przesuwanie napisów

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

przesuwanie napisów

Post autor: maciekwu »

korzystam z nowej możliwości przesuwania napisów na warstwie nieedytowalnej. Bardzo fajne!! Tylko jeden mały problem, napisy zmieniają kolor na taki jaki ma warstwa edytowalna. Robi to dużo zamieszania. Czy coś robię źle? :( Czy tak ma być? :shock: Czy może coś jest nie tak? :mrgreen:
pozdrawiam maciekwu
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: przesuwanie napisów

Post autor: Jurek B. »

Faktycznie - poprawimy
Pozdrawiam Jurek B.
eGEO
_____
_____
Posty: 309
Rejestracja: 14 kwie 2005, 14:32
Kontakt:

Re: przesuwanie napisów

Post autor: eGEO »

Panie Jurku a może pójść trochę dalej, np.

jeżeli kliknie się na linię lub opis lub symbol - ustawiać automatycznie daną warstwę edytowalną?
Jeżeli już w trakcie edycji mapy decydujemy się "kliknąć" jakis obiekt, to w 90% chodzi o dokonanie
albo zmian, albo innych czynności, które wymagają trybu edycji...


Kolejna rzecz - tylko nie wiem, czy możliwa - teksty jako obiekty nad innymi obiektami - chodzi
o wybieralność.
Często jest tak, że jak mamy obiekty zamknięte nad warstwą tekstu - trzeba kilka razy
kliknąć ,żeby "dokopać się do tekstu.
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Re: przesuwanie napisów

Post autor: tuvalu »

eGEO pisze:jeżeli kliknie się na linię lub opis lub symbol - ustawiać automatycznie daną warstwę edytowalną?
Z trwogą witam kolejne zmiany. Wystarczy niezbyt pewną ręką klinąć w linią lub napis a one znienacka zmieniają położenie lub pojawiają się nowe punkty w obiektach :shock:
eGEO pisze:Kolejna rzecz - tylko nie wiem, czy możliwa - teksty jako obiekty nad innymi obiektami - chodzi o wybieralność.
Często jest tak, że jak mamy obiekty zamknięte nad warstwą tekstu - trzeba kilka razy kliknąć ,żeby "dokopać się do tekstu.
Można wszystkim warstwom wyłączyć wybieralność jednym kliknięciem (lub kilku warstwom kilkoma kliknięciami) i pracować już później tylko na edytowalnej warstwie z tekstem.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: przesuwanie napisów

Post autor: Jurek B. »

Kolor przesuwanego napisu zmienia się tylko "na chwilę" :) i tylko dla napisów które są w kolorze warstwy - po odświeżeniu mapy powraca właściwy kolor. Poprawimy oczywiście ten problem.
Co do innych pomysłów - zmiana edytowalności - żadnych zmian nie planujemy.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: przesuwanie napisów

Post autor: ariel0-0 »

mam problem z przesunięciem napisów importowanych z dxf. napisy są zablokowane i nie można ich przesunąć. Odblokowanie następuje poprzez ruszenie "ogonem" - zmiana wyrównania, jednak wtedy napis jest zamieniany na ostatnio edytowany. np chcę przesunąć nr działki, zaczepiam myszą za ogon aby go odblokować i zamienia się na "j.z.". Zmienia się też rozmiar czcionki na taki jak w poprzednio edytowanym napisie.
pzdr
Have a nice day
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3119
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: przesuwanie napisów

Post autor: FaFaL »

Problem jest w wielkości prostokąta wektorowego który obejmuje tekst, po imporcie z dxfa ten prostokąt jest błędnie tworzony dla napisów. Aby nie bawić się tak jak to zostało opisane wystarczy zrobić kontrolę spójności mapy przy zaznaczeniu opcji która dotyczy tylko napisów (nie pamiętam teraz dokładnie nazwy). Pomoże.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: przesuwanie napisów

Post autor: marcinn »

mam problem z włączeniem opcji- jak ją zaznaczę w opcjach i wejdę ponownie to już jest odhaczona- w efekcie nie działa
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: przesuwanie napisów

Post autor: grzes »

marcinn pisze:mam problem z włączeniem opcji- jak ją zaznaczę w opcjach i wejdę ponownie to już jest odhaczona- w efekcie nie działa
poprawione - nowy exe
pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: przesuwanie napisów

Post autor: marcinn »

Działa :) Dobra byłaby też opcja "przesuwanie napisów z warstw niewybieralnych". Na mapie mam bardzo dużo warstw. Jak mam większość ustawionych na niewybieralne to potem nie mogę dojść na jakiej warstwie jest dany napis, żeby go przesunąć. Przydałaby się możliwość zaznaczania wtedy napisów na warstwach niewybieralnych. Fajnie byłoby gdyby też przypisać jakieś skróty klawiszowe do ustawiania warstw (niewidoczne,niewybieralne itd)- globalnie, tzn. naciskam np CTRL+1 i ustawiają mi się wszystkie warstwy na widoczne, CTRL+2 ustawiają się wszystkie warstwy na niewybieralne itd. W sumie byłyby 4 skróty (widoczne,niewidoczne,wybieralne,niewybieralne)
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: przesuwanie napisów

Post autor: logis »

Tak przy okazji - cały czas istnieje i działa w oknie mapy skrót Ctrl+w czyli tryb wyłączności. Wybieramy jakiś obiekt na mapie, używamy skrótu i wtedy warstwa z obiektem jest edytowalna, a wszystkie pozostałe są niewybieralne. Może to się przyda ?
Jacek
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: przesuwanie napisów

Post autor: marcinn »

To dalej nie rozwiąże problemu. Chodzi o to, że mamy przykładowo 1000 warstw i wśród nich 150 z napisami. Np dla każdej sieci (woda, prąd itd.) napis jest na oddzielnej warstwie. Jeżeli warstwy mam ustawione na niewybieralne (jest ich tyle, że gdyby były wszystkie włączone to zanim uda mi się zaznaczyć napis to mijają wieki) to nie wiem na jakiej warstwie jest napis. Dlatego opcja przesuwania napisów na warstwach niewybieralnych byłaby tu kluczowa.
ODPOWIEDZ