pytanie do projektowania tras

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
AndrzejM

pytanie do projektowania tras

Post autor: AndrzejM »

Witam,
1. Czy komunikat: "odległość między wierzchołkami (1149,33) jest mniejsza od sumy długości stycznych (1149,33)" zawsze oznacza bląd?
2. Dwie trasy kończą się w punkcie o tych samych współrzędnych. Na mapie widoczna jest jednak rozbieżność. Skąd to wynika?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
AndrzejM
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

projektowanie tras

Post autor: logis »

Obawiam się, że bez konkretnych przykładów niewiele możemy pomóc. Proszę podesłać kopię projektu C-Geo wraz z zapisanym zadaniem projektowania tras na adres jm@geo.pl

Jacek
misza
___
___
Posty: 88
Rejestracja: 19 mar 2005, 14:45
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: misza »

Witam
Co do pierwszego pkt. To zdarza się dosyć często, ponieważ projektanci liczą troszkę inaczej niż MY geodeci, ale taki błąd nie powoduje błędnych obliczeń. Sprawdzi Pan ręcznie długości stycznych policzonych przez C-GEO i porówna Pan a policzonymi przez projektanta, i sprawdzi odległość między wierzchołkami, to pozwoli wykluczyć duży błąd. Prawdopodobnie gdyby wsp. podane były do trzech miejsc po przecinku było by wszystko ok.
Co do drugiego pkt. to dziwna sprawa nie nie mogę powiedzieć nic więcej niż kolega wyżej, może jakieś dane dodatkowe albo prt sc z obliczeń
Pozdrawiam
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Igor »

Na pkt 1 odpowiedź już została podana, co do pkt-u drugiego:
Jedno z wyjaśnień leży w tym samym problemie jaki dotyczy pkt-u 1, mianowicie w zaokrągleniach jakie podają projektanci.
Kolejnym powodem może być załamanie w osi bez łuku, moduł C-GEO nie radzi sobie z nimi.
Miałem taki właśnie przypadek i poradziłem sobie w ten sposób że najpierw policzyłem trasę do punktu załamania a dalszą część wyliczyłem osobno przyjmując jako pierwszy punkt ten ostatni z wyliczonego wcześniej.
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

niezgrywanie się tras

Post autor: logis »

To drugie już się wyjaśniło, cytuję: po prostu program generując punkty z zadanym hektometrażem oczywiście pozostawia "końcówkę". Ponieważ dla dróg dojazdowych generuję je gęsto, wyglądało to na błąd programu
Jacek
misza
___
___
Posty: 88
Rejestracja: 19 mar 2005, 14:45
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: misza »

Witam
Co do tego co pisze kolega "igor", C-geo radzi sobie z zalaniami trasy bez łuku, wystarczy podać w tym miejscu wpisać łuk o promieniu 0,01 m i sprawa rozwiązana.
pozrawiam
ODPOWIEDZ