Znikanie symboli

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
robertk1985
__
__
Posty: 17
Rejestracja: 18 lis 2006, 11:16

Znikanie symboli

Post autor: robertk1985 »

Mam pewien problem. Wykonuję mapę w c-geo, używam kodowania punktów K-1 1998. Punkty z przypisanymi im kodami widoczne są na mapie, Jednak w zakładce Kody <=> Warstwy już nie. Co zrobić w takiej sytuacji, aby kody były własciwie wyświetlane?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3132
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Znikanie symboli

Post autor: FaFaL »

A w oknie KODY->WARSTWY kliknął Pan na warstwę zerową - bo do tej warstwy domyślnie są przypisane kody, no chyba że skorzystał Pan z jakiegoś szablonu podczas tworzenia tabeli lub mapy. Dodatkowo wszystko zależy od tego w jaki sposób nadawał Pan kody punktom, czy ręcznie czy może przez narzędzie K-1 dostępne na mapie. Może coś Pan szerzej opisze co robi i co chce zrobić i załączy zrzut z ekranu. A może pomogłoby załączenie kopii projektu, aby sprawdzić u siebie?
Instrukcja obsługi strona 66 http://www.softline.xgeo.pl/pdf/C-Geo.pdf
Pozdrawiam Rafał Kocierz
robertk1985
__
__
Posty: 17
Rejestracja: 18 lis 2006, 11:16

Re: Znikanie symboli

Post autor: robertk1985 »

Przypisywałem punktom kody ręcznie, podczas wektoryzacji mapy - wstawianie punktu na mapie przez wskazanie. W warstwie zerowej kody są niewidoczne. Jednak znalazłem już rozwiązanie, klikam punkt na mapie (punkt z przypisanym wcześniej kodem K-1) wybieram edycję - jeszcze raz wpisuję kod a wtedy w zakładce Kody <=> warstwy pojawia się symbol kodu K-1 i można go przenięść na właściwą warstwę. Myślę że moze to być spowodowane tym, ze projekt jest sporych rozmiarów. Zaimportowałem pliki GIV z dwóch obrębów. W tabeli jest ponad 80000 punktów, z czego widocznych jedynie 76528.
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Znikanie symboli

Post autor: energeo »

Zawsze można spróbować {export - do innej mapy} ?
Czasem pomaga gdy projekt traci głowę :wink:

Kody są na @ z importu czy na numerowane punkty ?
Czy po imporcie robiłeś "kontrolę spójności" ?
pozdrawiam
wini
robertk1985
__
__
Posty: 17
Rejestracja: 18 lis 2006, 11:16

Re: Znikanie symboli

Post autor: robertk1985 »

Kody są na punktach numerowanych, zrobiłem również kontrolę spójności mapy. Export do innej mapy również nie pomógł. Na szczęście pomógł sposób który opisałem wyżej, przy edycji punktu na mapie (ponownym wpisaniu kodu dla jednego punktu) pojawia się dany kod w zakładce kody <=> warstwy
ODPOWIEDZ