeliczajac wspolrzedne i rysujac pozycje we wlasciwym ukladzie).
Załączniki
gps.gif
gps.gif (9.87 KiB) Przejrzano 4606 razy
pozdrawiam
grzes
KrzyK
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 25 sty 2007, 19:20
Lokalizacja: Grądy k/ Orzysza

Post autor: KrzyK »

teraz się zacznie;
w każdym powiecie pewnie będą chcieli inaczej;
w naszym nanieśli na stare sekcje ręcznie siatkę 2000, ale jeszcze nie wiem, jak wykonać nowe sekcje;
w sąsiednim powiecie, dzisiaj, kazano mi zakładać nowe sekcje w układzie "65" ale z naniesioną dodatkowo siatką 2000 i opisanym jednym krzyżem;
jeszcze za krótko myślałem, ale nie mam pomysła, jak dodać tę siatkę.
KrzyK
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 25 sty 2007, 19:20
Lokalizacja: Grądy k/ Orzysza

Post autor: KrzyK »

Jednak mam jeden pomysł:
może szanowni programiści wstawiliby taką możliwość :D
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

a moźe Pan przeczyta to:
http://www.softline.xgeo.pl/index.php/f ... dzie-1965-

aktualnie wystarczy transformować tylko warstwę, ale myślę źe sobie Pan poradzi....
Pozdrawiam Rafał Kocierz
KrzyK
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 25 sty 2007, 19:20
Lokalizacja: Grądy k/ Orzysza

Post autor: KrzyK »

Dzięki bardzo
pabik1
_____
_____
Posty: 386
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Post autor: pabik1 »

Po ostatniej aktualizacji problem nieoczekiwanego przesakakwania z układu 2000 do 65 powrócił - niestety.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Prawie pół godziny zakładałem nowe projekty z tabelami - zawsze poprawnie zapamiętywał się układ współrzędnych - musiałbym jednak wiedzieć w jakiej sytuacji uzyskał Pan ten błąd.
Pozdrawiam Jurek B.
pabik1
_____
_____
Posty: 386
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Post autor: pabik1 »

Usunąłem tabele, wgrałem jeszcze raz plik TXT i jest wszystko OK.

Jedyny problem który pozostaje to: po transformacji mapy np. z "65" do "2000" powstaje ogromny "obszar mapy". Kiedy do przetransformowanej mapy chcę wstawić siatkę krzyży jako obiekty, wówczas obszar mapy jest zbyt duży aby to zrobić ponieważ "zero" pozostaje gdzieś daleko w układzie "65".
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Igor »

U nas wystąpił podobny problem, poradziliśmy sobie tak samo czyli zakładając nową tabelę, wtedy jeszcze nie znałem tej metody z GPS opisywanej wyżej, jeśli problem się powtórzy spróbujemy tego i zobaczymy czy to pomaga.
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
ODPOWIEDZ