Symbol bramy

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
DJKristoss

Symbol bramy

Post autor: DJKristoss »

Witam.
We wrześniu 2007 roku poruszyłem sprawę na temat symbolu bramy:
DJKristoss pisze: Mam propozycję zmiany symbolu bramy. A mianowicie, czy istnieje możliwość stworzenia symbolu bramy w taki sposób, jak to jest rozwiązane w programie EWMapa? Zaznaczamy początek i koniec linii, a symbol automatycznie umieszcza się na środku. Takie rozwiązanie znacznie przyspieszyło by pracę przy opracowaniach cyfrowych map.
... i otrzymałem wtedy taką odpowiedź:
Jurek B. pisze:Z symbolem bramy jest problem bo symbol ma u nas jeden punkt zaczepienia i nie ma żadnej mozliwości wprowadzenia drugiego punktu zaczepienia a potem wyznaczania punktu środkowego dla wstawienia symbolu bramy. Bardziej prawdpodobne jest że uda się zdefiniować symbol bramy w ramach czcionki C-GEO - a tam można wstawić taki symbol wyśrodkowany między wskazanymi punktami.
Co do dodatkowych opcji przyciągania/snapowania - mamy je w planie ale nie w najbliższym miesiącu-dwóch.
Moje pytanie brzmi, czy próbowano coś w tej sprawie zrobić? Wstawianie za każdym razem symbolu bramy lub furtki i odpowiednie obracanie jej, jest czasochłonne. Może dało by się coś z tym zrobić? Na pewno ułatwi to pracę przy opracowaniach cyfrowych.

Dziękuję i pozdrawiam
janek60
__
__
Posty: 35
Rejestracja: 18 wrz 2006, 08:41
Kontakt:

Post autor: janek60 »

W programie jest narzędzie w opcjach - edytor symboli. Ja skonstruowałem sobie taką furtkę ; jedna lewa a druga w prawa. Wkleiłem to w do moich kodów (K-1) i podczas mierzenia typuje w instrumencie nr kodu , który przypisałem do furtki (lewa albo prawa) i program sam wkleja symbol. Na tej zasadzie można sobie samemu wymyślać różne symbole, opracować je i przypisać im jakiś numer(kod). Chyba, że instrument nie łyka kodów to trzeba wszystko robić ręcznie:( Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Post autor: tuvalu »

Można też w czasie pomiaru "złapać" środek bramy aby mieć o co zaczepić symbol. Zresztą podobnie jest ze słupami energetycznymi w kształcie litery A i zaczepieniem symbolu linii.
DJKristoss

Post autor: DJKristoss »

Dzięki za odpowiedzi, ale nie o to do końca mi chodziło. Przy okazji wpadłem na inny pomysł modyfikacji - związany także z bramą i wieloma innymi symbolami.
Wstawiając symbole typu: brama, właz prostokątny, kratka, latarnia (z długimi wąsami) i wiele innych, są one wstawiane do północy.
Czy nie dało by się zrobić wstawiania takich symboli przez podwójne kliknięcie? Tzn. pierwszym kliknięciem wstawiamy symbol, następnie ustawiamy myszką odpowiedni kierunek i klikamy, aby zakończyć - tak, jak to jest rozwiązane przy symbolach: kierunki linii napowietrznych.
Ułatwiło by to pracę z tego względu, że po wstawieniu symbolu nie trzeba by było za każdym razem wychodzić do edycji i go dodatkowo ustawiać, a za razem po części rozwiązało by to sprawę z symbolem bramy.
Dziękuję i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ