Nowa aktualizacja -3103

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maxim
____
____
Posty: 107
Rejestracja: 21 kwie 2005, 10:35

Nowa aktualizacja -3103

Post autor: maxim »

Dzień dobry,,
winda v.7 HP
Zauważyłem po instalacji następujące problemy:
1. Gumka czyszczenia rastra - nie uruchamia się - wyskakuje błąd (nieznany)
2. Aktualizacja nie podaje właściwego numeru instalacji w inf. o programie
Pozdrawiam
Pozdrawiam
maxim
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: Jurek B. »

Witam
Z gumką nie mam problemów (Win7Pro 64b), ale numeru wersji programista nie zmienił faktycznie - zaktualizujemy - dziękuję za informację.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: MarekOtt »

Ja z kolei zauważyłem, że przy wstawianiu siatki kwadratów układu 1965 na układ 2000 nie działa. Przy zaznaczeniu opcji wstaw siatkę krzyży, opcja wyboru sekcji ustawia się jako niedostępna. W przypadku wstawiania sekcji wszystko jest ok.

Prosiłbym też by w tej opcji było tak że program zapamiętuje ostatnie wybrane opcje, ja będę to używać do druku w innym układzie niż prowadze obliczenia - czytaj dalej do wydruku pod kartowanie.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: Jurek B. »

Ok, z tą siatką kwadratów to trochę się pospieszyliśmy z dodaniem info że też się nakłada, przy okazji uzupełnienia tego dodamy też zapamiętywanie ustawień.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: marioo »

A najważniejszym problemem jest brak możliwości wyboru symboli na mapie...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: Jurek B. »

Co to znaczy "brak możliwości wyboru symboli na mapie?" - czy to coś co było i nie działa teraz?
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: marioo »

Tzn że nie daje się zaznaczyć symboli na mapie w celu ich edycji, usunięcia itd. Jeżeli kliknę na symbol to nie zaznacza się on (nie podświetla). Nie działa to na wczoraj zrobionej mapie, więc stało się to po dzisiejszej aktualizacji. Naprawa bazy nie pomaga. Oczywiście wszystkie warstwy są ustawione jako wybieralne.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: Jurek B. »

U mnie działa (sprawdziłem na mapie utworzonej przed aktualizacją), jeśli to wina dzisiejszej aktualizacji to pomoże cofnięcie do poprzedniej aktualizacji
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: marioo »

Podpowiem - jeżeli symbol znajduje się na punkcie z numerem, jest ok, ale symboli które są wstawione na mapę bez istniejącego w tabeli punktu nie da się wybrać.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: Jurek B. »

Ok, teraz ja podpowiem :) - jeśli to symbol oparty na punkcie bez numeru i się nie "daje" wybierać - to sygnał że działa nowa funkcja o którą prosili użytkownicy - Niewybieranie punktów bez numeru, jeśli nie jest włączona opcja w menu Mapa-Wyświetlanie punktów bez kodu - wyświetlaj wszystkie.
A więc trzeba włączyć tą opcję i symbole będą wybieralne.
Załączniki
rys.jpg
rys.jpg (103.44 KiB) Przejrzano 3807 razy
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: marioo »

Ok teraz już działa.
To ja pisałem o tym wybieraniu, ale chodziło mi tylko i wyłącznie o zaznaczanie (wybieranie) punktów w tabeli poprzez zaznaczanie obszarem na mapie. Chodziło o to że zaznaczony na mapie obszar zaznaczał w tabeli punkty razem z punktami bez numeru nawet jeżeli nie były one widoczne i robiony z takiego zaznaczenia wykaz zawierał punkty z @. To właśnie te punkty z @ w wygenerowanym wykazie współrzędnych były niepotrzebne. Dobrze byłoby ograniczyć działanie tej poprawki tylko i wyłącznie do tej funkcji (tzn zaznaczania w tabeli punktów obszarem na mapie), tak aby nie działało to np na wybieranie symboli na mapie, albo zrobić coś żeby wykaz wsp nie zawierał punktów z @.
Myślę, że innym też tylko o to chodziło...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: Jurek B. »

Ok, programista rozpędził się i zablokował także zaznaczanie punktów bez numeru a z kodem, jeśli ta opcja w menu Mapa nie jest wybrana - odblokowujemy to już i za godz. będzie poprawka tej aktualizacji.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: Jurek B. »

Wprowadziliśmy zmiany do aktualizacji wczorajszej:
- wyświetla się właściwy numer aktualizacji w C-GEO
- po kliknięciu na punkty wybierają się punkty bez numeru z kodami niezależnie od ustawień w menu Mapa

Dla tych którzy już zainstalowali wczorajszą aktualizację zalecam pobranie i uruchomienie aktualizacji z tego linku - wybrać po kliknięciu opcję zapisu pliku i po jego pobraniu uruchomienie (przy wyłączonym C-GEO):

http://www.softline.xgeo.pl/update/upd2011-03-31.exe
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: marioo »

Mam pytanie czy da się zrobić coś z tym wykazem współrzędnych tak żeby nie było w nim punktów z @?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: Jurek B. »

W obecnej wersji programu nie można już zaznaczać niewidocznych punktów z @, a więc nie trafią one też do raportu. Jeśli natomiast ma Pan wcześniej zaznaczone w tabeli punkty z @ to oczywiście nadal będą one umieszczane w raportach i eksportowane. Aby ich tam nie było, trzeba w tej tabeli gdzie są one zaznaczone, odznaczyć punkty z @ i zrobić raport.
PS
Jednak punkty z @ zaznaczają się nadal przy wybieraniu obszarem. To też ograniczymy.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: marioo »

Jurek B. pisze: Jednak punkty z @ zaznaczają się nadal przy wybieraniu obszarem. To też ograniczymy.
Właśnie o to mi chodziło, będę czekał na aktualizację. :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: Jurek B. »

Już jest - można pobierać - w taki sam sposób jak opisałem wcześniej.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: marioo »

Jurek B. pisze:Jednak punkty z @ zaznaczają się nadal przy wybieraniu obszarem. To też ograniczymy.
Jurek B. pisze:Już jest - można pobierać - w taki sam sposób jak opisałem wcześniej.
Jeżeli poprawione jest to co zacytowałem wyżej to u mnie nadal nie działa...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: Jurek B. »

U mnie działa - proszę upewnić się czy na pewno pobrany plik upd2011-03-31.exe ma rozmiar 18 744 398
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: marioo »

Plik jest dokładnie taki jak Pan opisał. Sprawdziłem dokładnie i jeżeli chodzi o punkty z @ które są np. załamaniami linii to się nie zaznaczają w tabeli, ale jeżeli punkt z @ jest symbolem to w tabeli się zaznaczy i ostatecznie wyląduje w wykazie. Proszę sprawdzić u siebie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: Jurek B. »

Ok, tak być powinno - punktu bez numeru które posiadają kod, jeśli są na warstwie wybieralnej powinny się zaznaczać i wybierać.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: MarekOtt »

A kiedy można sie spodziewadz poprawki dotyczacej wstawiania krzyży w innym układzie ?
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: marioo »

Jurek B. pisze:Ok, tak być powinno - punktu bez numeru które posiadają kod, jeśli są na warstwie wybieralnej powinny się zaznaczać i wybierać.
Ja osobiście wolałbym żeby tak nie było, ale nie będę już marudził, będę np ręcznie usuwał niepotrzebne punkty z wykazu...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: Jurek B. »

Rozumiem Pana potrzebę, ale to niestety od strony mapy się nie da tak zrobić - bo wtedy nie można byłoby wybierać w ogóle punktów z kodami i z @. Myślę że moglibyśmy zrobić dodatkowy warunek przy eksportach np. do pliku tekstowego - "nie wysyłaj punktów z @"
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowa aktualizacja -3103

Post autor: marioo »

To jest myśl! Popieram.
Myślę, że to jest dobre wyjście, które załatwiałoby całą sprawę.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ