WSTAW GRAFIKĘ

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: PUG »

Super, że pojawiła się nowa ikonka "Wstaw grafikę". Jest tylko jeden problem, przynajmniej u mnie na Win XP 32 ... zrobiłem sobie swoją strzałkę północy, bez problemu wstawiam ją do mapy, jednak przy drukowaniu po prostu jej nie ma. Nie wiem, czy trzeba coś dodatkowo poustawiać w parametrach, żeby grafika była drukowalna i czy ktoś też ma taki problem?
Pozdrawiam.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: marioo »

2. Zauważyłem, że grafika przy wstawianiu na mapę nie znika po wciśnięciu prawego klawisza myszki, tak jak to jest np. przy RTF-ach (do czego jestem przyzwyczajony) i żeby przestać ją wstawiać trzeba wcisnąć Esc. Wolałbym żeby działało to podobnie jak przy RTF-ie...
Pozdrawiam
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: bartek1122 »

A mi dziłało normalnie a od dziś jak wstawiam północ najpierw jest ok, ale kiedy klikne na inny obiekt strzałka pólnocy obraca się o pewien kąt w lewo:(
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: grzes »

PUG pisze:Super, że pojawiła się nowa ikonka "Wstaw grafikę". Jest tylko jeden problem, przynajmniej u mnie na Win XP 32 ... zrobiłem sobie swoją strzałkę północy, bez problemu wstawiam ją do mapy, jednak przy drukowaniu po prostu jej nie ma. Nie wiem, czy trzeba coś dodatkowo poustawiać w parametrach, żeby grafika była drukowalna i czy ktoś też ma taki problem?
Prosze wyslac ta grafike na grzes malpa geo.pl - sprawdzimy
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: grzes »

bartek1122 pisze:A mi dziłało normalnie a od dziś jak wstawiam północ najpierw jest ok, ale kiedy klikne na inny obiekt strzałka pólnocy obraca się o pewien kąt w lewo:(
a czy mapa nie jest czasem obrocona?
pozdrawiam
grzes
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: bartek1122 »

Właśnie chodzi o to że nie jest obrócona :?
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: PUG »

Przesyłam plik, który nie drukuje się po wstawieniu do mapy.
Co do obrotu grafiki na mapie, też miałem taki problem, ale jakimś cudem znikł sam. Oczywiście mapa nie była obracana o żaden kąt...
Pozdrawiam.
Załączniki
North.rar
(516 Bajtów) Pobrany 175 razy
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: Jurek B. »

Oczywiście wszystko się u mnie drukuje w różnych wariantach wstawienia - musimy dostać komplet - czyli koniecznie spakowany projekt z tą mapą i z umieszczonym w katalogu projektu plikiem grafiki.
PS. Do PDF też nie poszło? (wydruk przez PDFCreator)
Pozdrawiam Jurek B.
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: PUG »

Wysłałem plik na Pańską skrzynkę... Jeśli chodzi o pdf, to grafika jest widoczna.
Dziękuję i pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: grzes »

W sprawie losowego skrecania sie grafik: poprawiony plik exe
pozdrawiam
grzes
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: bartek1122 »

sprawdziłem na szybko to narazie jest ok :) Tak przy okazji szkoda, że po eksporcie do dxf, czy dwg ta grafika nie jest widoczne. Przydała by sie ta opcja.
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: PUG »

...Skrętów grafiki już nie ma - Dzięki.
W dalszym ciągu grafika się nie drukuje bezpośrednio z mapy.
Po eksporcie do PDF-a, grafika jest widoczna i drukowalna.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: Jurek B. »

U nas to działa, proszę sprawdzić więc takie coś:
wydrukować jakąś mapę z wstawionym wpasowanym rastrem przy ustawieniach w opcjach Parametry programu/Mapa - "Metoda wydruku rastra=1"
Czy wydruk rastra jest ok?
Proszę też podać jaka jest to drukarka.
Pozdrawiam Jurek B.
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: PUG »

Moja drukarka to: Lexmark X3550
Jeśli chodzi o ustawienia, to cały czas miałem ustawioną metodę wydruku rastra na 1 i przy tych ustawieniach raster drukuje się dobrze, natomiast grafiki nie drukuje w ogóle.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: Jurek B. »

Ok, a jeśli przestawi Pan tę opcję na zero to czy raster będzie drukował się ok?
Wiemy, że moga być takie sterowniki drukarek, które nie przyjmą nieskompresowanych bitmap i wtedy mogą być właśnie problemy z grafikami.
Możemy dla tych drukarek inaczej drukowac grafiki, ale mocno wydłuży to czas wydruku na nich - postaramy się przygotować taką wersję testową programu.
Pozdrawiam Jurek B.
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: PUG »

No niestety... przy ustawieniach na zero, raster się drukuje, a grafiki nadal nie ma.
Zróbmy może tak, niech zgłoszą się użytkownicy, którzy mają też taki problem z grafikami. Jeśli inni nie mają takich problemów, to na razie zostawmy ten problem. W najbliższych tygodniach będę formatował komputer i myślę też o zakupie nowej drukarki. Może wtedy się samo to wyjaśni.
Mam natomiast pytanie o edytor symboli. Tam też stworzyłem sobie strzałkę północy i oczywiście bez problemów się drukuje. Jest tylko problem, że nie da się jej zrobić dłuższej. Okno edytora ogranicza rysowanie dłuższych symboli.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: FaFaL »

Jurek B. pisze:Rozmiaru okna nie można powiekszyć. Aby narysować większy symbol należy zmienić punkt wstawienia (ikonka kropki) na położenie skrajne, potem zapisać symbol i nacisnąć ikonkę "wczytaj symbol", wtedy symbol narysuje się już przesunięty, tak że nowy punkt wstawienia będzie w srodku okna. Wówczas można rysować dalsze elementy symbolu. Po wykonaniu tych czynności można przywrócić poprzednie położenie punktu wstawienia.
Czynności powyższe są dość skomplikowane, ale właściwy efekt końcowy się uzyska
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: grzes »

PUG pisze:No niestety... przy ustawieniach na zero, raster się drukuje, a grafiki nadal nie ma.
Zróbmy może tak, niech zgłoszą się użytkownicy, którzy mają też taki problem z grafikami. Jeśli inni nie mają takich problemów, to na razie zostawmy ten problem. W najbliższych tygodniach będę formatował komputer i myślę też o zakupie nowej drukarki. Może wtedy się samo to wyjaśni.
Mam natomiast pytanie o edytor symboli. Tam też stworzyłem sobie strzałkę północy i oczywiście bez problemów się drukuje. Jest tylko problem, że nie da się jej zrobić dłuższej. Okno edytora ogranicza rysowanie dłuższych symboli.
Pozdrawiam.
To jednak kwestia drukarki - znalezlismy u nas taka, na ktorej tez sie nie drukuje. Tu jest poprawony plik exe - w tej wersji dodana jest kontrola czy wydruk sie powiodl i jesli nie, to wykonywany jest wydruk inna metoda (bez antyaliasingu - wiec byc moze z ciut gorsza jakoscia)
pozdrawiam
grzes
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: PUG »

Wszystko działa ;)
Dziękuję i pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Darekex
___
___
Posty: 78
Rejestracja: 16 sie 2011, 08:26

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: Darekex »

Witam

Mam problem z obrotem grafiki nie działa "odnośnik do obracania" wstawionej grafiki, mam aktualna warstwę. Dodam że mapę mam obróconą nie do północy.

Edit:

Działa ale po obróceniu mapy do położenia 0-zero. Nie działa też eksport np. do PDF-a z obrotem udałoby się to poprawić? Może coś jak podczas wydruku tam wpisuje się kąt obrotu.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: Jurek B. »

Mam problem z obrotem grafiki nie działa "odnośnik do obracania" wstawionej grafiki, mam aktualna warstwę. Dodam że mapę mam obróconą nie do północy.
Edit:
Działa ale po obróceniu mapy do położenia 0-zero. Nie działa też eksport np. do PDF-a z obrotem udałoby się to poprawić? Może coś jak podczas wydruku tam wpisuje się kąt obrotu.
Co do obracania grafiki przy skręconej mapie - spróbujemy to poprawić, ale co do PDF to nie bardzo wiem o jaką funkcję chodzi - sprawdziłem eksport do pliku rastrowego - tam wybrany PDF i mapa skręcona poprawnie się wygenerowała w PDF.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: Jurek B. »

Witam, poprawka wybierania obiektu graficznego na obróconej mapie jest już w wersji testowej
Pozdrawiam Jurek B.
Darekex
___
___
Posty: 78
Rejestracja: 16 sie 2011, 08:26

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: Darekex »

Jurek B. pisze:
Mam problem z obrotem grafiki nie działa "odnośnik do obracania" wstawionej grafiki, mam aktualna warstwę. Dodam że mapę mam obróconą nie do północy.
Edit:
Działa ale po obróceniu mapy do położenia 0-zero. Nie działa też eksport np. do PDF-a z obrotem udałoby się to poprawić? Może coś jak podczas wydruku tam wpisuje się kąt obrotu.
Co do obracania grafiki przy skręconej mapie - spróbujemy to poprawić, ale co do PDF to nie bardzo wiem o jaką funkcję chodzi - sprawdziłem eksport do pliku rastrowego - tam wybrany PDF i mapa skręcona poprawnie się wygenerowała w PDF.
Chciałbym by przy eksporcie PDF-a dało się skręcić pole eksportowane. Poradziłem sobie instalując wirtualną drukarkę PDF np. PDFCreator i tam skręcam zakres, wybieram skale itp.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: Jurek B. »

Rozumiem, najlepsze rozwiązanie to faktycznie skręcony wydruk na wirtualnej drukarce do PDF.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1123
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: WSTAW GRAFIKĘ

Post autor: marcinn »

Czy można byłoby w oknie wstaw grafikę dodać możliwość ustawiania kolejności dodawanej przez nas grafiki? Mam dość sporo różnych grafik, a program wrzuca je w jakimś wymyślonych przez siebie schemacie (nawet nie w kolejności dodawania). Przydałaby się możliwość sortowania na zasadzie drag and drop
ODPOWIEDZ