Konwersja pliku

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Konwersja pliku

Post autor: MACIERZ »

Proszę o poradę w nastepującej sprawie. Po pewnym czasie wróciłem do pracy na rejestratorze polowym PSION LZ, w którym rejestruję tachimetrię przy pomocy programu IMPEXGEO. No i teraz mam problem z konwersją pliku w obliczeniach tachimetrii. Podczas próby konwersji program Cgeo przestaje działać i muszę go zamknąć. Nie wiem czy nie przyczynia się do tego system win7 (64), gdyż na systemie XP wszystko przebiega prawidłowo. Proszę o zbadanie tego problemu, bo inaczej czeka mnie wklepywanie ręczne ok. 2000tys. pikiet.
Pozdrawiam MM
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3127
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Konwersja pliku

Post autor: FaFaL »

A próbował Pan uruchomić C-GEO jako administrator ? Funkcja pod prawym klawiszem myszy na ikonie C-GEO.
Jeśli to nie zadziała to chyba nie czeka Pana wklepywanie tych pikiet bo przecież jak sam Pan powiedział na innym komputerze z systemem XP działa - więc w ostateczności można tam przerobić, a pliki tch przenieść na swój komputer.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Re: Konwersja pliku

Post autor: MACIERZ »

Dziękuję z odpowiedź. Niestety uruchomienie programu w tej opcji nic nie daje. Przenoszenie plików z innego komputera owszem jest oczywiście skuteczne, ale nie oto chyba chodzi skoro program proponuje taką możliwość.
Pozdrawiam MM
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3127
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Konwersja pliku

Post autor: FaFaL »

Oczywiście że nie jest to rozwiązanie, a tylko propozycja tak na szybko :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Konwersja pliku

Post autor: energeo »

Można też zbadać tę opcję..
Prawy klawisz na ikonie C-GEO > Właściwości > Zgodność > Tryb zgodności..
Nie gwarantuję nic ale sprawdzić można.
pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Konwersja pliku

Post autor: Jurek B. »

Pytanie podstawowe - czy transmisja jest bezpośrednio na port COM w komputerze, czy poprzez przejściówkę RS-232-USB - bo jeśli to drugie to jak dotąd nie widziałem i nie słyszałem aby jakaś przejściówka RS-USB działała pod Win7.
A jeśli to pierwsze - to proszę sprawdzić czy ustawiony jest w C-GEO ten port na którym transmisja się odbywa - Menedżer urządzeń.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3127
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Konwersja pliku

Post autor: FaFaL »

Panie Jurku, ale może chodzi o "konwersję pliku" czyli plik już jest na dysku, przynajmniej ja tak to zrozumiałem. Jeśli tak to chyba najlepiej by było gdyby autor wątku podzielił się tym plikiem (lub jego fragmentem)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Konwersja pliku

Post autor: Jurek B. »

Faktycznie poszedłem za daleko - plik by się przydał jeśli to konwersja
Pozdrawiam Jurek B.
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Konwersja pliku

Post autor: energeo »

Jurek B. pisze:... to jak dotąd nie widziałem i nie słyszałem aby jakaś przejściówka RS-USB działała pod Win7...
Ludzie się chwalą że przejściówki na układzie PL2303 (nie najnowszy i dość powszechny) im chodzą, jakiś czas były wadliwe sterowniki w obrocie ;-)
Sterowniki producenta http://www.prolific.com.tw/eng/downloads.asp?ID=31, można eksperymentować.
Osobiście nie miałem okazji testować.
pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Konwersja pliku

Post autor: Jurek B. »

No właśnie te testowaliśmy ze 2 miesiące temu bez powodzenia, ale sprawdzimy teraz ponownie
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3127
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Konwersja pliku

Post autor: FaFaL »

Leica na swojej stronie udostępnia driver który działa pod Win7 - układ popularny więc może będzie działał również z innymi adapterami RS-USB http://www.leica-geosystems.com/en/page ... m?cid=4226 - USB Cable drivers
Pozdrawiam Rafał Kocierz
PrzemekN
___
___
Posty: 64
Rejestracja: 02 kwie 2008, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konwersja pliku

Post autor: PrzemekN »

Też testowałem jakiś czas temu na Win 7 Hp 64 bit przejściówkę USB na laptopie siostry z wynikiem pozytywnym, ale tylko
transmisję do i z Geodimetra. Zadziałała dopiero po ściągnięciu najnowszych sterowników pod win7 64 bit i programu
Trimbla "DataTransfer", program "geotool" nie działa prawidłowo pod win7.
PrzemekN
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Re: Konwersja pliku

Post autor: MACIERZ »

Pan Jurek źle mnie zruzumiał. Oczywiście chodzi tylko o konwersję pliku z dysku. Transmisja do Cgeo z Psiona LZ64 z programem Impexgeo o ile wiem nigdy nie była mozliwa. Przez kilka o może nawet kikanaście lat pracy z tym rejestratorem i programem dokonywałem transmisji do programiku dosowego "CL.exe" a nastepnie zgrany plik o rozszerzeniu *OBS konwertowałem do tachimetrii w cgeo. Było to bezproblemowe dopóki pracowałem na poprzednich systemach do XP włącznie. Od kilku miesięcy mam nowy kumputer z win7 64bity i obecnie musiałem wrócic do pracy na starej niezawodnej Sokki z rejestratorem Psion (zawiodłem się na nowym tachimetrze - nowy chińczyk po roku delikatnej pracy jest w rozsypce).
Pozdrawiam MM
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Konwersja pliku

Post autor: Jurek B. »

Proszę przesłać ten plik - sprawdzimy pod Win7.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Konwersja pliku

Post autor: Jurek B. »

Sprawa się wyjaśniła:
Prawdopodobnie rozszerzenie plików z programu Impexgeo na Psion (*.OBS) jest traktowane jako niebezpieczne lub systemowe przez Windows i przy próbie otwarcia pliku o tym rozszerzeniu Windows blokował nasz program. Pomogła zmiana rozszerzenia na TXT.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Konwersja pliku

Post autor: Jurek B. »

Co zaś do transmisji przez przejściówkę RS232-USB - faktycznie na świeżym sterowniku (wersja Prolific Technology Inc. 3.0.1.0) przejściówki które oferujemy w sprzedaży, poprawnie działają także w Windows 7 (64bit) i Vista (32bit)
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ