Opcja mapy "Czołówki"

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: Igor »

Chciałem właśnie użyć opcji aktualizacji czołówki, która jest już na mapie. Użyłem więc opcji jak w temacie i okazało się że w polu "Wstawianie" wszystkie opcje są wyłączone z wyboru. Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi ponieważ nie potrzebowałem jej ale pamiętam, że spory czas temu jej używałem. Gdybym miał do poprawy niewielką ilość czołówek to nawet bym nie zajrzał w te opcji tylko poprawił przez edycję napisu jednak teraz dostałem projekt gdzie jest ich dość sporo i miałem nadzieje na jakieś ułatwienie. Sprawdziłem na innych komputerach i projektach i wszędzie jest tak samo więc to chyba zostało wyłączone przy którejś aktualizacji. Da się to jakoś odblokować?
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 970
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: Wojtek P. »

Witam
Ikonka "Czołówki" służy do wstawienia nowej czołówki miedzy punktami. "Wstawienie" jest nieaktywne bo tyczy się innej funkcji (edycji czołówek dla obiektu otwartego lub zamkniętego). Należy wybrać obiekt i pod prawym przyciskiem myszy wybrać "czołówki"
Tak na marginesie jest jeszcze jedna możliwość wstawienia czołówek dla wszystkich obiektów na warstwie - Mapa-staw opis-wstaw opis dla czołówek
Pozdrawiam
-To serve and protect-
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: Igor »

Zawsze myślałem, że czynności wykonywane z ikon i z menu podręcznego pod prawym klawiszem odwołują się do tej samej funkcji a jedynie dla różnych preferencji użytkowników umieszczone zostały w różnych miejscach.
Teraz rozumiem, nie pozostaje mi więc nic innego jak utworzyć obiekty liniowe by móc później aktualizować czołówki, trochę mi to zajmie czasu ale może przyda się na przyszłość.
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 970
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: Wojtek P. »

Sprawdziłem na wersji 6.0 i 7.0 tez to tak działa. Wstawiane czołówki z ikonki są po ich wstawieniu zwykłym tekstem z wąsami. A "Czołówki" z pod prawego przycisku myszy są przypisane do konkretnego obiektu (podobnie jak inne funkcje z tego menu)
-To serve and protect-
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: Igor »

Tak jak pisałem wyżej dawno nie musiałem aktualizować czołówek stąd moja pomyłka, dziękuję za wyjaśnienia 8)
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: Igor »

spider pisze:...Tak na marginesie jest jeszcze jedna możliwość wstawienia czołówek dla wszystkich obiektów na warstwie - Mapa-staw opis-wstaw opis dla czołówek
Pozdrawiam

Chciałem właśnie użyć tej opcji z zaokrągleniem do 50 mm ale niestety wstawiane czołówki nie są zaokrąglane.
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
Bartek
___
___
Posty: 50
Rejestracja: 17 lis 2011, 07:41

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: Bartek »

dokładnie tak jak piszesz, czołówki nie są zaokrąglane
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: grzes »

Bartek pisze:dokładnie tak jak piszesz, czołówki nie są zaokrąglane
Poprawione.
plik exe do podmiany
pozdrawiam
grzes
Darekex
___
___
Posty: 78
Rejestracja: 16 sie 2011, 08:26

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: Darekex »

Witam

Chcę opisać kanalizację czołówką i spadkiem, czy da się opisać linię dwoma atrybutami. Bo mi znika jeden opis gdy wstawiam drugi ?

Pozdrawiam
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: marcinn »

Przy wstawianiu czołówek jest opcja "uzupełnij"- może to pomoże?
Darekex
___
___
Posty: 78
Rejestracja: 16 sie 2011, 08:26

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: Darekex »

Nie pomaga próbowałem już też opisać na 2 warstwach i nic.
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: energeo »

Jedyne obejście mechanizmu zaszytego w C-GEO to założyć warstwę opisu_tymczasowego i na niego wysyłać opisy z bazy, potem kopiować na warstwę docelową itd. to zrywa "związek"
Jest to uciążliwe i wymaga pozycjonowania ale bez II wariantu funkcji opisującej (zapewne bez opcji aktualizacji) nie ma innego sposobu - tu się trzeba uśmiechać :) do programistów.
pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: Jurek B. »

A takie rozwiązanie nie jest najprostsze?
Zresztą można też do tego użyć funkcji Czołówki z menu pod prawym klawiszem myszki - tylko tam wybrać opcję "Wszystko" - efekt mam taki sam.
Gorzej gdy opisy muszą być obok siebie - wtedy faktycznie nie da rady.
Załączniki
Przechwytywanie.GIF
Przechwytywanie.GIF (31.77 KiB) Przejrzano 5296 razy
Pozdrawiam Jurek B.
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: energeo »

Sposób który opisałem oczywiście nie dotyczy tak prostego przypadku napisów :!:
pozdrawiam
wini
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: janek »

Mapa-wtaw opis dla czołówek - nie działa
Janek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: Jurek B. »

janek pisze:Mapa-wtaw opis dla czołówek - nie działa
Janek B.
Faktycznie, było tam coś - w wersji testowej już jest ok.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: marcinn »

Gdzie jest testowy exe? U mnie też coś nie gra ze wstawianiem czołówek jako opisu- w jednym projekcie bez problemu- w innym nic się nie dzieje
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: FaFaL »

Link do wersji testowej jest tam gdzie aktualizacje ...
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze:Gdzie jest testowy exe? U mnie też coś nie gra ze wstawianiem czołówek jako opisu- w jednym projekcie bez problemu- w innym nic się nie dzieje
Testowy tu jest
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: marcinn »

Po wgraniu pliku wszystko działa. Zauważyłem natomiast taki problem- miałem czołówki na warstwie "miary". Stworzyłem nową warstwę "czołówki" i wstawiłem opis z czołówkami żeby sprawdzić czy opcja działa. Czołówki się wstawiły. Usunąłem tą warstwę i po włączeniu warstwy okazało się, że czołówki z niej zniknęły. Dlaczego?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: Jurek B. »

Stworzyłem nową warstwę "czołówki" i wstawiłem opis z czołówkami żeby sprawdzić czy opcja działa. Czołówki się wstawiły. Usunąłem tą warstwę i po włączeniu warstwy okazało się, że czołówki z niej zniknęły.
W takim wypadku to chyba dobrze że zniknęły, skoro została usunięta warstwa na której były opisy - czołówki.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: marcinn »

Widocznie nie jasno się wyraziłem. Najpierw wstawiłem czołówki na jedną warstwę. Potem utworzyłem kolejną warstwę i znowu wstawiłem czołówki. Czyli powinienem mieć czołówki na 2 warstwach. Okazało się jednak, że po wstawieniu czołówek na drugą warstwę- z pierwszej zniknęły.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze:Widocznie nie jasno się wyraziłem. Najpierw wstawiłem czołówki na jedną warstwę. Potem utworzyłem kolejną warstwę i znowu wstawiłem czołówki. Czyli powinienem mieć czołówki na 2 warstwach. Okazało się jednak, że po wstawieniu czołówek na drugą warstwę- z pierwszej zniknęły.
Hmm, taki wariant też wtedy przetestowałem
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: marcinn »

Czy dałoby się zamienić okienko przy wstaw opis> wstaw opis dla czołówek/wstaw opis dla punktów na takie jak jest przy przenoszeniu punktów na inną warstwę?
drzewko.png
drzewko.png (6.12 KiB) Przejrzano 4559 razy
Często chciałbym wrzucić tylko opis dla warstw, które ja utworzyłem (bez importowanych, których jest bardzo dużo) i ciężko się w tym odnaleźć. Moje warstwy mam wrzucone do konkretnego folderu i tak bym zaznaczył sobie tylko folder. Aktualnie muszę jeździć po liście z blisko 1000 warstwami i szukać tych kilku, które mnie interesują
esgeo
___
___
Posty: 77
Rejestracja: 15 mar 2011, 22:24

Re: Opcja mapy "Czołówki"

Post autor: esgeo »

A ja mam inny problem. Właśnie opisuję kanalizację, chciałbym opisać na warstwie "opis ks" średnicę rury, czyli np. ks160 nad linią, a pod linią, na warstwie "czołówki" długość. Robiłem tak jak Pan Jurek doradził, czyli funkcją opis linii i pojawił się problem - nie mogę teraz skasować żadnego z tekstów - próbowałem przenieść na inną warstwę, klikam PKM -> usuń, wciskam DEL, nic nie pomaga. Wyrzuca errora i pyta czy restartować program... Czy ktoś się z czymś takim spotkał?
Dodam, że opcja PKM -> czołówki -> kasuj daje ten sam efekt - error :(
ODPOWIEDZ